Ceny na Jamajce 2025
Przed wyjazdem na Jamajkę warto sprawdzić jakie będą koszty życia na Jamajce. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie na Jamajce i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia na Jamajce
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 731,97 zł
Opłaty
512,84 zł
Transport
473,83 zł
Jedzenie
1 608,38 zł
Łączny koszt
4 327,02 zł
Para
Mieszkanie
3 021,37 zł
Opłaty
680,38 zł
Transport
781,56 zł
Jedzenie
3 185,22 zł
Łączny koszt
7 668,53 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
4 310,77 zł
Opłaty
696,07 zł
Transport
2 010,63 zł
Jedzenie
4 270,91 zł
Łączny koszt
11 288,38 zł
Sprawdź ceny na Jamajce dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach na Jamajce są średnio 0% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
22.54% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
34.66% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
10.31% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
38.31% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
33.64% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
3.45% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych na Jamajce są średnio 45% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
129.13% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
336.06% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
0.37% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
1.66% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
113.4% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
12.55% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
69.42% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
4.32% taniej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
217.05% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
58.26% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
104.27% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
65.41% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
32.73% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
14.06% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
107.73% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
60.71% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
103.54% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu na Jamajce są średnio 68% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
29.65% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
27.82% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
42.61% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
158.73% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w na Jamajce są średnio 26% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
11.48% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
37.56% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
14.51% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
8.58% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
188.68% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
47.47% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
47.16% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
23.09% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
32.73% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług na Jamajce są średnio 32% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
56.78% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
49.87% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
60.27% drożej niż w PL
Jamajka - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach na Jamajce
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie na Jamajce?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 30.59 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 4.6 zł, za chleb 11.32 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 25.3 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 216.45 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 0% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 45% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie na Jamajce?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia na Jamajce dla jednej osoby dorosłej wynosi 4327.02 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 7668.53 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 11288.38 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.