Ceny Włochy Siena

Ceny w Sienie 2025

Przed wyjazdem do Sieny warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Sienie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Sienie i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Sienie

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

2 729,29 zł

Opłaty

730,44 zł

Transport

659,46 zł

Jedzenie

1 871,22 zł

Łączny koszt

5 990,41 zł

30.4% drożej niż w PL

Para

Mieszkanie

3 728,15 zł

Opłaty

1 041,83 zł

Transport

1 062,99 zł

Jedzenie

3 705,75 zł

Łączny koszt

9 538,72 zł

30.16% drożej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

4 727,02 zł

Opłaty

1 071,83 zł

Transport

2 522,10 zł

Jedzenie

5 023,39 zł

Łączny koszt

13 344,34 zł

31.47% drożej niż w PL

Wakacje we Włoszech - ceny

Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) we Włoszech.

Najtańsza oferta

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

1 799,00 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

115 miejsce

Najdroższa oferta

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

9 399,00 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

126 miejsce

Średnia cena wszystkich ofert

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

4 164,06 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

20 miejsce

Najtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)

Włochy / Sycylia / Campobello di Mazara

Zahira Resort

7.5
ocena klientów: Bardzo dobry

samolotem

08.06.2025 - 15.06.2025

7 dni

All Inclusive

25 °C

Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)

Włochy / Sardynia / Platamona

MClub Del Golfo (ex Club Del Golfo)

6.1
ocena klientów: Dobry

samolotem

31.08.2025 - 08.09.2025

7 dni

All Inclusive

28 °C

W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop we Włoszech dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 1799.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 9399.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji we Włoszech (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 4164.06 zł.

Kalkulator kosztów podróży

Opcje wyjazdu

Poniższa tabela przedstawia średnie koszty wycieczki w zależności od miesiąca rezerwacji (wiersze) i miesiąca podróży (kolumny). Wszystkie ceny podane są w PLN. Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są traktowane jako rezerwacje na kolejny rok.

Legenda:

  • Cena podane są w PLN za osobę
  • Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są automatycznie traktowane jako rezerwacje na kolejny rok
  • Ceny uwzględniają sezonowe zmiany (wyższe ceny w sezonie letnim)
  • Kolumny oznaczone na pomarańczowo oznaczają sezon turystyczny
  • Komórki oznaczone na zielono pokazują najniższą cenę dla danego miesiąca wyjazdu

Restauracje

Ceny w restauracjach w Sienie są średnio 52% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

130,34 zł

Dla jednej osoby

65.83% drożej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

59,68 zł

Dla jednej osoby

74.91% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

6,15 zł

Jedna filiżanka

49.84% taniej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

9,75 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

45.52% drożej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

19,14 zł

Jeden kufel

55.11% drożej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

37,85 zł

np. Zestaw w McDonald's

32.07% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Sienie są średnio 31% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

8,27 zł

Jeden bochenek

80.17% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

9,56 zł

Cena za 1kg.

150.92% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

9,10 zł

Opakowanie 1kg.

88.8% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

9,78 zł

10 sztuk

1.66% drożej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

9,65 zł

Cena za 1kg.

48.46% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

46,23 zł

Cena za 1kg.

35.77% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

5,85 zł

Cena za 1kg.

43.73% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

40,93 zł

Cena za 1kg.

79.83% drożej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

4,01 zł

Jeden karton / butelka

10.47% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

22,89 zł

Jedna paczka

29.18% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

0,95 zł

Butelka 1l.

35.81% taniej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

7,76 zł

Cena za 1kg.

28.69% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

4,53 zł

Butelka 1l.

6.4% taniej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

12,24 zł

Cena za 1kg.

24.9% drożej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

4,02 zł

Cena za 1kg.

22.56% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

20,40 zł

Butelka 0,75l.

23.51% taniej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

5,31 zł

Puszka / butelka 0,5l.

26.73% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Sienie są średnio 58% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

7,05 zł

1l benzyny

14.82% drożej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

6,72 zł

Lokalny transport

63.5% drożej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

133,83 zł

Lokalny transport

22.23% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

108,25 zł

Kurs 10 km.

161.03% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Sienie są średnio 36% wyższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

3 329,17 zł

W centrum miasta

39.47% drożej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

2 238,58 zł

Na obrzeżach

18.67% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

5 893,01 zł

W centrum miasta

33.69% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

3 750,10 zł

Na obrzeżach

12.61% drożej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

104,44 zł

W sieci komórkowej

86.43% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

604,09 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

1.23% drożej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

935,24 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

1.77% drożej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

1 364 183,37 zł

Cena za 100 m2

45.86% drożej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

805 506,24 zł

Cena za 50 m2

22.75% drożej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Sienie są średnio 74% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

38,21 zł

1 bilet normalny

45.95% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

57,97 zł

Prosta fryzura

3.46% drożej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

280,11 zł

Miesięczny karnet

109.07% drożej niż w PL
Ceny w Sienie

Siena - ceny

Sprawdź ceny w miastach i regionach we Włoszech

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztują wakacje we Włoszech?

W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive we Włoszech wynosi 4164.06 zł.

Ile kosztuje jedzenie w Sienie?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 39.02 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 10.05 zł, za chleb 8.44 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 61.53 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 265.99 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 52% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 31% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Sienie?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Sienie dla jednej osoby dorosłej wynosi 5990.41 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 9538.72 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 13344.34 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.