Ceny we Florencji 2025
Przed wyjazdem do Florencji warto sprawdzić jakie będą koszty życia we Florencji. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie we Florencji i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia we Florencji
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
3 178,64 zł
Opłaty
587,47 zł
Transport
714,78 zł
Jedzenie
2 103,05 zł
Łączny koszt
6 583,94 zł
Para
Mieszkanie
4 300,93 zł
Opłaty
819,61 zł
Transport
1 151,99 zł
Jedzenie
4 164,86 zł
Łączny koszt
10 437,39 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
5 423,23 zł
Opłaty
839,72 zł
Transport
2 736,88 zł
Jedzenie
5 591,57 zł
Łączny koszt
14 591,40 zł
Sprawdź ceny we Florencji dla:
Wakacje we Włoszech - ceny
Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) we Włoszech.
Najtańsza oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
116 miejsceNajdroższa oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
124 miejsceŚrednia cena wszystkich ofert
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
17 miejsceNajtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Włochy / Jezioro Garda / Toscolano Maderno
Piccolo Paradiso (Toscolano)
własny
04.05.2026 - 11.05.2026
7 dni
All Inclusive
21 °C
Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)

Włochy / Sycylia / Campofelice di Roccella
Mangias Himera Resort (ex. Himera Beach Club)
samolotem
21.04.2026 - 28.04.2026
7 dni
All Inclusive
0 °C
W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop we Włoszech dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 1874.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 7676.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji we Włoszech (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 3855.50 zł.
Restauracje
Ceny w restauracjach we Florencji są średnio 62% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
73.96% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
90.43% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
38.8% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
61.24% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
74.28% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
35.94% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych we Florencji są średnio 55% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
64.18% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
120.95% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
114.94% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
31.53% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
68.56% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
121.46% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
47.96% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
66.77% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
53.91% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
23.69% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
15.82% taniej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
20% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
6.1% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
5.31% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
129.31% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
1.31% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
45.58% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu we Florencji są średnio 58% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
22.01% drożej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
67.76% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
32.57% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
123.65% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w we Florencji są średnio 55% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
39.5% drożej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
37.63% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
39.86% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
32.3% drożej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
99.5% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
28.99% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
28.53% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
52.17% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
61.23% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług we Florencji są średnio 66% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
47.43% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
15.75% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
89.38% drożej niż w PLFlorencja - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach we Włoszech
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ceny na Wyspach Zielonego Przylądka
Ile kosztują wakacje we Włoszech?
W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive we Włoszech wynosi 3855.50 zł.
Ile kosztuje jedzenie we Florencji?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 42.77 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 11.84 zł, za chleb 7.86 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 70.56 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 286.24 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 62% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 55% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie we Florencji?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia we Florencji dla jednej osoby dorosłej wynosi 6583.94 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 10437.39 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 14591.4 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.