Oferty znajdujące się na stronie są ofertami sponsorowanymi, a wyszukiwarki ofert dostarczone są przez wakacje.pl

Ceny Stany Zjednoczone Ameryki

Ceny w Stanach Zjednoczonych 2025

Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Stanach Zjednoczonych. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Stanach Zjednoczonych i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Stanach Zjednoczonych

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

5 376,17 zł

Opłaty

691,09 zł

Transport

425,48 zł

Jedzenie

2 383,90 zł

Łączny koszt

8 876,64 zł

79.82% drożej niż w PL

Para

Mieszkanie

7 629,86 zł

Opłaty

915,47 zł

Transport

729,95 zł

Jedzenie

4 721,06 zł

Łączny koszt

13 996,34 zł

79.99% drożej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

9 883,55 zł

Opłaty

935,22 zł

Transport

2 190,23 zł

Jedzenie

6 278,87 zł

Łączny koszt

19 287,87 zł

80.14% drożej niż w PL

Kalkulator kosztów podróży

Opcje wyjazdu

Poniższa tabela przedstawia średnie koszty wycieczki w zależności od miesiąca rezerwacji (wiersze) i miesiąca podróży (kolumny). Wszystkie ceny podane są w PLN. Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są traktowane jako rezerwacje na kolejny rok.

Legenda:

  • Cena podane są w PLN za osobę
  • Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są automatycznie traktowane jako rezerwacje na kolejny rok
  • Ceny uwzględniają sezonowe zmiany (wyższe ceny w sezonie letnim)
  • Kolumny oznaczone na pomarańczowo oznaczają sezon turystyczny
  • Komórki oznaczone na zielono pokazują najniższą cenę dla danego miesiąca wyjazdu

Restauracje

Ceny w restauracjach w Stanach Zjednoczonych są średnio 61% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

134,57 zł

Dla jednej osoby

66.9% drożej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

67,91 zł

Dla jednej osoby

88.95% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

18,59 zł

Jedna filiżanka

42.56% drożej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

9,22 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

29.49% drożej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

21,97 zł

Jeden kufel

62.86% drożej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

40,05 zł

np. Zestaw w McDonald's

31.23% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Stanach Zjednoczonych są średnio 81% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

12,56 zł

Jeden bochenek

167.8% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

18,01 zł

Cena za 1kg.

328.81% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

15,74 zł

Opakowanie 1kg.

201.53% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

14,00 zł

10 sztuk

35.4% drożej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

15,92 zł

Cena za 1kg.

131.73% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

48,59 zł

Cena za 1kg.

32.47% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

10,20 zł

Cena za 1kg.

160.2% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

44,60 zł

Cena za 1kg.

75.18% drożej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

3,91 zł

Jeden karton / butelka

1.82% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

37,26 zł

Jedna paczka

93.96% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

5,36 zł

Butelka 1l.

239.24% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

6,51 zł

Cena za 1kg.

5.85% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

6,00 zł

Butelka 1l.

18.11% drożej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

16,78 zł

Cena za 1kg.

59.2% drożej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

10,26 zł

Cena za 1kg.

194.83% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

53,62 zł

Butelka 0,75l.

84.96% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

8,82 zł

Puszka / butelka 0,5l.

100% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Stanach Zjednoczonych są średnio 89% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

3,33 zł

1l benzyny

46.89% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

8,44 zł

Lokalny transport

98.59% drożej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

244,52 zł

Lokalny transport

105.65% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

83,24 zł

Kurs 10 km.

68.4% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Stanach Zjednoczonych są średnio 28% wyższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

6 075,10 zł

W centrum miasta

131.91% drożej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

4 892,30 zł

Na obrzeżach

137.91% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

11 161,47 zł

W centrum miasta

142.55% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

9 000,96 zł

Na obrzeżach

157.34% drożej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

235,06 zł

W sieci komórkowej

292.42% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

435,30 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

31.37% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

672,10 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

30.89% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

1 306 168,38 zł

Cena za 100 m2

33.04% drożej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

822 280,14 zł

Cena za 50 m2

19.74% drożej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Stanach Zjednoczonych są średnio 40% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

50,50 zł

1 bilet normalny

82.57% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

78,33 zł

Prosta fryzura

39.53% drożej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

191,52 zł

Miesięczny karnet

32.88% drożej niż w PL
Ceny w Stanach Zjednoczonych Ameryki

Stany Zjednoczone Ameryki - ceny

Sprawdź ceny w miastach i regionach w Stanach Zjednoczonych

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Stanach Zjednoczonych?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 41.29 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 9.51 zł, za chleb 12.82 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 70.01 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 274.64 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 61% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 81% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Stanach Zjednoczonych?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Stanach Zjednoczonych dla jednej osoby dorosłej wynosi 8876.64 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 13996.34 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 19287.87 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.