Chalkidiki - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Chalkidiki

Chalkidiki – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Chalkidiki

Choć dużą popularnością wśród turystów cieszą się wyspy greckie, to również kontynentalna część Grecji ma sporo do zaoferowania. Jednym z miejsc godnych polecenia jest półwysep Chalkidiki, historyczna część kraju pełna zabytków, ciekawych obiektów naturalnych i plaż, które są idealne do wakacyjnego wypoczynku. Kiedy jechać do Chalkidiki, aby mieć gwarancję udanych wakacji? Warto sprawdzić warunki pogodowe w poszczególnych miesiącach.

Całoroczna pogoda dla Chalkidiki
Całoroczna pogoda dla Chalkidiki / shutterstock.com / Aleksandar Todorovic

Półwysep Chalkidiki znajduje się nad Morzem Egejskim w niedalekiej odległości od znanego miasta Saloniki. To region, w którym można liczyć na mnóstwo atrakcji i miejsc, które warto zobaczyć podczas podróżowania po tej części Grecji.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Temperatura w Chalkidiki jest dobra dla turystów nie tylko w sezonie letnim, nie trzeba więc swoich wakacyjnych planów ograniczać wyłącznie do okresu letniego. Także wiosną i jesienią można spędzić tutaj wakacje pełne wrażeń. Jeśli dopiero zastanawiasz się, kiedy lecieć do Chalkidiki, przyjrzyj się pogodzie i klimatowi. Pogoda jest jednym z najważniejszych czynników, jakimi kierujemy się przy wyborze wakacyjnego kierunku.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Grecja

Pogoda Chalkidiki – kiedy jechać?

Na pytanie: Chalkidiki – kiedy jechać, odpowiedź powinna być uzależniona od twoich wakacyjnych potrzeb i sposobów spędzania czasu na urlopie. Inne miesiące będą bowiem odpowiednie dla zapalonych plażowiczów, którzy nastawiają się na opalanie i korzystanie z wodnych atrakcji. A inne warunki pogodowe będą dobre dla tych turystów, którzy preferują aktywny wypoczynek i zwiedzanie.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
9 – 12 ° C 11% 13 ° C 10 g.
Luty
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 11% 13 ° C 11 g.
Marzec
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 10% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 12% 14 ° C 12 g.
Maj
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 6% 18 ° C 14 g.
Czerwiec
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 7% 22 ° C 15 g.
Lipiec
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 30 ° C 6% 25 ° C 14 g.
Sierpień
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 5% 26 ° C 14 g.
Wrzesień
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 6% 24 ° C 12 g.
Październik
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 8% 20 ° C 11 g.
Listopad
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 9% 17 ° C 10 g.
Grudzień
Chalkidiki już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 9% 15 ° C 10 g.

Jedno jest pewne – bez względu na to, kiedy do Chalkidiki się wybierzesz, na pewno nie będzie zimno. Chalkidiki klimat ma bowiem typowo śródziemnomorski, a więc długie i ciepłe lato oraz krótka zima, w trakcie której temperatury i tak utrzymują się na poziomie sporo powyżej zera.

Zobacz także oferty Grecja all inclusive

Chalkidiki pogoda styczeń

Chalkidiki pogoda styczeń to zima, ale w śródziemnomorskim, czyli bardzo łagodnym wydaniu. Średnie temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 9 stopni, ale bywa też cieplej. W skali miesiąca są 23 słoneczne dni, a więc może czasem padać deszcz. Nie jest on jednak długotrwały, nie przeszkadza więc w wypoczynku. Jeśli marzy się Tobie ciepłe Chalkidiki, temperatura w styczniu raczej nie jest zachwycająca. Na pewno nie są to warunki odpowiednie do plażowania i czerpania pełnymi garściami ze słońca.

Chalkidiki - temperatura długoterminowa
Chalkidiki – temperatura długoterminowa / shutterstock.com / Chawranphoto

Jeśli jednak ktoś nastawia się bardziej na zwiedzanie i poznawanie ciekawych zakątków półwyspu, w styczniu również można spędzić wakacje pełne wrażeń. Z wyjazdu poza sezonem na pewno przywieziesz wyjątkowe wspomnienia i chęć odkrywania innych regionów Grecji, zarówno wyspiarskiej, jak i kontynentalnej.

Czytaj też kiedy jechać do Grecji

Chalkidiki pogoda luty

Pogoda w Chalkidiki raczej też nie zachwyci osób nastawionych na plażowanie. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 10 stopni. Jest jednak bardzo słonecznie – w ciągu miesiąca jest 20 słonecznych dni. To dobry czas do zwiedzania i aktywnego wypoczynku, wędrówek i wycieczek fakultatywnych po wyjątkowo atrakcyjnej okolicy.

Jaka pogoda w Chalkidiki
Jaka pogoda w Chalkidiki / shutterstock.com / Mistervlad

Chalkidiki pogoda luty to propozycja przede wszystkim dla tych turystów, którzy nie lubią podróżować w szczycie sezonu, zależy im na niższych cenach i kameralnym wypoczynku z dala od dużych tłumów turystów.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Samos przez cały rok

Chalkidiki pogoda marzec

Chalkidiki pogoda marzec to prawie wiosenne klimaty z temperaturami na poziomie 12 stopni. 23 słoneczne dni w ciągu miesiąca zapewniają bardzo dobrą pogodę dla każdego, kto chce zwiedzić w tym czasie ciekawe rejony półwyspu. Jeśli marzy się Tobie ciepłe Chalkidiki, pogoda w marcu raczej nie do końca spełni te oczekiwania.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Z pewnością nie będzie to dobra pora na wyjazd dla plażowiczów nastawiających się na opalanie i spędzanie czasu nad ciepłym morzem. Wybierz się w tym miesiącu na półwysep jedynie wtedy, jeśli nie zależy Tobie na opalaniu, a chcesz przede wszystkim aktywnie zwiedzać.

Zobacz także kiedy lecieć na Santorini

Chalkidiki pogoda kwiecień

Jeśli interesuje Cię słońce i wiosenna temperatura, Chalkidiki w kwietniu to propozycja, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji. W tym miesiącu na słupkach rtęci jest średnio 16 stopni, ale są też dużo cieplejsze dni. W ciągu miesiąca są 23 słoneczne dni, a w każdym dniu 14 godzin słońca. To sporo nawet dla osób, które planują bardzo intensywne zwiedzanie i mają mocno wypełniony każdy dzień.

Kiedy lecieć na wakacje do Chalkidiki
Kiedy lecieć na wakacje do Chalkidiki / shutterstock.com / Mistervlad

Chalkidiki pogoda kwiecień to warunki, które na pewno spodobają się turystom nastawionym na aktywne zwiedzanie. Na plażowanie może być jednak zbyt wcześnie, a woda w morzu może być zachęcająca jedynie dla amatorów morsowania.

Czytaj też jaka jest Peloponez pogoda w trakcie całego roku

Chalkidiki pogoda maj

Chalkidiki pogoda maj to już wiosna w pełni z temperaturami na poziomie 20 stopni. Jest bardzo słonecznie, w skali miesiąca mamy 24 słoneczne dni. Mogą czasem pojawiać się opady deszczu, ale są to typowo wiosenne, przelotne opady, które pobudzają roślinność do intensywnego wzrostu, ale nie przeszkadzają w wypoczynku.

Chalkidiki - kiedy jechać
Chalkidiki – kiedy jechać / shutterstock.com / Creaturart Images

Jeśli marzy się Tobie ciepłe i słoneczne Chalkidiki, temperatura w maju jest już warta rozważenia. Warunki są dobre do aktywnego wypoczynku, można też już wybrać się na greckie plaże i korzystać z pierwszych mocniejszych promieni słońca. Woda w morzu ma temperaturę 18 stopni, jest więc dość chłodna, ale nie brakuje amatorów kąpieli w takich warunkach.

Sprawdź również kiedy najcieplej na Zakynthos

Chalkidiki pogoda czerwiec

Jeśli w czerwcu planujesz wyjazd do Chalkidiki, pogoda będzie odpowiednia bez względu na Twoje wakacyjne plany. Na słupkach rtęci w tym miesiącu jest 25 stopni w cieniu, są też dni dużo cieplejsze. Temperatura wody w Morzu Egejskim ma w okolicy półwyspu 22 stopnie, warunki do kąpieli są więc całkiem dobre.

Kiedy najcieplej w Chalkidiki
Kiedy najcieplej w Chalkidiki / shutterstock.com / Aleksandar Todorovic

Chalkidiki pogoda czerwiec to doskonała propozycja na wakacje dla osób, którym marzy się słońce, plaża, morze, ale również sporo miejsc do zwiedzania. Jest bardzo ciepło, ale nie ma upałów, które zniechęcałyby do bardziej aktywnego wypoczynku.

Zobacz także jaka jest pogoda na Kos

Chalkidiki pogoda lipiec

Osobom, które w lipcu pojadą w okolice Chalkidiki, pogoda na pewno spodoba się pod każdym względem. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni. Jest słonecznie, bardzo ciepło, a w skali miesiąca mamy 26 słonecznych dni. Opady, jeśli już się pojawiają, są przelotne i mało intensywne, nie zaburzają więc słonecznego wypoczynku.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Chalkidiki pogoda lipiec to czas na plażowanie, kąpiele w morzu, które ma 25 stopni, korzystanie ze sportów wodnych, a także na zwiedzanie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wysoki sezon turystyczny, a więc jest wtedy najdrożej, a miejsca w hotelach i obiektach noclegowych trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.

Czytaj też kiedy jechać na Kretę

Chalkidiki pogoda sierpień

Chalkidiki pogoda sierpień to pełnia pięknego, śródziemnomorskiego lata. Sierpień jest najcieplejszym miesiącem w ciągu roku ze średnimi temperaturami 28 stopni. Woda w morzu ma 26 stopni, spełnia więc oczekiwania nawet najbardziej wymagających amatorów kąpieli.

Klimat w Chalkidiki
Klimat w Chalkidiki / shutterstock.com / Cafe Racer

Jeśli w sierpniu wybierasz się na Chalkidiki, pogoda na pewno nie zawiedzie. To dobry czas na plażowanie, sporty wodne, aktywny wypoczynek, a także zwiedzanie. Chwilami bywa bardzo ciepło, nie ma jednak takich upałów, które zatrzymałyby turystów w klimatyzowanych pokojach hotelowych.

Sprawdź również jaka jest całoroczna pogoda na Korfu

Chalkidiki pogoda wrzesień

Jeśli marzy się Tobie we wrześniu wiosenna pogoda, Chalkidiki to kierunek doskonały pod każdym względem. We wrześniu na słupkach rtęci są średnio 23 stopnie, woda w morzu jest o kilka stopni cieplejsza. Można więc opalać się, kąpać w krystalicznie czystej wodzie, korzystać ze sportów wodnych i wszelkich atrakcji na świeżym powietrzu.

Mega Portokali
Mega Portokali / shutterstock.com / Aleksandar Todorovic

Chalkidiki pogoda wrzesień to dobra pora dla tych turystów, którzy unikają podróżowania w samym szczycie sezonu, ale zależy im na dobrych warunkach pogodowych. W skali miesiąca są 24 słoneczne dni, czasem pojawiają się opady deszczu, ale w żadnym stopniu nie przeszkadzają one w słonecznym wypoczynku.

Zobacz także kiedy lecieć na Rodos

Chalkidiki pogoda październik

Chalkidiki pogoda październik to nadal bardziej wiosenny niż jesienny klimat. Jeśli szukasz kierunku, który pozwoli na ucieczkę od jesieni, ten na pewno będzie odpowiedni. W październiku w Chalkidiki pogoda jest odpowiednia do zwiedzania, można też wybrać się na plażę i korzystać ze słońca.

Nea Potidea canal
Nea Potidea canal / shutterstock.com / 22Images Studio

Woda ma temperaturę 20 stopni, nie brakuje więc amatorów kąpieli i sportów wodnych. Pogoda Chalkidiki w październiku to czas idealny dla osób, które wolą podróżować po sezonie, aby uniknąć tłumów i wysokich cen. Jesienią jest spokojniej, a ceny wypoczynku są sporo niższe niż w sezonie wakacyjnym.

Czytaj też jaka jest Kefalonia pogoda w trakcie całego roku

Chalkidiki pogoda listopad

W Chalkidiki pogoda w listopadzie jest całkiem przyjazna, choć zdecydowanie nie są to już letnie klimaty. Średnio na słupkach rtęci jest w tym miesiącu 14 stopni, jest słonecznie i dosyć ciepło. W ciągu miesiąca są 22 słoneczne dni, ryzyko deszczu jest więc większe niż w sezonie letnim, ale nie na tyle duże, by kazało rezygnować z wypoczynku w tym regionie Grecji.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Pogoda Chalkidiki w listopadzie to warunki dobre dla wielbicieli zwiedzania, poznawania nowych miejsc, aktywnego podróżowania. Na plażowanie będzie jednak zbyt chłodno, kąpiele w morzu też raczej nie będą możliwe, gdyż woda z tygodnia na tydzień coraz bardziej się ochładza.

Sprawdź również jak się mówi dzień dobry po grecku

Chalkidiki pogoda grudzień

Chalkidiki pogoda grudzień to śródziemnomorska wersja zimy, a więc łagodna i całkiem przyjazna. Średnie temperatury w tym miesiącu to 10 stopni. Nie jest najcieplej, ale też nie ma typowego zimowego chłodu.

Ouranoupolis
Ouranoupolis / shutterstock.com / S-F

Jeśli w tym miesiącu wybierzesz się do Chalkidiki, pogoda na pewno będzie lepsza niż w klimacie umiarkowanym. Można spędzić czas aktywnie, zobaczyć ciekawe zakątki półwyspu i mieć świetne wakacje na zakończenie roku.

Zobacz także jaka jest Mykonos pogoda przez cały rok

Czytaj również:

Aplikacja
Chalkidiki – kiedy najlepiej jechać?

Do Chalkidiki najlepiej wybrać się w okresie od maja do września. Pogoda jest wtedy najbardziej stabilna, odpowiednia zarówno do plażowania, jak i wszelkich innych wakacyjnych aktywności.

Chalkidiki – kiedy najcieplej?

Najcieplejszym miesiącem w Chalkidiki jest sierpień, gdy na termometrach jest średnio 28 stopni. Zdarza się jednak sporo dni, kiedy temperatury przekraczają 30 stopni w cieniu.

Chalkidiki – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w regionie Chalkidiki trwa od czerwca do września i w dużym stopniu pokrywa się z najlepszymi warunkami pogodowymi.

Chalkidiki – jaki klimat?

Chalkidiki znajduje się w strefie typowego klimatu śródziemnomorskiego. Na przestrzeni roku temperatury są zróżnicowane, jednak nie ma tutaj prawdziwych zim ani ujemnych temperatur.

Chalkidiki – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Chalkidiki na pewno będzie poza sezonem. Jeśli chcesz zapłacić mniej za wakacje, rozważ wyjazd w okresie od listopada do kwietnia.