Ceny Peru

Ceny w Peru 2025

Przed wyjazdem do Peru warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Peru. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Peru i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Peru

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

1 176,61 zł

Opłaty

203,03 zł

Transport

477,76 zł

Jedzenie

980,56 zł

Łączny koszt

2 837,96 zł

37.88% taniej niż w PL

Para

Mieszkanie

1 659,13 zł

Opłaty

261,12 zł

Transport

767,79 zł

Jedzenie

1 941,89 zł

Łączny koszt

4 629,93 zł

36.47% taniej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

2 141,65 zł

Opłaty

265,01 zł

Transport

1 789,90 zł

Jedzenie

2 611,14 zł

Łączny koszt

6 807,70 zł

32.56% taniej niż w PL

Kalkulator kosztów podróży

Opcje wyjazdu

Poniższa tabela przedstawia średnie koszty wycieczki w zależności od miesiąca rezerwacji (wiersze) i miesiąca podróży (kolumny). Wszystkie ceny podane są w PLN. Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są traktowane jako rezerwacje na kolejny rok.

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
Sty
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lut
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Kwi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Maj
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Cze
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lip
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sie
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Wrz
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Paź
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lis
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Gru
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Legenda:

  • Cena podane są w PLN za osobę
  • Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są automatycznie traktowane jako rezerwacje na kolejny rok
  • Ceny uwzględniają sezonowe zmiany (wyższe ceny w sezonie letnim)
  • Kolumny oznaczone na pomarańczowo oznaczają sezon turystyczny
  • Komórki oznaczone na zielono pokazują najniższą cenę dla danego miesiąca wyjazdu

Restauracje

Ceny w restauracjach w Peru są średnio 40% niższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

42,19 zł

Dla jednej osoby

46.03% taniej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

15,27 zł

Dla jednej osoby

55.01% taniej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

11,38 zł

Jedna filiżanka

6.72% taniej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

3,31 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

50.3% taniej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

8,31 zł

Jeden kufel

32.27% taniej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

21,53 zł

np. Zestaw w McDonald's

24.51% taniej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Peru są średnio 4% niższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

6,12 zł

Jeden bochenek

33.92% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

6,44 zł

Cena za 1kg.

69.92% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

3,56 zł

Opakowanie 1kg.

25.68% taniej niż w PL

Jajka

10 sztuk

8,19 zł

10 sztuk

14.42% taniej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

3,82 zł

Cena za 1kg.

40.87% taniej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

26,50 zł

Cena za 1kg.

21.76% taniej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

3,46 zł

Cena za 1kg.

14.57% taniej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

19,08 zł

Cena za 1kg.

15.69% taniej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

5,06 zł

Jeden karton / butelka

40.17% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

17,64 zł

Jedna paczka

0.11% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

2,06 zł

Butelka 1l.

40.14% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

3,68 zł

Cena za 1kg.

38.67% taniej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

4,93 zł

Butelka 1l.

2.49% drożej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

4,00 zł

Cena za 1kg.

58.97% taniej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

3,79 zł

Cena za 1kg.

16.26% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

34,82 zł

Butelka 0,75l.

31.3% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

6,21 zł

Puszka / butelka 0,5l.

48.92% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Peru są średnio 34% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

5,17 zł

1l benzyny

15.25% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

2,26 zł

Lokalny transport

44.74% taniej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

120,40 zł

Lokalny transport

10.56% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

87,46 zł

Kurs 10 km.

112.02% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Peru są średnio 43% niższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

1 495,44 zł

W centrum miasta

37.01% taniej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

904,84 zł

Na obrzeżach

51.78% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

2 669,09 zł

W centrum miasta

39.12% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

1 699,88 zł

Na obrzeżach

48.68% taniej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

84,24 zł

W sieci komórkowej

51.18% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

112,69 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

81.01% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

172,82 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

81.09% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

562 211,10 zł

Cena za 100 m2

39.57% taniej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

335 244,42 zł

Cena za 50 m2

48.64% taniej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Peru są średnio 22% niższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

21,28 zł

1 bilet normalny

18.25% taniej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

28,49 zł

Prosta fryzura

48.89% taniej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

116,61 zł

Miesięczny karnet

12.49% taniej niż w PL
Ceny w Peru

Peru - ceny

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Peru?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 22.2 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 3.41 zł, za chleb 6.24 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 15.74 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 86.11 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 40% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 4% niższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Peru?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Peru dla jednej osoby dorosłej wynosi 2837.96 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 4629.93 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 6807.7 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.