Ceny Rwanda

Ceny w Rwandzie 2025

Przed wyjazdem do Rwandy warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Rwandzie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Rwandzie i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Rwandzie

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

1 365,79 zł

Opłaty

203,91 zł

Transport

405,16 zł

Jedzenie

843,71 zł

Łączny koszt

2 818,57 zł

41.75% taniej niż w PL

Para

Mieszkanie

2 183,34 zł

Opłaty

261,62 zł

Transport

646,79 zł

Jedzenie

1 670,88 zł

Łączny koszt

4 762,63 zł

38.3% taniej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

3 000,90 zł

Opłaty

264,70 zł

Transport

1 463,57 zł

Jedzenie

2 262,71 zł

Łączny koszt

6 991,88 zł

34.61% taniej niż w PL

Kalkulator kosztów podróży

Opcje wyjazdu

Poniższa tabela przedstawia średnie koszty wycieczki w zależności od miesiąca rezerwacji (wiersze) i miesiąca podróży (kolumny). Wszystkie ceny podane są w PLN. Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są traktowane jako rezerwacje na kolejny rok.

Legenda:

  • Cena podane są w PLN za osobę
  • Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są automatycznie traktowane jako rezerwacje na kolejny rok
  • Ceny uwzględniają sezonowe zmiany (wyższe ceny w sezonie letnim)
  • Kolumny oznaczone na pomarańczowo oznaczają sezon turystyczny
  • Komórki oznaczone na zielono pokazują najniższą cenę dla danego miesiąca wyjazdu

Restauracje

Ceny w restauracjach w Rwandzie są średnio 44% niższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

52,41 zł

Dla jednej osoby

36.7% taniej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

9,78 zł

Dla jednej osoby

72.8% taniej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

8,47 zł

Jedna filiżanka

34.44% taniej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

3,21 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

54.53% taniej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

3,96 zł

Jeden kufel

69.54% taniej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

22,47 zł

np. Zestaw w McDonald's

25.6% taniej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Rwandzie są średnio 27% niższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

4,00 zł

Jeden bochenek

17.18% taniej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

10,06 zł

Cena za 1kg.

150.25% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

4,80 zł

Opakowanie 1kg.

5.51% taniej niż w PL

Jajka

10 sztuk

5,11 zł

10 sztuk

49.56% taniej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

6,44 zł

Cena za 1kg.

5.99% taniej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

15,90 zł

Cena za 1kg.

55.67% taniej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

2,60 zł

Cena za 1kg.

39.25% taniej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

17,21 zł

Cena za 1kg.

28.23% taniej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

2,45 zł

Jeden karton / butelka

35.86% taniej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

6,61 zł

Jedna paczka

64.58% taniej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

1,87 zł

Butelka 1l.

19.11% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

4,67 zł

Cena za 1kg.

26.46% taniej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

3,52 zł

Butelka 1l.

30.84% taniej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

3,69 zł

Cena za 1kg.

64.28% taniej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

1,87 zł

Cena za 1kg.

45.8% taniej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

33,25 zł

Butelka 0,75l.

18.33% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

3,42 zł

Puszka / butelka 0,5l.

22.62% taniej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Rwandzie są średnio 0% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

4,50 zł

1l benzyny

30.34% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

1,23 zł

Lokalny transport

71.59% taniej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

93,88 zł

Lokalny transport

18.61% taniej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

71,74 zł

Kurs 10 km.

64.24% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Rwandzie są średnio 126% wyższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

1 612,86 zł

W centrum miasta

35.86% taniej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

1 173,35 zł

Na obrzeżach

40.95% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

3 928,17 zł

W centrum miasta

15.41% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

2 193,65 zł

Na obrzeżach

37.47% taniej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

85,84 zł

W sieci komórkowej

45.47% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

111,96 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

82.19% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

170,92 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

82.34% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

356 505,93 zł

Cena za 100 m2

63.82% taniej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

3 459 222,90 zł

Cena za 50 m2

400.42% drożej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Rwandzie są średnio 38% niższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

13,25 zł

1 bilet normalny

51.96% taniej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

6,88 zł

Prosta fryzura

88.34% taniej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

120,08 zł

Miesięczny karnet

14.92% taniej niż w PL
Ceny w Rwandzie

Rwanda - ceny

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Rwandzie?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 23.16 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 3.31 zł, za chleb 4.08 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 10.08 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 106.95 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 44% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 27% niższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Rwandzie?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Rwandzie dla jednej osoby dorosłej wynosi 2818.57 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 4762.63 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 6991.88 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.