Majówka za granicą Zobacz gdzie pojechać na majówkę w ciepłe kraje

Majówka za granicą? Zobacz gdzie pojechać na majówkę w ciepłe kraje

Długi weekend majowy to doskonała okazja, aby wypocząć i oderwać się od otaczającej rzeczywistości. „Odwieczny” problem to gdzie na majówkę warto się udać. Te kilka wolnych dni charakteryzują się szczególnym natężeniem wizyt turystów w niemalże każdej części Polski. W konsekwencji, nie tylko ciężko znaleźć wolne miejsce noclegowe, ale także ich ceny zdecydowanie wzrastają w tym okresie. Stąd też wiele osób stara się uniknąć wszechobecnych tłumów. Doskonałym rozwiązaniem jest wyjazd za granicę. Stąd też podpowiadamy, gdzie pojechać na majówkę, a także jakie warunki atmosferyczne panują w danym miejscu. 

Majówka za granicą – co warto wiedzieć?

Wyznaczając kierunek, gdzie jechać na majówkę, należy wziąć pod uwagę także inne aspekty. W pierwszej kolejności najistotniejsza jest pogoda, która potrafi znacząco przełożyć się na wspomnienia z wyjazdu.

Pomysły na majówkę
Pomysły na majówkę. Photo by Andrew Ruiz on Unsplash

Szczególnie, że w zależności od umiejscowienia docelowego państwa, klimat może być odmienny od tego w Polsce. Jest to również ogromna zaleta, ponieważ pogoda w Polsce okazywała się w tym okresie mocno nieprzewidywalna. Do tego stopnia, że w majówkę potrafił spaść śnieg.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Następnie należy dopasować dane miejsce do posiadanych oczekiwań i zainteresowań. Należy się zastanowić, czy kluczowy jest aktywny czy bierny odpoczynek.

Przejrzyj najlepsze oferty last minute w serwisie TurystycznyNinja

Egipt na majówkę

Osoby, które zastanawiają się, gdzie na weekend majowy można pojechać, często trafiają na ofertę wyjazdu do Egiptu. Pogoda w Egipcie dopisuje niemalże przez cały rok. Słońce nad nim nie zachodzi, ale w maju ona najbardziej sprzyja błogiemu wypoczynkowi. Wówczas temperatura waha się od 24 do 34°C, więc jest to doskonała okazja, aby wrócić do kraju opalonym i rozpocząć wakacje już z ciałem muśniętym słońcem.

Egipt na Majówkę
Egipt na Majówkę / iStock.com / Simon Danhauer

Jest to dobry pomysł na majówkę także ze względów ekonomicznych. W tym czasie można natrafić na okazyjną ofertę, która będzie konkurencyjna dla ośrodków zlokalizowanych w Polsce. Egipt na majówkę jest także atrakcyjny dla turystów. Poza piaszczystymi plażami i ciepłym morzem, można również zwiedzić unikalne zabytki i zachwycać się czarującymi krajobrazami.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Przypieczętowaniem całego wyjazdu jest kuchnia, która łączy smaki z różnych części świata. W konsekwencji można doświadczyć wyjazdu wieloma zmysłami. Majówka w Egipcie to świetne rozwiązanie. 

Zobacz także najlepsze oferty last minute Egipt

Majówka w Turcji

Rekomendowane miejsca na majówkę często wskazują także na Turcję. Jest ona polecana także przez turystów, którzy podkreślają możliwość wypoczynku pod palmami i otaczanie się orientalnymi krajobrazami. Co więcej, Turcja majówka jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ pogoda sprzyja wypoczynkowi.

Majówka w Turcji
Majówka w Turcji / iStock.com / den-belitsky

Turcja oferuje wiele atrakcji dla turystów. W pierwszej kolejności należy rozważyć możliwość nieustających kąpieli w morzu naprzemiennie z wypoczynkiem na plaży. Wyjazd do Riwiery Tureckiej niemalże gwarantuje udaną pogodę, choć mogą zdarzyć się przelotne opady.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

W dni o mniejszej temperaturze warto wybrać się na wycieczkę do np. wapiennych tarasów, starożytnej Myry lub na wyspę Kekova. Majówka w Turcji to dobry pomysł, który jednocześnie wymusza także znalezienie alternatywnych atrakcji. Turcja na majówkę jest coraz chętniej wybierana przez Polaków.

Sprawdź również oferty Turcja last minute

Meksyk

Ciekawe miejsca na majówkę obejmują również Meksyk. Oczywiście, na ten wyjazd należy poświęcić o wiele więcej czasu, niż sam weekend majowy, jednak widoki i niezapomniane wrażenia doskonale wynagrodzą długą podróż i wykorzystany urlop.

Gdzie na Majówkę za granicą - Meksyk
Gdzie na Majówkę za granicą – Meksyk / iStock.com / LUNAMARINA

Wyjazd lepiej zaplanować jeszcze na okres kwietnia, kiedy jest mniejsze prawdopodobieństwo opadów, Wówczas temperatura oscyluje na poziomie poniżej 30°C. Z kolei od maja do października temperatury są najwyższe, do których Polacy nie zawsze podchodzą bardzo optymistycznie.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Podczas pobytu warto zobaczyć Piramidy Chichen Itza jak i również studnie krasowe w wapiennych skałach.

Przeglądaj oferty na wakacje last minute Meksyk

Cypr

Osoby, które zastanawiają się gdzie spędzić majówkę, decydują się na Cypr. Jest to miejsce na mapie Europy, które zapewnia ciepłą pogodę, a także posiada do zaoferowania ciekawe miejsca do zwiedzania. Równolegle sprawdza się idealnie dla smakoszy dobrej kuchni.

Cypr w maju
Cypr w maju / iStock.com / Oleg_P

Cypr sam w sobie jest podzielony na dwie części: grecką i turecką. Ten pierwszy należy do Unii Europejskiej, choć do przekroczenia granicy nie jest wymagany paszport.

istotne informacje pogodowe:
24 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
5 %
Chmura
Szansa opadów
21 ° C
Fale
Temperatura wody
13,9 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Z pewnością na wyjazd do Cypru powinni skusić się miłośnicy mitologii greckiej, ponieważ to tam narodziła się Afrodyta, można udać się do jej świątyni, a także zobaczyć słynny wodospad w Łaźniach Afrodyty. Majówka na Cyprze oferuje szereg możliwości.

Przejrzyj też oferty na wczasy last minute na Cyprze

Portugalia 

Jak zaplanowana jest majówka za granicą, to warto rozważyć wyjazd do Portugalii, jeżeli chcemy uniknąć wszechobecnych tłumów. Sezon rozpoczyna się w czerwcu i trwa do września, dlatego w maju można skupić się zwiedzaniu i odpoczynku.

Portugalia na weekend majowy
Portugalia na weekend majowy / iStock.com / DaLiu

Dla turystów posiada wiele możliwości do zaoferowania. Począwszy od historycznych miast, przez pyszną kuchnię, a kończąc na rajskich krajobrazach. Równolegle ceny nie są tak wygórowane jak podczas trwającego sezonu. W sezonie przejściowym bardzo dobrze jest zaplanować zwiedzanie stolicy tego państwa.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Zobacz także oferty last minute Portugalia

Grecja

Majówka w Grecji to również ciekawa opcja. Temperatury utrzymują się na poziomie sprzyjającym długiemu przebywaniu na plaży. Wynoszą średnio ok. 24°C. Choć woda określana jest raczej jako chłodna, to jednak można się na chwilę w niej zanurzyć.

Grecja jako pomysł na majówkę
Grecja jako pomysł na majówkę / iStock.com / Poike

Również jest małe ryzyko opadów. Równolegle, mała ilość turystów przemawia za zwiedzaniem starożytnych pozostałości przed oficjalnym rozpoczęciem wakacyjnego sezonu. Warto także zaplanować podróż na którąś wyspę(Kreta, Rodos, Santorini) aby urozmaicić cały wyjazd.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Ten okres polecany jest na wyprawę z dziećmi, które szczególnie cierpią podczas upałów.

Sprawdź najlepsze oferty last do Grecji

Jamajka

Majówka spędzona na Jamajce związana jest z dość wysokim prawdopodobieństwem opadów w tym czasie. Choć występuje spore ryzyko rezygnacji z plażowania, to jednak można w pełni ten czas poświęcić na zwiedzanie okolic. Do tej aktywności pogoda jest raczej wystarczająca.

Jamajka
Jamajka / iStock.com / lucky-photographer

Należy pamiętać, że pomimo częstych opadów, temperatury utrzymują się na wysokim poziomie. Średnio wynoszą w maju ok. 28°C. Jednocześnie, nie można z niej ryzykować, jeżeli przytrafi się okazyjna cena. Można na własne oczy zobaczyć wpisane na listę UNESCO Góry Błękitne i Pasmo John Crow, choć nie można zapomnieć, że plaże są same w sobie zachwycające.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Przeglądaj kiedy najlepiej jechać na Jamajkę

Hiszpania

Majówka w Hiszpanii bardzo rzadko zaskakuje temperaturą. Średnia temperatura wynosi ok. 22°C i zdecydowana większość miesiąca jest słoneczna. Równolegle także woda posiada porównywalną temperaturę. W tym miesiącu można uniknąć tłumów turystów.

Hiszpania na urlop majowy
Hiszpania na urlop majowy / iStock.com / Oleg_P

We wspomnianym miesiącu są chłodne poranki, jednak temperatura wzrasta w ciągu dnia, dlatego można rozważyć zwiedzanie. Szczególnie polecana jest Andaluzja, czyli najbardziej wysunięta część tego państwa na południe. Należy pamiętać, że ceny w maju w Hiszpanii nie są zbytnio wygórowane.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Przejrzyj oferty last do Hiszpanii

Mauritius

Mauritius sprzyja wypoczynkowi w ciągu całego roku. Rajskie widoki nie są zawsze okraszone jednakową temperaturą, ponieważ jest ona zmienna w zależności od miesiąca. Maj na Mauritiusie jest określany jako miesiąc przejściowy, tuż przed rozpoczęciem tamtejszej zimy.

Cudowne Mauritius
Cudowne Mauritius / iStock.com / Myroslava

Jednak wspomniana zima różni się od tej w naszym klimacie. Jest ona bardziej upalna niż chłodna. Średnia temperatura w maju na Mauritiusie wynosi od 26 do 29 °C. Zdarzają się opady deszczu lub burze. W maju z powodzeniem można spędzić ten czas na spacerowaniu lub zwiedzaniu okolic.

istotne informacje pogodowe:
26 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
15 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
8,5 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W tym czasie nadal można korzystać z kąpieli i plażowania na śnieżnobiałym piasku. Z pewnością dla wielu osób to najlepszy moment, jeżeli nie tolerują one trzydziestostopniowych upałów.

Zobacz oferty na wycieczki last minute na Mauritius

Kuba

Osoby, które poszukują miejsca, gdzie można w maju korzystać do woli z panujących upałów, mogą rozważyć wyjazd na Kubę. Średnia wartość pogody przekracza 30°C. Zdecydowana większość miesiąca jest okraszona słońcem.

Kuba - majowy weekend
Kuba – majowy weekend / iStock.com / Delpixart

Warto także pamiętać, że w tym okresie można kąpać się w bardzo ciepłej wodzie. Temperatura wody wynosi ok. 30°C. Wyjazd w maju wiąże się z ryzykiem opadów deszczu, jednak nie jest to regułą. Wpływ posiada region, a także predyspozycje danego roku.

od:
4 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Najczęściej deszczowa jest druga część roku, dlatego majówka powinna przebiec bez opadów. Jest to rozwiązanie, które wymusza posiadanie alternatywnego planu, m.in. poznanie kultury, zwiedzania okolic.

Sprawdź last minute wakacje Kuba

Seszele 

W maju na Seszelach rozpoczyna się pora sucha, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z optymalnej temperatury. Nie występują upały, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Seszele na majówkę
Seszele na majówkę / iStock.com / Diamond Dogs

Jednocześnie, wilgotność powietrza jest na sprzyjającym poziomie. Średnia temperatura powietrza w tym czasie wynosi ok. 28-30°C, a temperatura wody oscyluje na poziomie 25 °C. Majówka na Seszelach stwarza okazję do opalania, kąpieli w morzy, a także do zwiedzania i nurkowania. Przede wszystkim wspaniałe wrażenia potęguje soczyście zielona roślinność.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

Przejdź na naszą listę ofert last minute na Seszele

Oman

Wyjazd do Omanu należy szczególnie rozważyć pod kątem panujących tam temperatur. W maju rozpoczyna się wówczas najgorętszy okres w ciągu całego roku. Ten sezon utrzymuje się do sierpnia. Statystyki wskazują, że temperatura wynosi ok. 38°C, choć można także doświadczyć upałów, kiedy temperatura powietrza osiąga aż 50°C.

Oman
Oman / iStock.com / fotomem

Chłodu nie można zaznać także w ciągu nocy, ponieważ temperatura nie spada poniżej 30°C. Majówka w Omanie wiąże się z nieustannym korzystaniem ze środków do opalania i noszenia nakryć głowy, a także dobrych okularów słonecznych. Warto zadbać także o właściwe nawodnienie.

istotne informacje pogodowe:
31 – 38 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
1 %
Chmura
Szansa opadów
30 ° C
Fale
Temperatura wody
13 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Warto zobaczyć także wczasy w Omanie last

Sri Lanka

Zarówno w maju jak i w czerwcu, średnia temperatura powietrza na Sri Lance waha się od 29 do 31°C. Także noce są ciepłe i duszne. Niestety, w tym czasie także można doświadczyć intensywnych opadów deszczu.

Sri Lanka
Sri Lanka / iStock.com / toxawww

Pora deszczowa trwa do końca września, jednak nie muszą się tego obawiać osoby przybywające na północną i wschodnią część wyspy, ponieważ są one bardziej suche. Wówczas w tych miejscach można korzystać ze słońca i warunków dedykowanych do wypoczynku.

od:
4 200 zł
Wakacje na Sri Lance

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży

W tym okresie jest także duża wilgotność i temperatury. Równolegle opady deszczu dodatkowo zasilają otaczającą roślinność, co daje niezapomniane widoki, choć lepszym rozwiązaniem jest wyjazd w okresie od lipca do września.

Zobacz Sri Lanka last minute – najlepsze oferty

Włochy

Bardzo dobrym pomysłem na majówkę za granicę jest wyjazd do Włoch. Bardzo rzadko występują tam odstępstwa od przyjętej normy. Średnia temperatura wynosi ok. 21°C i przez zdecydowaną część miesiąca świeci słońce.

Włoskie wakacje w maju
Włoskie wakacje w maju / iStock.com / master2

Minusem jest temperatura wody, która zaliczana jest do stosunkowo chłodnej. Wynosi ok. 18°C, co znacząco dla wielu osób działa zniechęcająco na możliwość zażycia kąpieli. Włochy jednak posiadają o wiele więcej do zaoferowania, dlatego z powodzeniem można spędzić ten czas na zwiedzaniu i podziwianiu uroków tego państwa.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Szukaj tanie last minute Włochy

Tunezja

Majówka w Tunezji wiąże się ze skorzystaniem z sezonu sprzyjającego turystom. Rekomendowany jest wyjazd wraz z rozpoczęciem maja aż do końca października. Należy podkreślić, że w tym miesiącu nie są odczuwalne zbyt wysokie temperatury, a także można spotkać o wiele mniej osób przyjezdnych.

Tunezja - majówka za granicą
Tunezja – majówka za granicą / iStock.com / Gelia

Z pewnością, brak tłumów stwarza niepowtarzalną okazję do lepszego obcowania z odmienną kulturą. Tunezja zapewnia mnóstwo możliwości świetnej zabawy, dlatego każdego roku wybiera ją coraz więcej osób.

od:
950 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Zobacz listę z ofertami Tunezja last minute

Dominikana

Wiele osób bardzo chętnie wybiera spędzanie majówki poza naszym kontynentem. Polacy coraz częściej wybierają Dominikanę, stąd też wiele osób zainteresowane jest wyjazdem w maju na Dominikanę.

Punta Cana na Dominikanie
Punta Cana na Dominikanie / iStock.com / valio84sl

Wówczas temperatura powietrza wynosi o 25 do 30°C, występuje zwiększone ryzyko opadów deszczu, które jednak nie stoją na przeszkodzie do efektywnego spędzania czasu. Z powodzeniem można się kąpać jak i opalać się. Zaletą jest osiąganie niższych cen za pobyt w tym okresie.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Warto sprawdzić last minute tanio na Dominikanę

Maroko

Wyjazd do Maroko można bez obaw planować na każdą porę roku, choć polecany jest szczególnie okres od połowy marca aż do końca maja. Alternatywnie można wyjechać tam w trakcie jesieni. Są to miesiące przejściowe, kiedy pogoda jest mało dokuczliwa, czyli nie osiąga zbyt wysokich i niskich wartości.

Maroko
Maroko / iStock.com / Rudolf Ernst

Wyjazd do Maroko wiążę się z zobaczeniem rewelacyjnych krajobrazów górskich. Polecamy zwiedzenie doliny Dades, która posiada ściany górskie o ciemnopomarańczowej barwie, która jest o tyle intensywna, że może mieć także czerwone zabarwienie.

od:
1 900 zł
Wakacje w Maroko!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Maroko!

Przeglądaj wakacje last minute do Maroko

Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka przez cały rok oferują idealną temperaturę, choć najbardziej rekomendowany okres przypada od sierpnia do listopada. Z kolei w maju dostrzegalny jest wzrost temperatury, średnia wartość temperatury zaczyna kształtować się na poziomie 27°C. Choć najcieplejszy bywa ten pierwszy tydzień, kiedy trwa polska majówka.

Wyspy Zielonego Przylądka - majówka
Wyspy Zielonego Przylądka – majówka / iStock.com / michel74100

Równolegle w kraju zaczyna przybywać turystów, którzy chcą skorzystać ze słońca tuż przed nadchodzącym sezonem. Jest to miejsce otoczone przez efektowne rafy koralowe, a woda posiada przejrzystą barwę. Nurkować można również z butlą tlenową jak i maską z rurką.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Zobacz Wyspy Zielonego Przylądka last minute

Katar

Katar z każdym rokiem zyskuje na popularności. Jest coraz chętniej odwiedzany także przez Polaków. Zachęca orientalnym klimatem i odczuwalnym bogactwem. W ciągu roku pogoda sprzyja wyjazdom do tego miejsca, a szczególnie polecany jest maj. Średnia temperatura wynosi ok. 36°C i opady deszczu raczej nie powinny mieć wówczas miejsca.

Katar
Katar / iStock.com / 2Good2BeReal

Majówka w Katarze stwarza idealne warunki do plażowania i leniwego wypoczynku. W tym miesiącu warto unikać zwiedzania i długich wędrówek ze względu na panujące upały. W tym czasie nie powinny tam podróżować osoby zmagające się z problemami krążenia lub innymi chorobami.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

Przejrzyj lasty do Kataru

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Czytaj również:

Gdzie będzie najcieplej na majówkę?

Osoby, które planują spędzić majówkę w ciepłym miejscu posiadają sporo możliwości. Największym powodzeniem cieszą się: Hiszpania, Grecja, Portugalia, Turcja, Egipt, a także Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Madera czy też Malta.

Gdzie najtaniej za granicę na majówkę?

Na koszt wyjazdu na majówkę za granicę wpływ posiada wiele czynników, dlatego nie można jednoznacznie określić, które miejsce pochłonie najmniejszą ilość pieniędzy. W wielu przypadkach można natrafić na konkurencyjną ofertę lub zaplanować budżetowy wyjazd, co wymaga większego wysiłku jest jak najbardziej możliwe.

Gdzie w tropiki na majówkę z dziećmi?

Z dziećmi można podróżować niemalże po całym świecie, ponieważ w większości sytuacji o wiele szybciej i łatwiej adoptują się do zmiennych okoliczności. Warto jednak unikać temperatur przekraczających 30 st. C, ponieważ są one uciążliwe nawet dla osób dorosłych, a jednocześnie dane miejsce należy oceniać pod kątem atrakcyjności dla najmłodszych, choć są one spotykane w każdym kraju.