Plaża Sharm El Luli - Egipt

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Sharm El Luli to miejsce niezwykłe, urzekające widokami i spokojnym klimatem. Znajduje się w odległości około 60 kilometrów na południe od kurortu Marsa Alam. Położona jest w parku narodowym Wadi El Gamal, dzięki czemu nie jest zadeptana przez turystów, nie ma tu wielkich, hałaśliwych kurortów i tłumów plażowiczów. Park Wadi El Gamal zachwyca wspaniałą roślinnością i wapiennymi skałami, które ciągną się także w wielu miejscach plaży. W większości teren wybrzeża jest jednak piaszczysty i nie utrudnia plażowania. Można tu również liczyć na rozbudowaną infrastrukturę dla turystów. Są wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także miejsca, gdzie można wynająć akcesoria do sportów wodnych. Nie ma również problemu ze znalezieniem miejsca noclegowego w jednym z hoteli tuż przy plaży. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Sharm El Luli, możesz liczyć na udane i pełne wrażeń wakacje, z których nawet w środku zimy przywieziesz piękną opaleniznę.

Zobacz oferty już od 1 499 zł za os.
Opis plaży Sharm El Luli

Plaże w Egipcie to gwarancja udanego wypoczynku, pięknej opalenizny i wakacji, które na pewno pozostaną niezapomniane. Jedną ze szczególnie polecanych jest Sharm El Luli, przepiękna plaża znajdująca się niedaleko Marsa Alam. Ten popularny kurort jest prawdziwą mekką turystów, dzięki czemu można liczyć nie tylko na wspaniałe warunki naturalne, ale również na rozwiniętą infrastrukturę.

Wakacje w Egipcie to idealny pomysł na wypoczynek, z którego co roku korzystają tysiące turystów. Przede wszystkim, jest to kierunek, który zawsze gwarantuje słońce. Egipt leży w strefie klimatu pustynnego, szczególnie dobra pogoda panuje na wybrzeżu Morza Czerwonego, które przyciąga niezwykłymi widokami i pięknymi kurortami. Jeśli ktoś wybiera się na wakacje do Egiptu, nie musi swoich planów ograniczać wyłącznie do letnich miesięcy. Także w środku zimy jest tam ciepło, słonecznie, nie ma ryzyka deszczu i kiepskiej pogody. Nie można również zapominać, że Egipt to także wyjątkowe bogactwo historyczne i kulturowe. Można tu zobaczyć piramidy, sfinksa, a także wiele innych miejsc znanych na całym świecie. Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek w Egipcie, sprawdź, co ma do zaoferowania plaża Sharm El Luli – to lokalizacja, w której można połączyć leniwe plażowanie z aktywnym zwiedzaniem.

Sharm El Luli Egipt to miejsce niezwykłe, zachwycające widokami, przepięknym połączeniem jasnego piasku i szmaragdowej wody, a także scenerią niczym z bajki. Plaża znajduje się na terenie Parku Narodowego Wadi El Gamal, co dodatkowo świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Położona jest w odległości około 60 kilometrów na południe od Marsa Alam nad Morzem Czerwonym. Jeśli ktoś wypoczywa w tym kurorcie, powinien choć na jeden dzień wybrać się do Sharm El Luli. Plaża jest rozległa i piaszczysta, ale w wielu miejscach pokryta także wapiennymi skałami, obmywanymi przez morze. Miejsc do plażowania jest sporo, jednak ten kierunek jest popularny szczególnie wśród wielbicieli sportów wodnych. W pobliżu plaży znajduje się ogromna, przepiękna rafa koralowa, która przyciąga miłośników nurkowania i snorkelingu. Osoby, które nastawiają się na plażowanie, mogą bez problemu znaleźć miejsce z dala od innych turystów. Plaża w sezonie bywa co prawda zatłoczona, jednak jest na tyle duża, że można wypocząć w kameralnych warunkach.

Sharm El Luli plaża

Sharm El Luli plaża / shutterstock.com / irene valentini

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją plaży Sharm El Luli jest jej niezwykłe położenie, wspaniałe warunki naturalne i możliwość obcowania z przyrodą w najpiękniejszym wydaniu. W pobliżu plaży coś dla siebie znajdą wielbiciele aktywnego wypoczynku, wędrówek wśród pięknych okoliczności przyrody, a także zwiedzania atrakcyjnych turystycznie miejsc. Plaża posiada rozbudowaną infrastrukturę dla turystów, dzięki czemu zapewnia komfortowy wypoczynek. Znajdują się tutaj wypożyczalnie leżaków i parasoli, przebieralnie, prysznice, toalety. Nie brakuje straganów z pamiątkami, owocami czy przekąskami. Jeśli ktoś chce zjeść coś bardziej treściwego, może wybrać się do restauracji lub baru plażowego, a takich lokali jest przy plaży naprawdę sporo. Zadowoleni będą również wielbiciele sportów wodnych, którzy mogą wypożyczyć sprzęt do nurkowania czy snorkelingu. Plaża jest czysta, zadbana, regularnie sprzątana.

Zobacz oferty już od 1 499 zł za os.
Czy plaża Sharm El Luli jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wybierając na wakacje Egipt, Sharm El Luli warto wziąć pod uwagę jako lokalizację wypoczynku. Także wtedy, gdy planujesz wakacje z całą rodziną. Plaża jest wyjątkowo piękna, zapewnia idealne warunki do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, zabaw w piasku. Duże znaczenie ma również infrastruktura, która w tym miejscu jest rozbudowana i zapewnia wygodne warunki do wakacji z pociechami. Jeśli jednak chcesz wyjechać do Egiptu z dziećmi, dobrze jest zdecydować się na wakacje poza sezonem, nawet w zimie. W najgorętszych miesiącach latem może być tu bowiem nieco za gorąco dla najmłodszych. Przed wyjazdem do Egiptu dobrze jest również sprawdzić lokalizację wybranego hotelu. Większość kurortów i obiektów wypoczynkowych reklamuje się jako miejsca o doskonałej lokalizacji tuż przy plaży. Często jednak okazuje się, że rzeczywistość znacznie na minus odbiega od tego, co można przeczytać w folderach reklamowych.

Plaża Sharm El Luli

Plaża Sharm El Luli / shutterstock.com / aerith

Nasza ocena plaży Sharm El Luli

Jeśli planujesz wakacje w Egipcie, Sharm El Luli będzie tym miejscem, które pod każdym względem spełni Twoje oczekiwania. Plaża jest piękna, rozległa, piaszczysta, położona w bardzo dobrej lokalizacji. Zapewnia idealne widoki, doskonałą scenerię do rajskich zdjęć z wakacji, a także możliwość spędzania czasu na wiele sposobów. Doskonale czuć się tutaj będą nie tylko miłośnicy plażowania, ale również amatorzy nurkowania i snorkelingu. Znajdująca się w pobliżu wyjątkowa rafa koralowa zdecydowanie jest warta bliższego poznania i zwiedzenia podwodnego świata. Sharm El Luli to miejsce w Egipcie, z którego przywieziesz piękną opaleniznę i mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 1 499 zł za os.