Gdzie jechać latem na wakacje. Zobacz najlepsze kierunki na wczasy w lecie

Gdzie jechać latem na wakacje? ☀️ Zobacz najlepsze kierunki na wczasy w lecie

Wielu urlopowiczów i podróżników zaczyna już przygotowywać swoje wyjazdy na lato. I chociaż wiemy, że wielu z was ma swoje wymarzone miejsca, uważamy, że bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników, zanim zdecydujecie się na te, czy inne miejsce, ponieważ w wielu przypadkach pogoda, budżet lub liczba dni wakacji odgrywa decydującą rolę.

W takim razie chcemy Wam przedstawić listę kierunków podróży, w których o tej porze roku jest najlepsza pogoda, a także wystarczająco dużo atrakcji turystycznych, abyście mogli jak najlepiej wykorzystać swój czas.

Czerwiec

Chorwacja

Chorwacja
Chorwacja / iStock.com / nikpal

Wczesne miesiące letnie to optymalny czas na podróż do Chorwacji. Temperatury wahające się od 23°C do 27°C są idealne do opalania się na wybrzeżu Adriatyku i korzystania z morza. Szczyt sezonu podróżniczego przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Pogoda w Chorwacji w tym okresie jest zawsze słoneczna i ciepła, a kraj staje się prawdziwym rajem. Warto odwiedzić wspaniałe chorwackie plaże na wyspie Korčula, w Splicie, na wyspie Hvar i w Dubrowniku. Wieczory są również bardzo ciepłe, a wody są idealne do pływania. Parki narodowe wewnątrz kraju, takie jak Północny Velebit, Risnjak i Jeziora Plitwickie, są w tym czasie dość spokojne.

istotne informacje pogodowe:
23 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
10 %
Chmura
Szansa opadów
21 ° C
Fale
Temperatura wody
15 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W lecie scena muzyczna oferuje wiele festiwali, we wszystkich stylach i dla wszystkich odbiorców. Warto odwiedzić przynajmniej jeden z tych festiwalów, jeśli planujesz wczasy w lecie w Chorwacji. Jest wiele opcji. Międzynarodowy Festiwal Folkloru i INmusic Festival w Zagrzebiu lub ULTRA Music Festival w Splicie należą do najlepszych na kontynencie. Jeśli lubisz słońce, plaże i opalanie to nie ma wątpliwości, że lato to najlepszy czas na wakacje w Chorwacji.

Grecja

Grecja
Grecja / iStock.com / Aleh Varanishcha

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje latem w ciepłe kraje, to powinieneś wiedzieć, że w miesiącach letnich pogoda w Grecji, podobnie jak w całym basenie Morza Śródziemnego, jest ciepła i słoneczna. Z tego powodu, ten sezon jest najlepszym czasem na podróż do Grecji. Warto wiedzieć, że średnie nasłonecznienie w Grecji jest wyższe niż w innych częściach Morza Śródziemnego.

istotne informacje pogodowe:
27 – 30 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
5 %
Chmura
Szansa opadów
22 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Obszary przybrzeżne i wyspy charakteryzują się upałami w miesiącach letnich, ale są idealne do korzystania z pięknych greckich plaż. Jeśli odwiedzisz obszary w głębi lądu, przekonasz się, że upał jest jeszcze bardziej intensywny, ponieważ nie ma tam chłodzącej morskiej bryzy.  W Atenach, mimo że są zwrócone w stronę morza, lato jest najgorętsze w Europie. W stolicy Grecji w miesiącach letnich średnia temperatura wynosi 28 stopni Celsjusza. Naszym zdaniem w czerwcu warto pojechać na wakacje do Grecji.

Malta

Malta
Malta / iStock.com / Karina Movsesyan

Gdzie latem na wczasy? Malta! Najlepszym czasem na wakacje na Malcie może być lato, które jest uważane za bardzo wysoki sezon, a jednocześnie to najlepszy czas, aby cieszyć się plażami na Malcie, słońcem, spacerować po wyspie, korzystać z różnych atrakcji, które odbywają się w sezonie, takich jak festiwale, imprezy, zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

istotne informacje pogodowe:
24 – 26 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
3 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Letnie temperatury oscylują na poziomie ponad 30°C, a wilgotność ma tendencję do potęgowania upałów, więc jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Malty i wakacjami pełnymi przygód, polecamy wizytę w czerwcu, kiedy temperatury są trochę przyjemniejsze. Należy również pamiętać, że o tej porze roku ceny są nieco wyższe za zakwaterowanie, dlatego, powinieneś zarezerwować hotel z dużym wyprzedzeniem.

Cypr

Cypr
Cypr / iStock.com / Gatsi

Na Cyprze panuje podobny klimat jak na Malcie, dlatego polecamy odwiedzić tę wyspę w czerwcu. Cypr ma łagodny i słoneczny klimat śródziemnomorski przez cały rok, więc można go odwiedzić o każdej porze roku. Jednak nasza rada jest taka, aby starać się podróżować w czerwcu, aby uniknąć gorących miesięcy i częstych zimowych deszczów. W tym miesiącu na wyspie jest również mniej turystów, a temperatury na Cyprze są wyśmienite.

istotne informacje pogodowe:
25 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
4 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
15 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Śródziemnomorski klimat Cypru oznacza, że wyspa cieszy się słońcem przez cały rok. Dlatego też ta destynacja nie zawiedzie Cię i możesz ją odwiedzić w każdym sezonie. Lato, które trwa od maja do października, jest suche i gorące z maksymalną temperaturą 35°C w lipcu i sierpniu, chociaż morska bryza łagodzi te wysokie temperatury. Z kolei jesień i wiosna to idealne pory roku na spacery, ponieważ temperatury są nieco chłodniejsze, ale słońce nadal świeci jasno na niebie. Zima jest bardziej wilgotna i bardzo łagodna, szczególnie na równinach, gdzie klimat jest łagodny ze średnią temperaturą 17°C. Opady deszczu są dość częste na wyspie od listopada do stycznia, chociaż nie zawsze są równie obfite. W rzeczywistości na Cyprze może nawet padać śnieg na szczycie Olimpu, gdzie możliwa jest jazda na nartach.

Sprawdź jeszcze inne lokalizacje dobre na wakacje w czerwcu

Lipiec

Bułgaria

Bułgaria
Bułgaria / iStock.com / rustamank

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie na wakacje latem się wybrać, lato i miesiąc lipiec to niewątpliwie dobra pora roku na wakacje w Bułgarii. Temperatury są optymalne na wakacje latem, mogą dochodzić do 30 stopni Celsjusza, a deszczu prawie nie ma.

istotne informacje pogodowe:
23 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
15 %
Chmura
Szansa opadów
24 ° C
Fale
Temperatura wody
15 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Miasta takie jak Sofia, Wielkie Tyrnowo, Plovdiv czy Ruse budzą z długiego zimowego letargu. A to przekłada się na dużo atrakcji turystycznych na ulicach. Inne obszary, takie jak Dolina Królów Trackich, Łowecz, czy Trojańczyk, również są w pełni sezonu turystycznego. Nadmorskie tereny Morza Czarnego, takie jak Słoneczne Piaski, są w najlepszym stanie latem. Są to również najbardziej popularne obszary dla bułgarskiej turystyki.

Albania

Albania
Albania / iStock.com / zm_photo

Jeśli planujesz do Albanii wakacje, lato z pewnością będzie dobrym wyborem, kiedy pogoda jest zazwyczaj bardzo korzystna i sprzyja korzystaniu z uroków albańskich plaż. Temperatury w Albanii mogą się różnić w zależności od regionu.

istotne informacje pogodowe:
23 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
25 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W przeciwieństwie do swoich sąsiadów nad Adriatykiem i Morzem Jońskim Albania nie doświadcza masowego napływu turystów w ciągu całego roku, co może uczynić ten kraj, jednym z najlepszych letnich miejsc w Europie, szczególnie jeśli chcesz odwiedzić przepiękne plaże. Z samej Albanii można wybrać się na całodniową wycieczkę na greckie Korfu, położone w bardzo bliskiej odległości od Albanii.

Portugalia

Portugalia
Portugalia / iStock.com / markt99

Lato to bez wątpienia najlepszy sezon, jeśli chcesz spędzić wakacje na plażach Portugalii. Lato jest gorące, wietrzne, z długimi dniami i błękitnym niebem. Plaże i nadmorskie kurorty Algarve, południowego regionu Portugalii, są opanowane przez turystów z całej Europy. Mimo że jest to wysoki sezon, ceny są niskie w porównaniu z innymi międzynarodowymi nadmorskimi miejscowościami, co sprawia, że jest to bardzo polecana destynacja nawet dla osób z ograniczonym budżetem.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Kurort Troia na półwyspie jest również idealnym wyborem na dni pełne słońca. Alternatywnie, można rozważyć wizytę w Lizbonie lub Porto, które zwykle są mniej zatłoczone podczas tych letnich miesięcy i bardziej odpowiednie dla rodzin i dorosłych par. 

Hiszpania

Hiszpania
Hiszpania / iStock.com / MKCinamatography

Gdzie na wakacje w lecie? Hiszpania ma około 6000 kilometrów linii brzegowej, nie licząc wysp. Oznacza to, że można tu znaleźć wszystkie rodzaje hiszpańskich plaż, od dzikich zatoczek, skalistych klifów po kilometry białego piasku. Wybrzeża tego kraju oferują możliwości uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych takich jak windsurfing, kitesurfing, surfing, snorkeling.

istotne informacje pogodowe:
26 – 31 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
1 %
Chmura
Szansa opadów
24 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Możesz również po prostu opalać się przy orzeźwiającej sangrii. Wyspy Kanaryjskie i Baleary to również spektakularne raje, a lato i miesiąc lipiec to idealny czas na ich odwiedzenie. Pamiętaj, że lato może być w niektórych miejscach upalne, a wszystkie atrakcje turystyczne będą bardzo zatłoczone. Podróżnicy, którzy wolą uciec od wysokich temperatur, również mają opcje na hiszpańskie wakacje i mogą udać się na północ do Bilbao lub Santiago de Compostela, gdzie spotkają wszystkich pielgrzymów, którzy kończą tam swoją podróż.

Zobacz także gdzie na wakacje w lipcu warto się jeszcze wybrać

Sierpień

Francja

Francja
Francja / iStock.com / pkazmierczak

Francja jest krajem, który co roku przyjmuje wielu turystów z całego świata. Jej dziedzictwo kulturowe, różnorodność regionów, klimat, gastronomia, kultura i światowe ikony są nieodpartym magnesem. To, w połączeniu ze strategicznym położeniem w sercu Europy, sprawia, że Francja jest częstym celem podróży na Starym Kontynencie. Prawda jest taka, że Francję można odwiedzać przez cały rok, ale najlepszym miesiącem jest sierpień.

Pierwszym wyjaśnieniem, gdy mowa o najlepszym czasie na wakacje we Francji, jest to, że należy zrobić duże rozróżnienie między klimatami północy i południa.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Lato to zdecydowanie najlepszy czas na odwiedzenie północnej Francji, ponieważ temperatury mają tendencję do bycia bardziej umiarkowanymi. Paryż może być bardzo gorący w lecie, jeśli zbiega się z tygodniami letniej fali upałów. Ponieważ jednak doskonałość nie istnieje, dni lata, a zwłaszcza sierpnia, zbiegną się ze świętami samych Francuzów: obłożenie i ceny we wszystkich ośrodkach wypoczynkowych gwałtownie rosną.

Turcja

Turcja
Turcja / iStock.com / Inna Zabotnova

Należy zauważyć, że Turcja ma różne klimaty w zależności od regionu. Jednak klimat w Turcji jest umiarkowany, w obszarach przybrzeżnych jest śródziemnomorski.

Na przykład po stronie Morza Czarnego klimat jest oceaniczny, charakteryzujący się bardzo gorącym, deszczowym latem i zimną, deszczową zimą. W górach termometry wskazują średnio 1°C w zimie i 30°C w lecie. W Anatolii klimat jest kontynentalny, więc różnice temperatur między zimą a latem są dość skrajne. Jeśli wybierasz się na północ kraju i odwiedzisz np. Rize, to przez cały rok pada tam deszcz, natomiast w Ankarze, położonej w głębi lądu, deszcze koncentrują się zimą i wiosną. Najbardziej niegościnnym regionem Turcji jest Antitauro, gdzie panują mrozy i bardzo gorące, jałowe lata.

istotne informacje pogodowe:
31 – 33 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
2 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
13 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Natomiast większość urlopowiczów wybiera się na Turecką Riwierę na wakacje w ciepłych krajach latem. Aby odwiedzić tureckie wybrzeże Morza Egejskiego i odkryć Izmir, Efez, Pergamon lub wybrać się na wakacje w Bodrum, najlepiej wybrać się w sierpniu. Ten miesiąc oferuje nie tylko dobrą pogodę, ale także festiwale kulturalne i mnóstwo słońca do pływania w krystalicznie czystych wodach plaż w Turcji.

Tanzania

Tanzania
Tanzania / iStock.com / Avatar_023

Klimat w głębi kraju jest umiarkowany, a w kierunku regionów nadmorskich bardzo wilgotny i gorący. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym czasem na wakacje w Tanzanii jest pora sucha od maja do października, w tym jednym z najlepszych miesięcy jest sierpień. Pora deszczowa trwa od marca do maja i najlepiej jej unikać. Istnieje inny sezon znany jako krótka pora deszczowa, od listopada do połowy grudnia, który jest interesującym czasem na tę podróż, ponieważ kolory są spektakularne i jest mniej turystów.

istotne informacje pogodowe:
26 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
30 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Ale wszystko zależy od aktywności, które chcesz wykonywać. Na safari najlepsza jest pora sucha, chociaż tylko podczas deszczu można zobaczyć gnu i zebry w Serengeti. Styczeń i luty to z kolei najgorętsze miesiące w Tanzanii. Miej to na uwadze, jeśli nie radzisz sobie zbyt dobrze z wysokimi temperaturami i jeśli nie wiesz kiedy lecieć do Tanzanii.

Maroko

Maroko
Maroko / iStock.com / Natalia Babok

Można powiedzieć, że najlepszym czasem na odwiedzenie Maroka jest sierpień. W tym czasie pogoda w Maroko jest przyjemna i niezależnie od tego, czy wybierasz się w góry, czy na wybrzeże, nie będzie zbyt dużo deszczu i gwarantowane jest słoneczne niebo.

Jednak klimat Maroka ma swoje własne cechy w zależności od regionu. Na północy ma klimat śródziemnomorski, co oznacza gorące lata i wilgotne zimy z opadami. Natomiast na zachodnim wybrzeżu zima jest znacznie bardziej deszczowa, a lato ma bardziej umiarkowany klimat.

istotne informacje pogodowe:
31 – 38 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
4 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Jeśli chodzi o obszary pustynne, lato, zwłaszcza sierpień, jest bardzo gorące w ciągu dnia i zimne w nocy. W tej części Maroka wieją Chergui i Arifi, czyli suche wiatry, które znacznie podnoszą temperatury. Temperatury w tej części kraju mogą z łatwością osiągnąć 40°C. Temperatury różnią się jednak w zależności od miasta, które odwiedzasz, przy czym Agadir jest najłagodniejszy, a Tanger najcieplejszy. Wakacje w Maroko w sierpniu to z pewnością dobry wybór.

Sprawdź kilka innych propozycji na wakacje w sierpniu

Wrzesień

Gruzja

Gruzja
Gruzja / iStock.com / Olga Ihnatsyeva

Gruzja to naprawdę fantastyczny kraj, który można odwiedzać przez cały rok. Najlepszy czas na wczasy w Gruzji zależy od powodu, dla którego chcesz Gruzję odwiedzić. Jeśli jednak lubisz piesze wędrówki i plaże, to najlepszym okresem na odwiedzenie kraju są miesiące letnie, w tym wrzesień. Jeśli natomiast lubisz dobre jedzenie i rozkoszowanie się słynnymi gruzińskimi winami, to każda pora roku będzie idealna!

Pomimo niewielkich rozmiarów, Gruzja jest krajem skrajności, gdzie można doświadczyć wszystkiego, od rozległych ośnieżonych pasm górskich i rozległych łąk po plaże. Wraz ze zmianą pór roku, różne obszary kraju przekształcają się i zmieniają wraz z porami roku. Geograficzne zróżnicowanie krajobrazów oznacza, że przez cały rok Gruzja ma zawsze coś do zaoferowania niezależnie od pory roku.

istotne informacje pogodowe:
21 – 23 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
40 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
13 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W lecie w miastach temperatury mogą znacznie wzrosnąć, osiągając temperatury w okolicach 30°C. Z drugiej strony, obszary przybrzeżne wzdłuż Morza Czarnego cieszą się nieco chłodniejszym klimatem letnim, ponieważ wiatry wiejące od morza utrzymują niższą temperaturę. Wzdłuż wybrzeża w takich miejscowościach jak Batumi, Ureki, Kobuleti można znaleźć wspaniałe nadmorskie kurorty i miejsca, gdzie można cieszyć się rozkoszną kąpielą w ciepłych wodach morskich lub uprawiać różne sporty wodne we wrześniu. Ponieważ na wybrzeżu panuje klimat podzwrotnikowy, po południu często pojawiają się przelotne deszcze, które ochładzają upalny dzień.

Macedonia

Macedonia
Macedonia / iStock.com / atosan

Kolejną propozycją odpowiadającą na pytanie gdzie w lecie na wakacje warto się wybrać jest Macedonia. Macedonia ma zazwyczaj gorące lata i mroźne zimy, chociaż klimat różni się w zależności od miejsca, w którym się znajdujesz: na północy panuje klimat kontynentalny, na południu klimat śródziemnomorski, a na wyżynach klimat górski.

Macedonia we wrześniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
23 – 25 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
10 %
Chmura
Szansa opadów
22 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W Macedonii występują cztery wyraźne pory roku. Wiosna charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami i pewnymi opadami. Natomiast latem temperatura waha się między 26 °C a 30 °C, ale gorące wiatry ze wschodu mogą sprawić, że wzrośnie ona jeszcze bardziej, choć nie przeszkadza to w tym, że lato jest najlepszą porą roku na odwiedzenie tego kraju. To właśnie wtedy odbywają się słynne festiwale folklorystyczne w Ochrydzie, których nie można przegapić! Pogoda jest idealna na te wydarzenia i pozwoli Ci cieszyć się wszystkimi tymi imponującymi spektaklami, a wakacje w Macedonii będą niezapomniane.

Seszele

Seszele
Seszele / iStock.com / dibrova

Gdzie latem na wakacje? Kolejnym polecanym miejscem są Seszele. Miesiące letnie, są najbardziej popularne wśród turystów, ponieważ to właśnie wtedy można znaleźć najlepszą pogodę na Seszelach. Mając to na uwadze, wrzesień jest najlepszym czasem na odwiedzenie Seszeli, ponieważ znajdziesz dobrą pogodę, lepsze ceny i mniejszy tłok.

Na Seszelach są dwie pory roku, pora sucha i pora deszczowa. Pora deszczowa trwa od końca października do końca marca, z obfitymi opadami deszczu, ale wysokimi temperaturami, upałem i wilgotnością. Dobrą wiadomością jest to, że kraj znajduje się poza strefą oddziaływania cyklonu, więc deszcze monsunowe nie powodują większych komplikacji.

Z kolei pora sucha trwa od maja do września, z lekkimi wiatrami i niewielkimi opadami. Temperatury wynoszą zazwyczaj około 27°C, co sprawia, że jest to idealny czas na odwiedzenie archipelagu.

Seszele we wrześniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
25 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
35 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Klimat Seszeli jest jednak uwarunkowany nie tylko położeniem geograficznym, ale także ukształtowaniem terenu. Te granitowe i koralowe wyspy rozsiane są na obszarze prawie 400 000 kilometrów kwadratowych na północny zachód od Madagaskaru. Każda z wysp oferuje piękno i różnorodność, z rdzennymi lasami, gajami kokosowymi i bujną roślinnością. Tutaj wakacje Seszele i All Inclusive Seszele będą niesamowitym przeżyciem.

Tunezja

Tunezja
Tunezja / iStock.com / Yana Tatevosian

Tunezja cieszy się klimatem śródziemnomorskim na większości obszaru kraju, z wyjątkiem południa, gdzie klimat jest bardziej pustynny. Zimy w Tunezji są raczej łagodne i wilgotne, z temperaturami od 8°C do 15°C, natomiast lata są gorące i suche, z temperaturami od 22°C do 35°C, a w sierpniu w regionie Tozeur mogą nawet przekroczyć 40°C.

W Tunezji normą jest, że w połowie września termometr osiąga 34°C, chociaż w lecie jest mało opadów. Opady stają się częstsze od października i trwają do kwietnia, kiedy to temperatury są chłodniejsze. Jeśli planujesz odwiedzić środkową część kraju, unikaj miesięcy letnich, ponieważ temperatury w Tunezji przekraczają wtedy 40°C i nie ma ani odrobiny morskiej bryzy. Radzimy wybrać się w centralne rejony kraju w kwietniu, maju lub październiku.

od:
1 598 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Kiedy więc najlepiej wybrać się na wakacje w Tunezji? Jeśli chcesz cieszyć się plażami tego kraju, wrzesień to najlepszy czas na kąpiel w ciepłych wodach tego kraju. Z drugiej strony, jeśli nie lubisz tłumów, unikaj lipca i sierpnia podczas wizyty w Tunezji, ponieważ te miesiące są bardzo oblegane przez turystów.

Czytaj też jakie destynacje będą odpowiednie jeśli szukasz miejsca gdzie na wakacje we wrześniu warto polecieć

Gdzie najlepiej pojechać w czerwcu?

W czerwcu najlepiej pojechać do Chorwacji, Grecji, na Maltę i na Cypr. W tym miesiącu jest nieco chłodniej i łatwiej znaleźć nocleg.

Dokąd wybrać się w lipcu na urlop?

W lipcu warto wybrać się do Bułgarii, Albanii, Portugalii i Hiszpanii, ponieważ w tym czasie wszystkie atrakcje są otwarte i pogoda jest wyśmienita.

Jakie kierunki najlepsze na wypoczynek w sierpniu?

W sierpniu polecamy wybrać się do Francji, Turcji, Tanzanii i Maroko. Wybierając wspomniane destynacje można mieć pewność znakomitych warunków pogodowych.

Co wybrać na wczasy we wrześniu?

We wrześniu, w poszukiwaniu słońca idealne będą: Gruzja, Macedonia, Seszele i Tunezja.