Oferty znajdujące się na stronie są ofertami sponsorowanymi, a wyszukiwarki ofert dostarczone są przez wakacje.pl

Ceny Polska Jelenia Góra

Ceny w Jeleniej Górze 2025

Przed wyjazdem do Jeleniej Góry warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Jeleniej Górze. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Jeleniej Górze i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Jeleniej Górze

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

1 899,80 zł

Opłaty

602,27 zł

Transport

556,48 zł

Jedzenie

1 411,66 zł

Łączny koszt

4 470,21 zł

9.44% taniej niż w PL

Para

Mieszkanie

2 220,37 zł

Opłaty

872,89 zł

Transport

886,36 zł

Jedzenie

2 795,64 zł

Łączny koszt

6 775,26 zł

12.87% taniej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

2 540,94 zł

Opłaty

889,24 zł

Transport

2 034,51 zł

Jedzenie

3 805,08 zł

Łączny koszt

9 269,77 zł

13.43% taniej niż w PL

Kalkulator kosztów podróży

Opcje wyjazdu

Poniższa tabela przedstawia średnie koszty wycieczki w zależności od miesiąca rezerwacji (wiersze) i miesiąca podróży (kolumny). Wszystkie ceny podane są w PLN. Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są traktowane jako rezerwacje na kolejny rok.

Legenda:

  • Cena podane są w PLN za osobę
  • Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są automatycznie traktowane jako rezerwacje na kolejny rok
  • Ceny uwzględniają sezonowe zmiany (wyższe ceny w sezonie letnim)
  • Kolumny oznaczone na pomarańczowo oznaczają sezon turystyczny
  • Komórki oznaczone na zielono pokazują najniższą cenę dla danego miesiąca wyjazdu

Restauracje

Ceny w restauracjach w Jeleniej Górze są średnio 10% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

97,54 zł

Dla jednej osoby

20.97% drożej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

38,40 zł

Dla jednej osoby

6.84% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

13,14 zł

Jedna filiżanka

0.77% drożej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

6,37 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

10.53% taniej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

12,47 zł

Jeden kufel

7.56% taniej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

30,93 zł

np. Zestaw w McDonald's

1.34% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Jeleniej Górze są średnio 1% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

4,49 zł

Jeden bochenek

4.26% taniej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

3,38 zł

Cena za 1kg.

19.52% taniej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

5,53 zł

Opakowanie 1kg.

5.94% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

9,62 zł

10 sztuk

6.96% taniej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

9,32 zł

Cena za 1kg.

35.66% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

41,82 zł

Cena za 1kg.

14.01% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

3,92 zł

Cena za 1kg.

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

24,81 zł

Cena za 1kg.

2.55% taniej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

3,49 zł

Jeden karton / butelka

9.11% taniej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

18,85 zł

Jedna paczka

1.87% taniej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

1,32 zł

Butelka 1l.

16.46% taniej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

6,26 zł

Cena za 1kg.

1.79% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

4,54 zł

Butelka 1l.

10.63% taniej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

10,18 zł

Cena za 1kg.

3.42% taniej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

3,44 zł

Cena za 1kg.

1.15% taniej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

27,57 zł

Butelka 0,75l.

4.9% taniej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

4,08 zł

Puszka / butelka 0,5l.

7.48% taniej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Jeleniej Górze są średnio 19% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

6,24 zł

1l benzyny

0.48% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

4,10 zł

Lokalny transport

3.53% taniej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

168,38 zł

Lokalny transport

41.61% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

35,29 zł

Kurs 10 km.

28.61% taniej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Jeleniej Górze są średnio 38% niższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

2 078,59 zł

W centrum miasta

20.65% taniej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

1 797,00 zł

Na obrzeżach

12.61% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

2 845,56 zł

W centrum miasta

38.16% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

2 337,95 zł

Na obrzeżach

33.16% taniej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

59,20 zł

W sieci komórkowej

1.17% taniej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

525,00 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

17.22% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

803,36 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

17.39% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

630 409,23 zł

Cena za 100 m2

35.79% taniej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

401 082,36 zł

Cena za 50 m2

41.6% taniej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Jeleniej Górze są średnio 12% niższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

28,90 zł

1 bilet normalny

4.48% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

48,79 zł

Prosta fryzura

13.09% taniej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

121,90 zł

Miesięczny karnet

15.42% taniej niż w PL
Ceny w Jeleniej Górze

Jelenia Góra - ceny

Sprawdź ceny w miastach i regionach w Polsce

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Jeleniej Górze?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 31.89 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 6.57 zł, za chleb 4.58 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 39.59 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 199.06 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 10% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 1% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Jeleniej Górze?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Jeleniej Górze dla jednej osoby dorosłej wynosi 4470.21 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6775.26 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 9269.77 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.