Ceny Polska Jelenia Góra

Ceny w Jeleniej Górze 2024

Przed wyjazdem do Jeleniej Góry warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Jeleniej Górze. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Jeleniej Górze i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Jeleniej Górze

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

1 979,72 zł

Opłaty

574,38 zł

Transport

605,07 zł

Jedzenie

1 158,59 zł

Łączny koszt

4 317,76 zł

1.9% taniej niż w PL

Para

Mieszkanie

2 311,01 zł

Opłaty

830,15 zł

Transport

958,97 zł

Jedzenie

2 294,46 zł

Łączny koszt

6 394,59 zł

8.29% taniej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

2 642,31 zł

Opłaty

852,31 zł

Transport

2 148,84 zł

Jedzenie

3 086,66 zł

Łączny koszt

8 730,12 zł

9.49% taniej niż w PL

Wakacje w Polsce - ceny

Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) w Polsce.

Najtańsza oferta

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

1 998,00 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

118 miejsce

Najdroższa oferta

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

3 213,00 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

107 miejsce

Średnia cena wszystkich ofert

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

2 556,67 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

6 miejsce

Najtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)

Polska / Opolszczyzna / Jarnołtówek

Gorzelanny

6.4
ocena klientów: Dobry

własny

05.04.2024 - 12.04.2024

7 dni

All Inclusive

0 °C

Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)

Polska / Wybrzeże Środkowe / Ustka

Jantar (Ustka)

7.2
ocena klientów: Bardzo dobry

własny

26.10.2024 - 02.11.2024

7 dni

All Inclusive

12 °C

W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop w Polsce dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 1998.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 3213.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji w Polsce (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 2556.67 zł.

Restauracje

Ceny w restauracjach w Jeleniej Górze są średnio 3% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

71,84 zł

Dla jednej osoby

0.28% taniej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

33,25 zł

Dla jednej osoby

6.13% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

12,43 zł

Jedna filiżanka

11.98% drożej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

6,21 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

8.19% drożej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

11,25 zł

Jeden kufel

2.46% drożej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

27,39 zł

np. Zestaw w McDonald's

3.55% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Jeleniej Górze są średnio 14% niższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

4,62 zł

Jeden bochenek

7.44% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

3,31 zł

Cena za 1kg.

5.7% taniej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

5,62 zł

Opakowanie 1kg.

9.98% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

5,72 zł

10 sztuk

38.03% taniej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

5,82 zł

Cena za 1kg.

7.03% taniej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

24,61 zł

Cena za 1kg.

26.41% taniej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

2,84 zł

Cena za 1kg.

28.82% taniej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

23,51 zł

Cena za 1kg.

2.41% taniej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

2,65 zł

Jeden karton / butelka

25.56% taniej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

17,82 zł

Jedna paczka

2.53% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

1,30 zł

Butelka 1l.

13.33% taniej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

3,79 zł

Cena za 1kg.

33.27% taniej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

4,06 zł

Butelka 1l.

4.02% taniej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

5,72 zł

Cena za 1kg.

44.47% taniej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

2,93 zł

Cena za 1kg.

1.35% taniej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

24,73 zł

Butelka 0,75l.

7.31% taniej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

3,65 zł

Puszka / butelka 0,5l.

3.44% taniej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Jeleniej Górze są średnio 34% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

6,92 zł

1l benzyny

2.98% drożej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

3,83 zł

Lokalny transport

4.96% taniej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

165,00 zł

Lokalny transport

49.29% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

39,84 zł

Kurs 10 km.

1.79% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Jeleniej Górze są średnio 31% niższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

2 239,11 zł

W centrum miasta

1.45% taniej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

1 799,50 zł

Na obrzeżach

1.35% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

3 118,32 zł

W centrum miasta

22.71% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

2 271,98 zł

Na obrzeżach

30% taniej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

60,95 zł

W sieci komórkowej

10.64% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

496,19 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

7.97% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

765,79 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

7.55% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

618 479,73 zł

Cena za 100 m2

28.36% taniej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

395 439,21 zł

Cena za 50 m2

35.77% taniej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Jeleniej Górze są średnio 7% niższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

28,40 zł

1 bilet normalny

13.24% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

33,89 zł

Prosta fryzura

6.61% taniej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

114,22 zł

Miesięczny karnet

11.18% taniej niż w PL
Ceny w Jeleniej Górze

Jelenia Góra - ceny

Sprawdź ceny w miastach i regionach w Polsce

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztują wakacje w Polsce?

W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive w Polsce wynosi 2556.67 zł.

Ile kosztuje jedzenie w Jeleniej Górze?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 28.24 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 6.4 zł, za chleb 4.71 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 34.28 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 146.62 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 3% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 14% niższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Jeleniej Górze?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Jeleniej Górze dla jednej osoby dorosłej wynosi 4317.76 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6394.59 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 8730.12 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.