Ceny w Kielcach 2025
Przed wyjazdem do Kielc warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Kielcach. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Kielcach i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Kielcach
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 825,34 zł
Opłaty
508,19 zł
Transport
542,07 zł
Jedzenie
1 259,75 zł
Łączny koszt
4 135,35 zł
Para
Mieszkanie
2 167,70 zł
Opłaty
740,67 zł
Transport
859,01 zł
Jedzenie
2 494,80 zł
Łączny koszt
6 262,18 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 510,06 zł
Opłaty
766,10 zł
Transport
1 913,43 zł
Jedzenie
3 404,75 zł
Łączny koszt
8 594,34 zł
Sprawdź ceny w Kielcach dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Kielcach są średnio 9% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
9.93% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
6.84% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
21.86% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
19.94% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
1.26% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
22.18% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Kielcach są średnio 13% niższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
13.86% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
22.86% taniej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
14.56% taniej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
1.45% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
29.4% taniej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
32.61% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
22.7% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
0.43% taniej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
7.55% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
0.94% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
4.43% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
3.25% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
11.42% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
25.71% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
41.09% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
12.11% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
9.07% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Kielcach są średnio 2% niższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
1.12% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
5.88% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
2.4% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
1.86% taniej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Kielcach są średnio 20% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
20.93% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
19.64% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
36.8% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
36.76% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
30% taniej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
28.89% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
27.9% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
19.23% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
23.15% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Kielcach są średnio 14% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
3.94% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
74.9% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
5.66% drożej niż w PLKielce - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach w Polsce
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Kielcach?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 24.48 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 5.88 zł, za chleb 5.45 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 39.59 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 148.21 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 9% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 13% niższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Kielcach?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Kielcach dla jednej osoby dorosłej wynosi 4135.35 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6262.18 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 8594.34 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.