Co oznacza Ultra All Inclusive

Ultra All Inclusive – co to znaczy? Wyjaśniamy czym są oferty z opcją Ultra All Inclusive

Ultra All Inclusive – co to znaczy?

Ultra All Inclusive jest jednym z rodzajów pakietów All Inclusive. Ogólne pojęcie All inclusive oznacza dosłownie ,,wszystko w cenie”. To znaczy, że podczas naszego pobytu w hotelu, możemy korzystać bez ograniczeń, w wyznaczonych uprzednio godzinach, z szerokiej oferty hotelu. Wśród rodzajów na wakacje All Inclusive wyróżniamy:

Najczęściej, w ofercie AllInclusive znajdziemy ciepłe i zimne napoje, lokalne alkohole oraz 3 posiłki dzienne: śniadanie, obiad i kolacja. Niektóre z hoteli oferują dodatkowo inne nielimitowane usługi.

All Incl. Ultra - co to znaczy
All Incl. Ultra – co to znaczy. Zdjęcie autorstwa Alexandr Podvalny z Pexels

Pobyty z pakietem All Inclusive najczęściej realizowane są w dużych kurortach. Obecnie w Polsce jest niewielka ilość takich miejsc, dlatego też, by skorzystać z pakietów All Inclusive należy wybrać się na zagraniczne wakacje.

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Sprawdź również najlepsze oferty last minute

Ultra All Inclusive co to znaczy dokładnie?

Ultra All Inclusive to termin, który określa dokładny typ standardu pobytu na wakacjach. Jest to najbardziej luksusowa forma wakacji w pakiecie All Inclusive.

Ultra All Inclusvie co zawiera?

W jego skład wchodzą elementy, które są zawarte w pakiecie All Inclusive razem z wszelkimi uzgodnieniami występującymi w ofercie wraz z przedrostkiem ultra. Każdy z hoteli posiada swoja indywidualną ofertę pakietu Ultra All Inclusive, i to od niej zależy z czego możemy korzystać w danym miejscu. Wykupując wakacje z pakietem Ultra All Inclusive, warto przed wyjazdem wypytać o kilka aspektów:

 • sprawdźmy dokładną godzinę wylotu,
 • sprawdźmy miejsce wylotu – może uda nam się zmienić na inne miasto, które będzie bliżej miejsca docelowego, co pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na miejscu docelowym,
 • przeanalizujmy dokładnie warunki All Inclusive Ultra,
 • przeanalizujmy wszelkie dodatkowe koszta, typu: opłata klimatyczna czy koszt za dodatkowy bagaż,
 • wykupmy ubezpieczenie, niekiedy uznajemy go za zbędny dodatek, jednakże mogą nas dopaść różne sytuacje losowe. Ubezpieczenie pozwala nam na zwrot pieniędzy w razie choroby, a w konsekwencji nie możności stawienia się na lotnisku i w hotelu.

Sprawdź także gdzie na wakacje bez paszportu

Co zazwyczaj obejmują wycieczki w opcji Ultra All Inclusive?

Tak jak wyżej wspomniano oferta hotelowa pakietu Ultra All Inclusive, jest zależna od miejsca wypoczynku. Jednakże każdy z hoteli powinien na swojej stronie udostępnić wcześniej ofertę z różnymi opcjami pakietów, w tym z informacją co obejmuje Ultra All Inclusive. Wskutek tego mamy możliwość dokładnie zapoznać się z jej punktami przed wykupem pobytu.

Co obejmują wycieczki Ultra All Inclusive
Co obejmują wycieczki Ultra All Inclusive. Zdjęcie autorstwa Asad Photo Maldives z Pexels

Najczęściej w skład tej formy wchodzą elementy All Inclusive wraz z dodatkowymi udogodnieniami w formie markowych alkoholi dostępnych przez 24 h, room service czy całodobowy dostęp do restauracji z obsługą kelnerską.

Czytaj też gdzie jechać na fajne wczasy

Czego nie obejmuje Ultra All Inclusive?

Niektóre oferty Ultra All Inclusive nie obejmują eksportowanych alkoholi lub niektórych usług kosmetycznych, takich jak masaże. Prócz nich, Ultra All Inclusive oznacza, iż absolutnie wszystko jest w cenie pakietu. Co zawiera Ultra All Inclusive, zostało wyjaśnione w powyższym akapicie.

Czy warto lecieć na urlop w opcji Ultra All Inclusive?

Jeśli już wstępnie wiemy, co oznacza Ultra All Inclusive, co obejmuje oraz czym odróżnia się od innych pakietów, możemy zacząć zastanawiać się czy warto skorzystać z takiej oferty. Warto przed wyborem danej opcji zastanowić się nad charakterem całego wyjazdu. W przypadku wyjazdu, gdzie większość czasu planujemy spędzić nad hotelowym basenem, warto zdecydować się na najbardziej ekskluzywną wersję All Inclusive. Dzięki takiemu pakietowi nie musimy martwić się o to co i gdzie zjemy danego dnia oraz nie musimy nosić przy sobie gotówki, co jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. W przypadku wakacji z dziećmi pakiet Ultra All Inclusive, zapewnia nierzadko salę zabaw oraz animatora.

Czy warto jechać na wakacje Ultra AI
Czy warto jechać na wakacje Ultra AI. Zdjęcie autorstwa Julia Kuzenkov z Pexels

Warto pamiętać o tym, iż pomimo tego, że wybierając pobyt w hotelu wraz z pakietem Ultra All Inclusive, na pierwszy rzut oka zapłacimy więcej, to w ostatecznym rozrachunku takie rozwiązanie nam się opłaca. Wybierając hotel nad morzem z pakietem Ultra, wszelkie usługi gastronomiczne mamy w cenie pobytu.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Dodatkowo korzystamy z wszelkich innych przekąsek, w tym lodów, gofrów oraz gazowanych napoi. W przypadku, gdybyśmy musieli za wszystko zapłacić osobno, z pewnością kosztowałoby to o wiele więcej. Poniższa przedstawiamy najczęściej wymieniane wady oraz zalety urlopu wraz z pakietem Ultra All Inclusive.

Zalety:

 • ciągły i łatwy dostęp do gastronomii
 • nielimitowane ilości napoi oraz produktów żywieniowych
 • brak dodatkowych kosztów
 • można wybrać się na plaże bez portfela bądź karty bankomatowej

Wady:

 • często słaba jakość jedzenia
 • brak swobody wyboru restauracji i potraw

Na wakacje do jakich krajów warto skorzystać z Ultra All Inclusive?

Ultra All Inclusive co to jest, każdy z nas już wie. Gdzie najczęściej udajemy się wraz z tym pakietem? Pakiet Ultra All Inclusive warto wykupić kiedy wybieramy się do krajów arabskich jak Egipt czy Tunezja. W tych krajach zdecydowanie nie powinniśmy ryzykować jedzenia z ulicznych barów.

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Przede wszystkim nie są one przygotowywane w ścisłym reżimie sanitarnym, jak i również są na tyle ostre, że może nas dopaść dolegliwości gastryczne. Jednak jeśli już musimy coś zjeść poza hotelem, warto udać się do droższej restauracji bądź znanego, sieciowego fast food’a.

Czytaj również:

Aplikacja
Czym jest Ultra All Inclusive?

Ultra All Inclusive określa dokładny typ standardu pobytu na wakacjach. Jest to najbardziej luksusowa forma wakacji w pakiecie All Inclusive.

Co standardowo obejmuje Ultra All Inclusive?

W standardzie pakiet Ultra All Inclusive obejmuje wszelkie dodatki zawarte w podstawowym pakiecie All Inclusive wraz z innymi znajdującymi się w ofercie hotelu z przedrostkiem Ultra. Najczęściej w pakiecie dostajemy: całodobową obsługę, gastronomiczną, usługę service room, dostęp do restauracji hotelowej przez 24 h, dostęp do drogich alkoholi, nierzadko zabiegi kosmetyczne.

Czego zazwyczaj nie obejmuje Ultra All Inclusive?

Niektóre oferty nie obejmują masaży oraz degustacji importowanych alkoholi.