Ceny Peru

Ceny w Peru 2025

Przed wyjazdem do Peru warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Peru. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Peru i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Peru

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

1 199,02 zł

Opłaty

206,90 zł

Transport

487,09 zł

Jedzenie

999,23 zł

Łączny koszt

2 892,24 zł

37.04% taniej niż w PL

Para

Mieszkanie

1 690,73 zł

Opłaty

266,10 zł

Transport

782,77 zł

Jedzenie

1 978,87 zł

Łączny koszt

4 718,47 zł

35.61% taniej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

2 182,45 zł

Opłaty

270,07 zł

Transport

1 824,85 zł

Jedzenie

2 660,88 zł

Łączny koszt

6 938,25 zł

31.65% taniej niż w PL

Kalkulator kosztów podróży

Opcje wyjazdu

Poniższa tabela przedstawia średnie koszty wycieczki w zależności od miesiąca rezerwacji (wiersze) i miesiąca podróży (kolumny). Wszystkie ceny podane są w PLN. Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są traktowane jako rezerwacje na kolejny rok.

Legenda:

  • Cena podane są w PLN za osobę
  • Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są automatycznie traktowane jako rezerwacje na kolejny rok
  • Ceny uwzględniają sezonowe zmiany (wyższe ceny w sezonie letnim)
  • Kolumny oznaczone na pomarańczowo oznaczają sezon turystyczny
  • Komórki oznaczone na zielono pokazują najniższą cenę dla danego miesiąca wyjazdu

Restauracje

Ceny w restauracjach w Peru są średnio 39% niższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

43,00 zł

Dla jednej osoby

45.29% taniej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

15,56 zł

Dla jednej osoby

54.4% taniej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

11,59 zł

Jedna filiżanka

5.46% taniej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

3,38 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

49.55% taniej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

8,48 zł

Jeden kufel

31.28% taniej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

21,94 zł

np. Zestaw w McDonald's

23.45% taniej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Peru są średnio 3% niższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

6,22 zł

Jeden bochenek

35.51% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

6,56 zł

Cena za 1kg.

72.18% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

3,63 zł

Opakowanie 1kg.

24.69% taniej niż w PL

Jajka

10 sztuk

8,35 zł

10 sztuk

13.2% taniej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

3,89 zł

Cena za 1kg.

40.15% taniej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

27,01 zł

Cena za 1kg.

20.68% taniej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

3,52 zł

Cena za 1kg.

13.51% taniej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

19,44 zł

Cena za 1kg.

14.59% taniej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

5,15 zł

Jeden karton / butelka

41.87% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

17,97 zł

Jedna paczka

1.41% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

2,10 zł

Butelka 1l.

41.89% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

3,74 zł

Cena za 1kg.

37.98% taniej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

5,03 zł

Butelka 1l.

3.93% drożej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

4,08 zł

Cena za 1kg.

58.37% taniej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

3,86 zł

Cena za 1kg.

17.68% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

35,49 zł

Butelka 0,75l.

33.07% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

6,32 zł

Puszka / butelka 0,5l.

50.84% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Peru są średnio 36% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

5,27 zł

1l benzyny

14.17% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

2,31 zł

Lokalny transport

43.8% taniej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

122,70 zł

Lokalny transport

12.07% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

89,12 zł

Kurs 10 km.

114.9% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Peru są średnio 42% niższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

1 523,93 zł

W centrum miasta

36.16% taniej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

922,07 zł

Na obrzeżach

51.12% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

2 719,92 zł

W centrum miasta

38.3% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

1 732,27 zł

Na obrzeżach

47.98% taniej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

85,85 zł

W sieci komórkowej

53.25% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

114,84 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

80.76% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

176,11 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

80.84% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

572 919,93 zł

Cena za 100 m2

38.74% taniej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

341 630,13 zł

Cena za 50 m2

47.94% taniej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Peru są średnio 21% niższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

21,68 zł

1 bilet normalny

17.19% taniej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

29,04 zł

Prosta fryzura

48.17% taniej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

118,83 zł

Miesięczny karnet

11.31% taniej niż w PL
Ceny w Peru

Peru - ceny

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Peru?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 22.62 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 3.48 zł, za chleb 6.35 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 16.04 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 87.75 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 39% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 3% niższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Peru?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Peru dla jednej osoby dorosłej wynosi 2892.24 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 4718.47 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 6938.25 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.