Ceny w Toskanii 2023
Przed wyjazdem do Toskanii warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Toskanii. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Toskanii i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Toskanii
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
2 309,95 zł
Opłaty
653,83 zł
Transport
769,61 zł
Jedzenie
1 918,72 zł
Łączny koszt
5 652,11 zł
Para
Mieszkanie
3 116,87 zł
Opłaty
919,01 zł
Transport
1 230,85 zł
Jedzenie
3 799,82 zł
Łączny koszt
9 066,55 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 923,80 zł
Opłaty
935,58 zł
Transport
2 841,87 zł
Jedzenie
5 155,39 zł
Łączny koszt
12 856,64 zł
Sprawdź ceny w Toskanii dla:
Wakacje w Toskanii - ceny
Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) w Toskanii.
Najtańsza oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
Najdroższa oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
Średnia cena wszystkich ofert
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
Najtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)
Włochy / Toskania / Follonica
Residence Borgo Valmarina
własny
06.06.2023 - 13.06.2023
7 dni
bez wyżywienia
25 °C
Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)
Włochy / Toskania / Cecina Mare
La Cecinella
samolotem
19.06.2023 - 26.06.2023
7 dni
trzy posiłki
25 °C
W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop w Toskanii dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 847.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 5039.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji w Toskanii (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 2882.15 zł.
Restauracje
Ceny w restauracjach w Toskanii są średnio 82% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
88.31% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
120.93% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
39.75% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
103.19% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
122.8% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
58.19% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Toskanii są średnio 76% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
85.48% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
168.39% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
89.47% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
34.61% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
68.43% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
141.26% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
108.23% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
101.37% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
75.58% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
53.71% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
11.51% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
54.2% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
37.83% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
9.74% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
154.98% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
19.92% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
76.29% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Toskanii są średnio 80% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
34.12% drożej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
96.88% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
49.28% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
181.63% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Toskanii są średnio 23% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
27% drożej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
30.04% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
32.98% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
20.45% drożej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
127.22% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
5.74% drożej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
5.59% drożej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
17.02% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
31.6% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Toskanii są średnio 97% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
62.73% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
94.5% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
105.62% drożej niż w PLToskania - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach we Włoszech
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztują wakacje w Toskanii?
W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive w Toskanii wynosi 2882.15 zł.
Ile kosztuje jedzenie w Toskanii?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 37.75 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 10.52 zł, za chleb 7.04 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 60.49 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 235.35 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 82% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 76% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Toskanii?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Toskanii dla jednej osoby dorosłej wynosi 5652.11 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 9066.55 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 12856.64 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.