Plaża Wadi El Gemal - Egipt

Skopiuj link do tej plaży

Wadi El Gamal jest kolejnym miejscem, które spodoba się turystom nastawionym na spokojny i kameralny wypoczynek. Park narodowy o takiej samej nazwie, jak cała wyspa, znajduje się w odległości około 45 kilometrów od Marsa Alam. Można tutaj podziwiać niezwykłe ukształtowanie terenu, sporo ptactwa, które wybrało sobie wyspę na swój dom. Ciekawą atrakcją są tutaj także stanowiska archeologiczne, między innymi odkrywające pozostałości kopalni szmaragdów królowej egipskiej Kleopatry. Wadi El Gamal to plaża idealna do spokojnego relaksu na gorącym piasku, kąpieli w ciepłym morzu, a także sportów wodnych. Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od plażowania przy kurorcie, warto zdecydować się na wycieczkę fakultatywną właśnie na tę wyspę.

Zobacz oferty już od 1 499 zł za os.
Opis plaży Wadi El Gemal

Piaszczyste plaże, piękne widoki i idealne warunki do spędzania czasu na słońcu przyciągają do Egiptu turystów z całego świata. Podczas gdy jedni podróżnicy decydują się na aktywne zwiedzanie atrakcyjnych historycznie miejsc, inni wybierają spokojny wypoczynek nad morzem. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć, jest Wadi El Gemal, park narodowy zachwycający nie tylko plażami, ale również wspaniałą naturą.

Wakacje w Egipcie to doskonały pomysł na udany wypoczynek bez względu na porę roku. Kraj ten leży w strefie klimatu pustynnego, który charakteryzuje się dosyć podobnymi warunkami pogodowymi przez cały rok. Nawet w środku zimy można spędzić tutaj udane i słoneczne wakacje. Jednym z kierunków wyjątkowo popularnych wśród plażowiczów poszukujących słońca jest wybrzeże Morza Czerwonego z dużymi, popularnymi kurortami, takimi jak Marsa Alam, Hurghada czy Sharm El Sheikh. Warunki do wypoczynku są tutaj idealne. Oprócz plażowania przy hotelach warto wybrać się na wycieczki fakultatywne, pozwalające na odkrywanie nieco mniej znanych w Egipcie miejsc. Plaża Wadi El Gemal to propozycja kierunku dla osób, którym samo plażowanie nie wystarczy do udanych wakacji.

Park narodowy Wadi El Gemal Egipt to miejsce, które zachwyca już od pierwszego wejrzenia. Znajduje się w odległości około 45 kilometrów na południe od Marsa Alam na wyspie o tej samej nazwie. Organizowane są tutaj rejsy wycieczkowe z popularnych kurortów. Turyści mają możliwość podziwiania widoków od strony morza, jak również spacerów po pięknych terenach parku. Miejsce to jest nieco inne od widoków, do jakich przyzwyczaił nas Egipt – porośnięte roślinnością, pełne skał i wąwozów, które są siedliskiem wielu zwierząt, w tym wielu gatunków ptaków. Na uwagę zasługują również piękne, piaszczyste plaże, które zachwycają krajobrazami i zapewniają idealne warunki do plażowania. W Wadi El Gemal można się opalać i spędzać czas nad ciepłym morzem, warunki są również doskonałe do snorkelingu, nurkowania, a także innych sportów wodnych. Coś dla siebie znajdą tu więc zarówno turyści nastawieni na podziwianie widoków, jak i ci, którym zależy na aktywnym wypoczynku.

Wadi El Gemal plaża

Wadi El Gemal plaża / shutterstock.com / Mohamed Ramez

Atrakcje na plaży

Park Narodowy Wadi El Gemal jest jednym z najciekawszych i najbardziej różnorodnych miejsc w Egipcie. Oprócz wyjątkowych warunków naturalnych znajdują się tutaj stanowiska archeologiczne o ogromnym znaczeniu historycznym. W pobliżu Wadi El Gemal znajdują się między innymi kopalnie szmaragdów królowej Kleopatry, pozostałości świątyni i innych starożytnych obiektów. W parku można spędzać czas na wybrzeżu, korzystając z uroków plażowania i kąpieli w ciepłym morzu. Ciekawą atrakcją może być również safari jeepem na wydmach i terenach pustynnych. Wycieczki organizowane przez Wadi El Gemal zapewniają sprzęt do nurkowania, a także wyżywienie. W parku narodowym nie ma bowiem rozbudowanej infrastruktury, restauracji czy hoteli. Jest to jednak ogromna zaleta – można bowiem przebywać w miejscu praktycznie nietkniętym ręką człowieka, w którym najważniejsze miejsce ma natura. To idealne miejsce dla turystów, którzy chcą oderwać się od zgiełku i hałasu zatłoczonych plaż, obcować z przyrodą i cieszyć się wakacjami w kameralnym wydaniu.

Zobacz oferty już od 1 499 zł za os.
Czy plaża Wadi El Gemal jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich słonecznych wakacji jest Egipt, Wadi El Gemal to miejsce, które warto zobaczyć w ramach jednodniowej wycieczki. Z pewnością będzie to dobry pomysł na ciekawie spędzony czas w przerwie pomiędzy kolejnymi dniami plażowania przy hotelu. Na wyprawę warto wybrać się z dziećmi, szczególnie starszymi, które chętnie zobaczą nowe miejsca czy przejadą się po pustyni jeepem. W przypadku najmłodszych taka wycieczka może być jednak nie do końca trafionym pomysłem. To, co dla starszych jest atrakcją, dla maluszków może być dosyć uciążliwe i męczące. Wyjazd do Wadi El Gemal podczas rodzinnych wakacji warto więc rozważyć indywidualnie, biorąc pod uwagę wiek naszych pociech, a także ich wakacyjne upodobania. Jeśli dzieci wolą bawić się w piasku i pluskać w ciepłym morzu, całodniowa, dosyć męcząca wyprawa może nie być dla nich.

Plaża Wadi El Gemal

Plaża Wadi El Gemal / shutterstock.com / Mohamed Ramez

Nasza ocena plaży Wadi El Gemal

Wadi El Gemal można z całą pewnością nazwać jednym z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc w Egipcie. Choć kraj ten kojarzy się z pustyniami i plażami, okazuje się, że są także miejsca pełne ciekawej roślinności i niepowtarzalnych warunków naturalnych. Do Wadi El Gemal warto wybrać się z Marsa Alam lub nieco dalej położonych kurortów – pomysł na jednodniową wycieczkę będzie idealny. Wyprawę można polecić zarówno osobom nastawionym na zwiedzanie i poznawanie ciekawostek historycznych, jak i amatorom sportów wodnych w szczególnie wyjątkowych warunkach. Jeśli szukasz pomysłu na ciekawe wycieczki fakultatywne podczas plażowania w Egipcie, Wadi El Gemal będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Piękne zdjęcia z wakacji i niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Zobacz oferty już od 1 499 zł za os.