All Inclusive Plus

All Inclusive Plus – co to znaczy? Wyjaśniamy czym są oferty z opcją All Inclusive Plus

Przed skorzystaniem z oferty danego biura podróży warto upewnić się, że dokładnie zrozumieliśmy przedstawioną nam ofertę. Jednym z popełnianych przez sporą liczbę polaków błędów jest brak zwrócenia uwagi na rodzaj prezentowanej nam oferty all inclusive.

Co obejmują wycieczki All Inclusive Plus
Co obejmują wycieczki All Inclusive Plus. Photo by dharmendra sahu on Unsplash

Wbrew pozorom bowiem, all inclusive to nie jest jednorodny termin – określa się nim szereg zróżnicowanych ofert wypoczynku. Jedną z najciekawszych propozycji jest zaś naszym zdaniem wariant all inclusive plus. Załóżmy, że zdecydowaliśmy się ostatecznie skorzystać z takiej oferty – na co możemy liczyć i czego się spodziewać?

All Inclusive Plus – co to znaczy?

All Inclusive Plus to jeden z kilku możliwych wariantów oferty All Inclusive. Jest to bardzo często opcja o jednym z lepszych stosunków ceny do jakości. Oferuje ona wyższej jakości obsługę i lepszą jakość usług, niż w tradycyjnym wariancie All Inclusive – choć, oczywiście, pakiet ten nie udostępnia nam aż takich korzyści, jak na przykład Ultra All Inclusive.

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Na zadane pytanie: all inclusive plus – co to znaczy najprościej będzie odpowiedzieć, że to standardowa wersja opcji all inclusive, rozszerzona o dodatkowe benefity i możliwości, których podstawowy wariant nie obejmuje.

Sprawdź również wszystko o All Inclusive Soft

Co zazwyczaj obejmują wycieczki w opcji Plus All Inclusive?

To, co obejmuje All Inclusive Plus zależy od oferty danego biura turystycznego, oraz od konkretnej wycieczki. Podkreślić należy, że o ile korzyści z wybrania opcji All Inclusive Plus są ewidentne w stosunku do podstawowego wariantu, o tyle nie mamy co liczyć na dostęp do usług premium.

Czy warto wybierać oferty AI w wersji Plus
Czy warto wybierać oferty AI w wersji Plus. Photo by Elizeu Dias on Unsplash

A zatem – konkretnie co zawiera All Inclusive Plus? W zależności od wybranej wycieczki może to być, na przykład, darmowy pakiet zabiegów w SPA, czy też darmowy dostęp do pełnego serwisu plażowego. Ta ostatnia opcja oznacza, rzecz jasna, że podczas wypoczynku na plaży nie zapłacimy za możliwość skorzystania z hotelowych ręczników, czy też leżaków. Uzyskamy też dostęp do drinków oraz napojów podawanych bezpośrednio przez obsługę hotelową.

Czytaj także gdzie jechać na tanie wakacje

Czego nie obejmuje All Inclusive Plus?

Skoro wiemy już, co to znaczy All Inclusive Plus oraz zrozumieliśmy All Inclusive Plus co obejmuje, czas przejść do mniej przyjemnej części dzisiejszego poradnika – a konkretnie tego, na co w ramach takiej usługi liczyć nie będziemy mogli.

Plus All Inclusive - co zawiera
Plus All Inclusive – co zawiera. Photo by Nattu Adnan on Unsplash

W większości przypadków są to usługi klasy premium, przewidziane dla klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z jeszcze bogatszej wersji usługi All Inclusive. Mogą to być między innymi;

  • hotelowy room service
  • dostęp do limitowanych, ekskluzywnych alkoholi i drinków
  • opieka i animacje dla dzieci
  • wieczorne ekskluzywne imprezy

Chcą skorzystać z którejkolwiek z wyżej wymienionych propozycji, prawdopodobnie będziemy musieli zdecydować się na wykupienie pakietu All Inclusive Ultra.

Sprawdź również jakie tropiki i kraje egzotyczne warto wybrać na wakacje

Czy warto polecieć na urlop w opcji AI Plus?

Naszym zdaniem jest to na pewno opcja warta przynajmniej solidnego rozważenia. Dlaczego? Otóż cena wakacji All Inclusive Plus w zdecydowanej większości przypadków nie będzie sporo wyższa, niż standardowej oferty All Inclusive. W zamian zaś otrzymamy możliwość skorzystania z szeregu naprawdę atrakcyjnych benefitów, do których wykupując podstawową wersję wycieczki nie mielibyśmy darmowego dostępu. 

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Stosunek ceny do jakości usługi jest naprawdę optymalny, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że z bonusów All Inclusive Plus mogą skorzystać wszystkie podróżujące z nami osoby (nie są do bonusy limitowane na osobę). Pamiętajmy także, że oprócz benefitów dodatkowych, nadal mamy pełny dostęp do wszelkich świadczeń realizowanych w ramach standardowego wypoczynku all inclusive. Po rozważeniu wszystkich tych okoliczności odpowiedź na pytanie “czy warto wybrać się na urlop All Inclusive Plus” może być tylko jedna – zdecydowanie tak. 

Czytaj także gdzie lecieć na wakacje z dzieckiem

Na wakacje do jakich krajów warto skorzystać z All Incl. Plus?

Wiemy już, że All Inclusive Plus to naprawdę opłacalna opcja. Pozostaje więc wybór kierunku – jaki kraj warto odwiedzić?

Od bardzo dawna jednym z najchętniej wybieranych przez turystów kierunków podróży All Inclusive Plus jest Turcja last minute. Ten położony częściowo w Azji, a częściowo w Europie kraj charakteryzuje się kulturowym bogactwem, pięknymi plażami, nie wygórowanymi cenami i bardzo przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Turcja słynie również z pysznej kuchni – wszystko to sprawia, że mało kto wraca z urlopu w tym kraju niezadowolony.

Plus AI - czy warto
Plus AI – czy warto. Photo by Colin Watts on Unsplash

Pozostając w śródziemnomorskich klimatach – z pewnością warto polecić także Egipt last minute. To państwo o bardzo bogatej historii, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom egzotycznego jedzenia i starożytności. Na co można liczyć, decydując się na wczasy All Inclusive Plus w Egipcie? Między innymi na serwis plażowy, a także drinki dostarczane na zamówienie przez pracowników hotelu.

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Jeśli zaś interesują nas naprawdę egzotyczne klimaty – warto wybrać się na Madagaskar. To kraj nieprawdopodobnych krajobrazów i pysznych dań przygotowywanych głównie z ryb oraz owoców morza. W ramach usługi All Inclusive Plus turyści skosztować będą mogli tradycyjnych, rzemieślniczych alkoholi – wina oraz piwa, którego nie spotkamy nigdzie indziej. Madagaskar to doskonały wybór, jeśli zależy nam na oderwaniu się od cywilizacji i kontakcie z -niesamowitą w tym miejscu – naturą.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute

Czytaj również:

Aplikacja
Czym jest All Inclusive Plus?

Osoby zastanawiające się all inclusive co to takiego powinny wiedzieć, że opcja ta stanowi poniekąd rozszerzenie tradycyjnej oferty all inclusive. W zamian za niewielką dodatkową opłatę możemy skorzystać z szeregu benefitu oraz atrakcji, do których nie mielibyśmy dostępu (lub musielibyśmy za nie dodatkowo płacić) korzystając z klasycznego All Inclusive. 

Co standardowo obejmuje All Inclusive Plus?

Najważniejsze w ofercie All inclusive plus co zawiera standardowo to pakiet dodatkowych korzyści. W ramach All Inclusive Plus skorzystać możemy z zabiegów spa. obsługi plażowej, wybranych dodatkowych napoi w cenie pobytu – ii nie tylko.

Czego zazwyczaj nie obejmuje All Inclusive Plus?

Choć All Inclusive Plus to rozszerzona oferta standardowego pakietu, musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Opcja All Inclusive Plus zazwyczaj nie zawiera obsługi pokojowej (room service), degustacji alkoholi premium, czy też animacji i zabaw przeznaczonych dla najmłodszych.