Samos – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Samos

Samos – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Samos

Wyspy greckie praktycznie od zawsze cieszą się popularnością jako kierunek wakacyjnych wyjazdów. Zapewniają całe mnóstwo atrakcji dla turystów o różnych wakacyjnych potrzebach. Jeśli szukasz idealnej wyspy, warto rozważyć wyjazd na Samos. Pogoda jest tutaj doskonała niemal przez cały rok. Można więc mieć pewność udanych wakacji, mnóstwa wrażeń i wspomnień, które zachęcą do dalszego eksplorowania tego rejonu świata.

Całoroczna pogoda - Samos
Całoroczna pogoda – Samos / iStock.com / pkazmierczak

Wyspa Samos nie jest co prawda tak popularna jak Kreta czy Rodos, jednak wcale to nie oznacza, że ma mniej do zaoferowania. Wręcz przeciwnie – znajdziemy tu wspaniałe plaże, mnóstwo bogactwa naturalnego, sporo zabytków i miejsc o wartości historycznej. Dużą zaletą wyspy jest natomiast fakt, że nie ma tutaj tłumów tak dużych, jak w przypadku większych wysp.

od:
2 381 zł
Wakacje na Samos!

Zobacz najlepsze oferty wyjazdów na Samos

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Samos, dobrze jest nie tylko sprawdzić pogodę w poszczególnych miesiącach, ale również ustalić wakacyjne potrzeby czy plany. Podczas gdy jedni turyści nastawiają się na Samos przede wszystkim na plażowanie, inni stawiają na bardziej aktywny wypoczynek, zwiedzanie i poznawanie greckich klimatów od strony historii, kultury czy kuchni. Na pytanie, kiedy lecieć na Samos, nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi. Podczas planowania wakacji pamiętajmy również, że w szczycie sezonu, choć zwykle jest najcieplej, jest również najdrożej. Jeśli ktoś chce podróżować w wersji jak najbardziej ekonomicznej, powinien szukać terminów wyjazdów w miesiącach innych niż wakacyjne. 

Zobacz także oferty all inclusive Samos

Pogoda Samos – kiedy jechać?

Jeśli interesuje Cię pogoda na Samos, na początku warto zapoznać się z położeniem wyspy, a co za tym idzie, z jej warunkami klimatycznymi. Samos znajduje się na Morzu Egejskim u wybrzeży Azji Mniejszej w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Można więc spodziewać się w tym regionie świata długiego i ciepłego lata, a także krótkiej i bardzo łagodnej zimy.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 25% 15 ° C 10 g.
Luty
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 15% 14 ° C 11 g.
Marzec
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 19 ° C 5% 15 ° C 13 g.
Maj
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 18 ° C 14 g.
Czerwiec
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 2% 22 ° C 15 g.
Lipiec
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 1% 24 ° C 14 g.
Sierpień
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 1% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 5% 24 ° C 12 g.
Październik
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 24 ° C 7% 22 ° C 11 g.
Listopad
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 21 ° C 10% 20 ° C 10 g.
Grudzień
Samos już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 17 ° C 15% 17 ° C 10 g.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Samos oraz Grecja last minute

W klimacie śródziemnomorskim w czasie zimy temperatury utrzymują się na poziomie kilkunastu stopni, co sprawia, że można tu wybrać się na wakacje także wtedy, gdy w naszym klimacie warunki nie zachęcają nawet do wyjścia na dwór.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Temperatura na Samos w miesiącach zimowych przyciąga przede wszystkim tych turystów, którzy nie są nastawieni na plażowanie, a wybierają aktywny wypoczynek i zwiedzanie najciekawszych zakątków nie tylko samej wyspy, ale również całej Grecji.

Samos pogoda styczeń

Jeśli zastanawiasz się, Samos kiedy jechać, dobrym pomysłem będzie wyjazd w styczniu. W tym czasie jest tu dużo taniej niż w sezonie, a pogoda całkiem przyjemna jak na zimowe warunki. Średnie miesięczne temperatury w styczniu utrzymują się na poziomie 13 stopni, a w skali miesiąca jest 20 słonecznych dni.

Kiedy najlepiej lecieć na Samos
Kiedy najlepiej lecieć na Samos / iStock.com / pkazmierczak

Mogą się zdarzyć opady, są one jednak przelotne i raczej nie przeszkadzają w zwiedzaniu i korzystaniu z atrakcji na świeżym powietrzu. Samos pogoda styczeń na pewno spodoba się osobom, które chcą złapać trochę słońca w czasie długiej zimy.

Przeczytaj także gdzie jechać na wakacje w styczniu

Samos pogoda luty

Samos pogoda luty to warunki pogodowe dosyć zbliżone do styczniowych, z tym, że może nieco częściej padać deszcz. Temperatury na poziomie 13 stopni sprawiają, że można dosyć przyjemnie spędzać czas na zwiedzaniu i poznawaniu największych atrakcji wyspy, choć zdecydowanie nie będzie to dobry czas na opalanie.

Klimat na Samos
Klimat na Samos / iStock.com / Freeartist

Samos temperatury w lutym ma jednak na tyle wysokie, że można oderwać się od chłodnej zimy, jaką w tym czasie mamy w naszym umiarkowanym klimacie. Warto również wziąć pod uwagę, że w tym czasie na wyspie nie ma tłumów, a ceny są przystępne i dużo niższe niż w sezonie wakacyjnym.

Zobacz też gdzie na wakacje w lutym

Samos pogoda marzec

Kiedy na Samos wybierzesz się w marcu, możesz mieć gwarancję ładnej, słonecznej pogody. Na słupkach rtęci mamy 14 stopni, a pod koniec miesiąca bywa, że jeszcze więcej. W skali miesiąca mamy 23 słoneczne dni, deszcz pojawia się raczej sporadycznie, nie przeszkadza więc w zwiedzaniu i aktywności na świeżym powietrzu.

Kokkari
Kokkari / iStock.com / 3quarks

Nadal jednak nie jest to dobry czas na opalanie czy kąpiele w morzu, które w tym czasie jest dosyć chłodne. Samos pogoda marzec to warunki dla aktywnych podróżników, którzy nie nastawiają się na leniwe leżenie na plaży, a chcą w czasie wakacji zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc.

Czytaj również gdzie na wakacje w marcu

Samos pogoda kwiecień

Samos pogoda kwiecień to już zdecydowanie wiosna w pięknym, śródziemnomorskim wydaniu. Cała natura zaczyna budzić się do życia, rozkwita bujna roślinność, z której wyspa słynie na całym świecie. W kwietniu temperatury utrzymują się na poziomie 16 stopni, są 24 słoneczne dni, a w ciągu dnia mamy 13 godzin słońca.

od:
2 381 zł
Wakacje na Samos!

Zobacz najlepsze oferty wyjazdów na Samos

Dzień jest więc długi i pozwala na zwiedzanie całkiem sporej ilości miejsc zanim zapadnie zmrok. Jeśli w kwietniu wybierzesz się na Samos, temperatura nie będzie jeszcze sprzyjała opalaniu. Można już jednak złapać pierwsze promienie mocnego słońca, a co za tym idzie – także piękną opaleniznę.

Czytaj dokąd lecieć na wakacje w kwietniu

Samos pogoda maj

Samos klimat w maju ma już typowo wiosenny, co sprawia, że jest tu zdecydowanie więcej turystów niż w pierwszych miesiącach roku. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 22 stopni, pod koniec miesiąca bywa nawet jeszcze cieplej. W maju mamy tutaj aż 28 słonecznych dni, a więc deszcze – jeśli się pojawiają – są sporadyczne i nie zakłócają słonecznego wypoczynku.

Kiedy najlepszy miesiąc na wyjazd na Samos
Kiedy najlepszy miesiąc na wyjazd na Samos / iStock.com / Freeartist

Samos pogoda maj to dobre warunki dla plażowiczów, osób nastawionych na uprawianie sportów, a także dla podróżników, którzy lubią aktywne zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Nie ma jeszcze w tym czasie tłumów, a ceny nadal są przystępne w porównaniu do tych wakacyjnych.

Sprawdź także dokąd wybrać się na wakacje w maju lub gdzie jechać na majówkę

Samos pogoda czerwiec

Samos pogoda czerwiec to początek prawdziwego, słonecznego lata. Średnie temperatury w tym miesiącu to 25 stopni, jednak panuje zasada, że im bliżej lipca, tym jest zdecydowanie cieplej. Woda w morzu ma już temperaturę 22 stopni, co sprawia, że pojawiają się pierwsi amatorzy kąpieli.

Przepiękna wyspa Samos w Grecji / iStock.com / Freeartist

Jeśli marzy się tobie idealna, śródziemnomorska pogoda, Samos w czerwcu na pewno spełni twoje oczekiwania pod każdym względem. To dobry czas na wyjazd dla osób, które lubią ciepło i słońce, a jednocześnie nie przepadają za zbyt wysokimi temperaturami. W czerwcu zbliża się już intensywny sezon turystyczny, co sprawia, że w wielu miejscach może być już dosyć tłoczno.

Zobacz też gdzie lecieć na wakacje w czerwcu

Samos pogoda lipiec

Jeśli marzy się Tobie słoneczne Samos, pogoda w lipcu na pewno będzie idealna. Średnie miesięczne temperatury to 27 stopni, jednak bywają dni, gdy jest jeszcze cieplej. W śródziemnomorskim klimacie jest dosyć sucho, dzięki czemu nawet wysokie upały nie są mocno odczuwalne.

Samos - kiedy najcieplej
Samos – kiedy najcieplej / iStock.com / Freeartist

Samos pogoda lipiec to idealne warunki dla plażowiczów nastawionych na opalanie oraz kąpiele w ciepłym Morzu Egejskim. Planując wakacje w lipcu warto rezerwować terminy z dużym wyprzedzenie, gdyż wyspa w tym czasie cieszy się dużą popularnością turystów z całego świata.

Przeczytaj również gdzie jechać na wakacje w lipcu

Samos pogoda sierpień

Samos pogoda sierpień to warunki pogodowe takie same jak w lipcu – jest słonecznie i ciepło, a słupki rtęci utrzymują się na poziomie 27 stopni i więcej. W tym czasie można spędzać czas na plażowaniu, kąpielach w morzu, uprawianiu sportów wodnych, a także na zwiedzaniu. Choć jest bardzo ciepło, nie ma upałów, które utrudniałyby codzienne funkcjonowanie.

od:
2 381 zł
Wakacje na Samos!

Zobacz najlepsze oferty wyjazdów na Samos

Jeśli marzy się Tobie typowo wakacyjna pogoda, Samos w sierpniu na pewno będzie propozycją idealną. To dobry czas na podróżowanie dla rodzin z dziećmi, a także dla osób, które nastawiają się na wszelkie plażowe atrakcje. Trzeba jednak pamiętać, że ruch turystyczny w sierpniu jest dosyć duży, na plażach mogą być tłumy, a ceny w hotelach i atrakcjach turystycznych będą w tym czasie najwyższe.

Czytaj także gdzie na wakacje w sierpniu warto pojechać

Samos pogoda wrzesień

Jeśli marzy się Tobie słoneczna, jesienna pogoda, Samos we wrześniu będzie bardzo dobrym kierunkiem wyjazdu poza szczytem sezonu. W tym miesiącu temperatury nadal są niemal wakacyjne, a na słupkach rtęci jest około 24 stopni. Woda w morzu nadal sprzyja kąpielom, choć jest nieco chłodniejsza niż latem.

Temperatura powietrza na Samos
Temperatura powietrza na Samos / iStock.com / pkazmierczak

Samos pogoda wrzesień to dobra pora na wakacje dla turystów, którzy preferują wyjazdy poza sezonem, szukają ciekawych cenowo wycieczek, a jednocześnie nastawiają się nie tylko na plażowanie, ale również na aktywne zwiedzanie wyspy i jej okolic.

Zobacz również gdzie wybrać się na wakacje we wrześniu

Samos pogoda październik

Gdy w październiku wybierzesz się na Samos, pogoda nadal będzie bardziej letnia niż jesienna. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 21 stopni. Jest słonecznie przez 26 dni, deszcze pojawiają się jedynie sporadycznie. Jeśli chcesz złapać trochę opalenizny, nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzać czas na plaży.

Wypoczynek na Livadaki Beach
Wypoczynek na Livadaki Beach / iStock.com / nejdetduzen

Temperatura wody może być nieco za niska na zabawy w morzu, jednak nie brakuje turystów, którzy chętnie kąpią się nawet w takich warunkach. Samos pogoda październik to dobry pomysł na wyjazd, jeśli nie zależy Tobie wyłącznie na plażowaniu, a chcesz cieszyć się aktywnością w słonecznym klimacie.

Sprawdź także gdzie lecieć na urlop w październiku

Samos pogoda listopad

Samos pogoda listopad to bardzo dobre warunki na wakacje, choć na plażowanie nie zawsze jest idealnie. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 17 stopni. Na początku listopada może być dużo cieplej, natomiast im bliżej grudnia, tym bardziej będzie się ochładzać.

Wyspa Samos - pogoda długoterminowa
Wyspa Samos – pogoda długoterminowa / iStock.com / pkazmierczak

Jeśli zależy Tobie na słonecznym Samos, pogoda będzie zdecydowanie lepsza w pierwszym tygodniu listopada niż w ostatnim. W tym czasie na wyspie jest zdecydowanie spokojniej, nie ma tłumów turystów, można również liczyć na dużo niższe ceny niż w czasie miesięcy wakacyjnych. Dla osób, którym zależy na tanim podróżowaniu, Samos w listopadzie na pewno będzie propozycją idealną.

Czytaj także gdzie najlepiej lecieć na wakacje w listopadzie

Samos pogoda grudzień

Jeśli planujesz wyjazd na słoneczne Samos, grudzień również może być dobrym czasem na urlop na południu Europy. Średnie miesięczne temperatury na poziomie 14 stopni gwarantują dużo lepsze warunki pogodowe niż grudzień w strefie umiarkowanej.

od:
2 381 zł
Wakacje na Samos!

Zobacz najlepsze oferty wyjazdów na Samos

Nie ma co prawda wakacyjnej pogody, jednak jest na tyle ciepło, że można bez obaw zaplanować spędzanie kolejnych dni na świeżym powietrzu, zwiedzaniu turystycznych atrakcji i poznawaniu najpiękniejszych zakątków wyspy. Samos pogoda grudzień na pewno Cię nie zawiedzie.

Zobacz też gdzie lecieć na wakacje w grudniu i gdzie lecieć na Święta Bożego Narodzenia

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Samos – kiedy najlepiej jechać?

Jeśli planujesz wyjazd na Samos, pogoda będzie doskonała od wiosny do jesieni. Nawet zimą jest tu zdecydowanie cieplej niż w naszych warunkach klimatycznych.

Samos – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Samos jest w miesiącach wakacyjnych, w lipcu i sierpniu, gdy temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni.

Samos – kiedy sezon turystyczny?

Największy ruch turystyczny na Samos występuje w sezonie od czerwca do września. Można wtedy liczyć na typowo letnią pogodę i mnóstwo słonecznych atrakcji.

Samos – jaki klimat?

Wyspa Samos leży na Morzu Egejskim w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a więc bardzo łagodnego i sprzyjającego podróżowaniu o każdej porze roku.

Samos – kiedy najtaniej?

Na najtańsze wakacje na Samos można liczyć, jeśli zdecydujesz się na wyjazd w zimie od listopada do lutego.