Ceny w Bielsku-Białej 2023
Przed wyjazdem do Bielska-Białej warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Bielsku-Białej. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Bielsku-Białej i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Bielsku-Białej
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 683,11 zł
Opłaty
688,43 zł
Transport
649,87 zł
Jedzenie
1 362,79 zł
Łączny koszt
4 384,20 zł
Para
Mieszkanie
2 217,75 zł
Opłaty
998,59 zł
Transport
1 024,75 zł
Jedzenie
2 698,86 zł
Łączny koszt
6 939,95 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 752,40 zł
Opłaty
1 018,11 zł
Transport
2 236,60 zł
Jedzenie
3 632,51 zł
Łączny koszt
9 639,62 zł
Sprawdź ceny w Bielsku-Białej dla:
Wakacje w Polsce - ceny
Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) w Polsce.
Najtańsza oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
116 miejsceNajdroższa oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
107 miejsceŚrednia cena wszystkich ofert
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
2 miejsceNajtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)
Polska / Wybrzeże Zachodnie / Ustronie Morskie
Skal
własny
01.12.2023 - 08.12.2023
7 dni
All Inclusive
2 °C
Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)
Polska / Wybrzeże Środkowe / Ustka
Jantar (Ustka)
własny
04.11.2023 - 11.11.2023
7 dni
All Inclusive
6 °C
W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop w Polsce dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 1899.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 2910.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji w Polsce (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 2275.86 zł.
Restauracje
Ceny w restauracjach w Bielsku-Białej są średnio 5% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
16.76% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
6.86% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
10.14% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
11.89% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
6.03% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
8.9% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Bielsku-Białej są średnio 3% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
0.83% taniej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
8.7% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
14.03% taniej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
8.38% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.87% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
0.46% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
24% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
2.47% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
7.25% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
1.29% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
7.6% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
7.99% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
2.86% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
10.94% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
2.4% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
13.69% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
6.49% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Bielsku-Białej są średnio 3% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
0.66% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
6.52% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
0.69% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
9.98% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Bielsku-Białej są średnio 21% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
28.92% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
20.52% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
28.19% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
31.07% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
4.67% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
5.93% drożej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
4.78% drożej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
15.91% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
28.31% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Bielsku-Białej są średnio 12% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
6.79% taniej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
13.94% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
12.9% taniej niż w PLBielsko-Biała - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach w Polsce
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ceny w Wybrzeżu Kości Słoniowej
Ile kosztują wakacje w Polsce?
W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive w Polsce wynosi 2275.86 zł.
Ile kosztuje jedzenie w Bielsku-Białej?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 27.03 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 5.73 zł, za chleb 4.86 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 33.05 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 187.4 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 5% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 3% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Bielsku-Białej?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Bielsku-Białej dla jednej osoby dorosłej wynosi 4384.2 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6939.95 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 9639.62 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.