Gdzie jechać jesienią na wakacje Zobacz najlepsze kierunki na wczasy na jesień

Gdzie jechać jesienią na wakacje? ☀️ Zobacz najlepsze kierunki na wczasy na jesień

Jeżeli nie udało nam się wyjechać na urlop w lecie, być może w udziale przypadnie nam jesienny wypoczynek. Całkiem możliwe jest też to, że świadomie wybraliśmy na wakacje jesień. I choć w Polsce próżno szukać w tym okresie wysokich temperatur i dużych ilości słońca, zagraniczne kraje mają nam całkiem sporo do zaoferowania w tej kwestii.

Warto byłoby zatem dowiedzieć się, gdzie na wakacje na jesień wyruszyć, aby być w stu procentach zadowolonym z wyprawy. Interesujących kierunków, które możemy obrać na cel podróży jest całkiem sporo, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem. Koniecznie należy wziąć pod uwagę miesiąc, w którym bierzemy urlop. Inne państwa będą bowiem godne odwiedzenia we wrześniu, a inne w grudniu czy listopadzie. 

Wrzesień

Wrzesień to miesiąc, w którym nie do końca pożegnaliśmy się jeszcze z latem, ale powoli czujemy już na swoich plecach nostalgiczny powiew jesieni. Mogą pojawić się pierwsze przymrozki i długotrwałe deszcze. Nic więc dziwnego w tym, że spora część z nas będzie chciała przedłużyć sobie lato.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, gdzie na wakacje jesienią w ciepłe kraje się udać, wybierzmy państwa śródziemnomorskie. Nie uda nam się, rzecz jasna, odwiedzić wszystkich naraz. Jeśli jednak poznamy warunki pogodowe panujące we wrześniu w Grecji, Turcji, Włoszech oraz Hiszpanii, dokonanie satysfakcjonującego wyboru będzie o wiele prostsze. Pod uwagę trzeba wziąć także specyficzną dla każdego kraju kulturę, jak również zabytki czy innego rodzaju atrakcje. 

Grecja

Grecja
Grecja / iStock.com / chasdesign

Wrzesień jest idealnym miesiącem na urlop w słonecznej Grecji. Ten bałkański kraj posiada dostęp aż do czterech mórz: Egejskiego, Jońskiego, Kreteńskiego oraz rzecz jasna Śródziemnego. Zachwyci nas także licznymi zabytkami kultury antycznej. Kraj ten posiada także wiele wysp, z czego najsłynniejszą jest oczywiście Kreta. Atrakcyjna lokalizacja to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić Grecję jesienią.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

We wrześniu będziemy mieć tam do czynienia z wyjątkowo atrakcyjnymi temperaturami powietrza. W tym miesiącu na terenie Grecji panuje zazwyczaj temperatura 26 stopni Celsjusza. Dla zdecydowanej większości z nas jest ona optymalna. Nie jest nam wówczas ani za gorąco, ani rzecz jasna za zimno. Możemy liczyć także na dość atrakcyjną temperaturę wody, która oscyluje w granicach 23 stopni. Jeśli będziemy chcieli spędzić czas na greckich plażach, nic nie stanie nam na przeszkodzie. Wrześniowe dni w Grecji upływają raczej pod znakiem słońca, choć mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu oraz burze. Raczej nie musimy jednak obawiać się słoty czy silnych, porywistych wiatrów. 

Włochy 

Włochy
Włochy / iStock.com / Daniele Macis

Kto z nas choć raz nie marzył o odwiedzeniu słonecznej Italii? Smakowite makarony, tiramisu i pizza to tylko niektóre ze smakołyków, które przyciągają nas do tego śródziemnomorskiego kraju. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli nie udało nam się odwiedzić Włoch latem, możemy udać się tam jesienią. Idealnym miesiącem na urlop we Włoszech, podobnie jak w przypadku Grecji, będzie wrzesień. Nadal możemy wówczas liczyć na sporą dawkę słońca, a także na dosyć wysokie temperatury. Powinny one oscylować w granicach 23-24 stopni Celsjusza.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

We Włoszech będzie więc nieco chłodniej niż w Grecji. Różnica jest jednak niewielka, więc nie powinna nikogo zmartwić. Raczej nie powinniśmy obawiać się gwałtownych burz czy ulew. Jeżeli w trakcie urlopu będziemy mieć do czynienia z deszczem, możemy zaplanować zwiedzanie wnętrz jakichś interesujących obiektów. Na uwagę zasługują na pewno te o charakterze sakralnym. Włochy słyną przecież nie tylko z pięknych, włoskich plaż, ale również z licznych bazylik, kościołów i klasztorów. 

Turcja

Turcja
Turcja / iStock.com / den-belitsky

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, gdzie na jesień na wakacje warto się wybrać, pozytywnie może zaskoczyć nas również Turcja. To wyjątkowy kraj, w którym kultura chrześcijańska spotyka się z kulturą muzułmańską. We wrześniu możemy tam liczyć na niemal idealne warunki do wypoczynku, zwłaszcza biernego.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Będziemy mieli do czynienia z temperaturą oscylującą w granicach około 28 stopni Celsjusza. Woda powinna być zaledwie o dwa stopnie niższa, co ucieszy przede wszystkim osoby kochające pływanie i wypoczywanie na plażach w Turcji. Nie powinniśmy narzekać także na brak słońca, którego promienie będą muskać naszą skórę niemal każdego dnia jesiennych wakacji. 

Hiszpania 

Hiszpania
Hiszpania / iStock.com / IvanBastien

Ogromnym zainteresowaniem turystów we wrześniu cieszy się również Hiszpania. Będzie to świetny cel wakacyjnej wyprawy dla osób, które nie chcą oddalać się zbyt daleko od Polski, a tym bardziej od kontynentu europejskiego. Na pewno nie będzie tam jednak nudno! Hiszpania jest przepięknym krajem, który ma nam sporo do zaoferowania. Komfortowe zwiedzanie licznych obiektów kultury i sztuki umożliwią nam wyjątkowo atrakcyjne warunki atmosferyczne.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Temperatura powietrza we wrześniu nie powinna spadać poniżej 24-25 stopni Celsjusza. Miesiąc ten w Hiszpanii upływa także pod znakiem dużej ilości słońca. Spodziewajmy się zatem tego, że z jesiennego urlopu wrócimy opaleni. Nie zapomnijmy jednak o kremie z filtrem, zwłaszcza jeśli nie chcemy wzbudzić zazdrości swoich koleżanek i kolegów z pracy, którzy zdążyli wykorzystać swój urlop wcześniej od nas.

Sprawdź jeszcze gdzie warto jechać na wakacje we wrześniu

Październik 

W październiku jesień rozwija się już w pełni, przynajmniej w Polsce. Kolorowe liście są piękne, ale przeszywający chłód może skutecznie odebrać nam zdolność czerpania radości z ładnych widoków. Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji wypocząć, wybierzmy się na wakacje jesienią.

Październik to dobry miesiąc na urlop w Egipcie, Indonezji, a także na Cyprze oraz na Zanzibarze. Każdy z wymienionych kierunków ma nam do zaoferowania inne atrakcje, dlatego dobrze zastanówmy się nad wyborem. 

Egipt 

Egipt
Egipt / iStock.com / Natallia Dzenisenka

Jeśli od zawsze marzyliśmy o tym, aby na własne oczy ujrzeć słynne piramidy, koniecznie musimy wybrać się na wakacje do Egiptu. Nie musimy robić tego wcale podczas lata. Temperatury powietrza w Egipcie są wówczas bardzo wysokie, przekraczające nawet 35 stopni. Dla zdecydowanej większości turystów z Polski taka aura może być uznana za dokuczliwą i utrudniającą komfortowy wypoczynek, a nie o to przecież chodzi. Jeśli chcemy uniknąć zbyt silnych upałów, do tego pięknego kraju możemy wybrać się w październiku. Temperatura powietrza w tym miesiącu powinna wynosić mniej więcej 28-30 stopni Celsjusza.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Większości z nas nie powinno być zatem zbyt gorąco i z powodzeniem możemy wylegiwać się na egipskich plażach. Wysoka będzie także temperatura wody, która może przekroczyć nawet 25 stopni. Jeżeli jesteśmy miłośnikami tak zwanych tropikalnych nocy, również na nie możemy liczyć w Egipcie październikową porą. Temperatura nie powinna bowiem spaść poniżej 20 kresek. 

Indonezja

Indonezja
Indonezja / iStock.com / bloodua

Jeżeli marzy nam się ujrzenie na własne oczy piękna Indonezji, wybierzmy się do niej właśnie w październiku. To ten miesiąc jest uznawany za najcieplejszy i jednocześnie najprzyjemniejszy w tym kraju. Możemy oczekiwać tego, że temperatury w Indonezji osiągną wówczas 30 stopni Celsjusza. Niewykluczone jednak, że ujrzymy na nich jeszcze więcej kresek.

od:
5 363 zł
Wakacje w Indonezji!

Sprawdź najlepsze oferty

Słoneczna aura będzie sprzyjała błogiemu relaksowi. Jeśli chcemy uniknąć wyższego ryzyka opadów deszczu, odwiedźmy północną część Indonezji. W południowej części tego państwa, ryzyko opadów atmosferycznych w październiku jest nieco wyższe. 

Cypr

Cypr
Cypr / iStock.com / Kirillm

Jeśli chcemy wiedzieć, gdzie jesienią na wakacje wyruszyć, rozważmy spędzenie ich na Cyprze. Październikowa pogoda na Cyprze będzie sprzyjająca dla większości z nas. Za dnia, temperatura powinna osiągać około 25 stopni Celsjusza. Dosyć ciepła powinna być także woda, co zachęci nas do kąpieli.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

O opady deszczu nie musimy się martwić, bo październik należy na Cyprze do wyjątkowo słonecznych miesięcy. Jednocześnie, nie jest to miesiąc, w którym kraj ten jest oblegany przez turystów. Możemy zatem liczyć na błogi spokój i ciszę. 

Zanzibar

Zanzibar
Zanzibar / iStock.com / MariusLtu

W październiku na Zanzibarze mamy do czynienia z tak zwaną porą suchą. Oznacza to, że na brak słońca nie będziemy mogli narzekać. Prawdopodobieństwo opadów deszczu jest niemal znikome.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Również niskie temperatury nie powinny być naszym zmartwieniem. W tym miesiącu osiągną one bowiem około 28 stopni Celsjusza. To w zupełności wystarczy, aby móc ogrzać swoje ciało, które zapewne zdążyło już zatęsknić za latem.

Zobacz także gdzie jest ciepło w październiku jeszcze

Listopad 

W listopadzie pogoda w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Ciągłe opady deszczu, niskie temperatury powietrza i porywisty wiatr to coś, od czego chcemy jak najszybciej i często jak najdalej uciec. Jeżeli zaplanowaliśmy wczasy na jesień, będzie to możliwe. Musimy tylko obrać odpowiedni kierunek. Warto rozważyć wypad do Tajlandii, a także na Mauritius. Listopadową porą można także wypocząć w Meksyku oraz na Kubie. 

Tajlandia

Tajlandia
Tajlandia / iStock.com / Anna_Jedynak

Kierunkiem, który możemy obrać podczas jesiennych wakacji jest bez wątpienia Tajlandia. Ten azjatycki kraj słynie z cudownych plaż i bajecznej, tropikalnej roślinności, której nie spotkamy w Polsce. Nic więc dziwnego w tym, że nawet w listopadzie możemy tam liczyć na sprzyjające warunki atmosferyczne. Temperatura w Tajlandii osiągać będzie mniej więcej 30 stopni Celsjusza. Dosyć wysoka będzie także wilgotność powietrza, dzięki czemu będziemy mogli poczuć się jak w prawdziwym egzotycznym raju.

od:
4 300 zł
Najlepsze oferty na wakacje w Tajlandii

Sprawdź najciekawsze oferty wakacyjne

Jeżeli martwią nas ewentualne opady deszczu, od razu możemy te zmartwienia porzucić. W listopadzie Tajlandia uraczy nas przede wszystkim słońcem, którego promienie będą nam towarzyszyć zarówno podczas aktywnego, jak i leniwego wypoczynku. Upalna pogoda sprzyja jednak zdecydowanie spokojnemu relaksowi, polegającemu na przykład na sączeniu drinka z palemką na plażach Tajlandii.

Mauritius

Mauritius
Mauritius / iStock.com / Artem Zakharov

Jeśli interesują nas wakacje w ciepłych krajach jesienią, możemy zdecydować się na lot na Mauritius. To wyspiarskie państwo zaskoczy nas w listopadzie wysokimi temperaturami. Będą one stanowiły przyjemną odmianę dla tego, z czym mamy do czynienia w Polsce o tej porze roku. Powinny bowiem oscylować w granicach 25 stopni Celsjusza. Jest to temperatura przez wielu ludzi uznawana za optymalną.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Nie musimy martwić się wówczas tym, że nasza skóra będzie się intensywnie pocić, a my będziemy poszukiwać każdego skrawka cienia. Doświadczymy także wielu dni ze słońcem, które będzie zachęcać zarówno do kąpieli, jak i do spacerów po wyspie. 

Meksyk

Meksyk
Meksyk / iStock.com / Irina Brester

Meksyk to nie tylko piaszczyste, meksykańskie plaże, wysokie skały i raj dla nurków. To także wiele zabytków i obiektów kulturalnych, które warto zobaczyć na własne oczy, a nie tylko w atlasie. Jeśli zatem nie mamy planów na listopad, to dobry moment, aby odwiedzić ten barwny kraj. 26 kresek na termometrze na pewno zadowoli większość z nas.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Musimy jednak liczyć się z pewnym ryzykiem opadów deszczu. Na szczęście, nie powinny mieć one charakteru ciągłego. Poza tym, nawet jeśli dojdzie do ich pojawienia się, najprawdopodobniej temperatura powietrza nadal będzie wysoka. Nie zaszkodzi jednak zabranie cienkiego płaszcza przeciwdeszczowego z kapturem na wakacje w Meksyku.

Kuba

Kuba
Kuba / iStock.com / Daniel Avram

Jeżeli wahamy się w kwestii tego, gdzie jesienią na wakacje wyruszyć, weźmy pod uwagę także egzotyczną Kubę. Barwna kultura tego kraju przypadnie do gustu każdemu, kto lubi, gdy dużo się dzieje. Jeśli jednak preferujemy spokojny wypoczynek, będziemy mogli zażyć go na pokrytych białym piaskiem plażach Kuby.

od:
4 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Temperatura wody w oceanie powinna wynieść około 26 stopni, natomiast temperatura powietrza na Kubie będzie oscylowała w granicach 29 stopni Celsjusza. To wręcz wymarzone warunki dla osób, które kochają upały. Jeżeli pojawią się jakieś opady deszczu, najpewniej będą miały charakter krótkotrwały, choć gwałtowny.

Czytaj też gdzie jest ciepło w listopadzie

Grudzień

Ostatni miesiąc roku upływa zazwyczaj w nerwowej atmosferze. Paskudna pogoda, nadchodzące święta i zbliżający się koniec roku mogą wymuszać na nas realizację różnego rodzaju zadań. Wielu z nas może chcieć wyrwać się wówczas na wakacje do ciepłych krajów.

Jeśli decydujemy się na grudniowy urlop, rozważmy wyjazd do Omanu, a także do Kambodży. Godne odwiedzenia są także Wyspy Zielonego Przylądka oraz Wyspy Kanaryjskie. Decyzję podejmijmy nie tylko w oparciu o aurę, ale również o atrakcje, na których najbardziej nam zależy. 

Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka
Wyspy Zielonego Przylądka / iStock.com / Duncan Cuthbertson

Położone na Atlantyku Wyspy Zielonego Przylądka kuszą nas piaszczystymi plażami, a także niebanalną kuchnią. Zamieszkujący je ludzie są wyjątkowo przyjaźnie nastawieni do odwiedzających ich turystów. Grudzień to doskonała pora na odwiedziny tego malowniczego państwa.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Ryzyko deszczu jest wówczas na bardzo niskim poziomie. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo tego, że zdecydowaną większość urlopu spędzimy w promieniach ciepłego słońca. Temperatura powietrza powinna oscylować w granicach 25 stopni Celsjusza. Równie wysoka będzie temperatura wody, co spodoba się nie tylko miłośnikom sportów wodnych. Spacery brzegiem morza są przecież zdecydowanie przyjemniejsze, jeśli woda jest ciepła. 

Oman

Oman
Oman / iStock.com / Reji Ittiachan

Jeśli nie wiemy, gdzie jesienią na wczasy się udać, Oman może okazać się bardzo dobrym kierunkiem. Kraj ten posiada sporo atrakcyjnych zabytków, a niektóre z nich zostały nawet wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Grudniowe temperatury w Omanie powinny utrzymywać się na poziomie mniej więcej 25 stopni Celsjusza. Oznacza to wyjątkowo atrakcyjną aurę dla zdecydowanej większości ludzi.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Co ciekawe, do temperatury powietrza zbliżona jest temperatura wody, co pozwoli nam na zażywanie relaksujących kąpieli. Możemy być pozytywnie zaskoczeni faktem, że temperatura w nocy raczej nie zejdzie poniżej 17 kresek. Jeśli chodzi o słońce, za dnia nie powinniśmy narzekać na jego brak. Nie zabraknie zatem okazji do pieszych wycieczek. 

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie / iStock.com / Balate Dorin

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, gdzie na wakacje jesienią się udać, zwróćmy uwagę na zachwycające turystów z całego świata Wyspy Kanaryjskie. W grudniu będziemy mieć do czynienia z temperaturami na Wyspach Kanaryjskich nieprzekraczającymi zazwyczaj 22-23 stopni Celsjusza.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Za najcieplejszą wyspę w tym miesiącu uchodzi Gran Canaria. To właśnie tam jest również najsłoneczniej. Jeśli postanowimy wybrać się na wakacje na Lanzarote, także powinniśmy być zadowoleni. Jeżeli jednak nie lubimy silnych wiatrów, raczej nie decydujmy się na wczasy na Fuerteventurze. Opadami deszczu w grudniu raczej nie powinniśmy się martwić. Śmiało możemy zatem planować różnego rodzaju aktywności. 

Kambodża

Kambodża
Kambodża / iStock.com / jackmalipan

Wyjątkowo interesujące w grudniu mogą okazać się wakacje w egzotycznej Kambodży. W tym miesiącu, możemy bowiem liczyć na bardzo sprzyjające warunki pogodowe. Temperatura powietrza w Kambodży powinna oscylować w granicach 30 stopni Celsjusza, a więc będzie idealna dla osób, które zdążyły się już stęsknić za letnimi upałami.

od:
6 200 zł
od:
12 100 zł
od:
10 500 zł
<
>

Nie musimy martwić się opadami deszczu, zwłaszcza tymi o charakterze ciągłym. Jeśli popada, to wyłącznie przelotne i najpewniej w towarzystwie jakiejś burzy.

Sprawdź również inne ciekawe kierunki na wczasy w grudniu

Gdzie najlepiej pojechać we wrześniu?

Wrześniową porą warto odwiedzić przede wszystkim kraje położone nad Morzem Śródziemnym. Rozważmy wypad do Turcji, Grecji, Włoch oraz Hiszpanii.

Dokąd wybrać się w październiku na urlop?

Jeżeli nie chcemy opuszczać kontynentu europejskiego, w październiku udajmy się na Cypr. Jeśli nie przeszkadzają nam nieco dalsze eskapady, wakacje możemy spędzić w Egipcie, Indonezji bądź na Zanzibarze.

Jakie kierunki najlepsze na wypoczynek w listopadzie?

W listopadzie śmiało można udać się do Tajlandii, ale także do Meksyku. Możemy również spędzić wakacje na Mauritiusie oraz na Kubie.

Co wybrać na wczasy w grudniu?

Grudzień to miesiąc, w którym warto odwiedzić zapierające dech w piersiach Wyspy Zielonego Przylądka, ale również Wyspy Kanaryjskie, Oman czy Kambodżę.