All Inclusive - co to znaczy Wyjaśniamy czym są oferty z opcją All Inclusive

All Inclusive – co to znaczy? Wyjaśniamy czym są oferty z opcją All Inclusive

Wakacje All Inclusive – co to znaczy? Co obejmuje all inclusive? Są to niewątpliwie jedne z częściej zadawanych pytań dotyczących wycieczek typu all inclusive. Dlatego też postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się, czym charakteryzują się wycieczki typu all inclusive, a co za tym idzie odpowiedzieć na te oraz inne nurtujące was w tej kwestii pytania. Dzięki nam dowiecie się co to znaczy all inclusive.

All Inclusive – co to znaczy?

Nie każdy wie, all inclusive co to znaczy, przyjrzyjmy się więc wspólnie wspólnie. W dużym uproszczeniu oznacza to, że klient hotelu nie płaci za wyżywienie, ani też za napoje (w tym i alkoholowe). Najczęściej spotykaną formą podawania posiłków jest tak zwany szwedzki stół, gdzie każdy nabiera sobie jedzenia, tyle ile zechce, oraz sami decydujemy, co chcemy zjeść.

Co znajdziemy w ofertach all incl
Co znajdziemy w ofertach all incl. Zdjęcie autorstwa Engin Akyurt z Pexels

Jeżeli chodzi o alkohole, to najczęściej spotykaną opcją jest tak zwany open bar, czyli mamy nieograniczony dostęp do alkoholi. A to wszystko w cenie naszego pobytu. Z tego też względu jest to bardzo popularna opcja wśród osób planujący szczególnie zagraniczne wakacje w ciepłych krajach.

Przeczytaj także co znaczy All Inclusive Light

Co zazwyczaj obejmują wycieczki w opcji All Inclusive?

Oprócz wyżej wymienionych rzeczy all inclusive zazwyczaj obejmuje wszystkie atrakcje znajdujące się na terenie hotelu. Mogą to być między innymi basen, kort tenisowy, prywatna plaża czy też siłownia.

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Standardem jest też dostęp do sieci WiFi, co umożliwia nam w czasie pobytu swobodne korzystanie z internetu. Czasami w ramach all inclusive są również zapewniane dodatkowe atrakcje takie jak wycieczki czy też dyskoteki. 

Zobacz również co znaczy All Inclusive Ultra

Czego nie obejmuje All Incl.?

Może się zdarzyć, że trafimy na okrojoną wersję all inclusive, w ramach której możemy mieć na przykład mniejszą liczbę posiłków, lub też płatne alkohole. Dlatego też, jeżeli nie wiemy, co zawiera all inclusive, to dokładnie czytajmy umowę, którą podpisujemy, gdyż nieświadomie może się okazać, że trafimy na okrojoną wersję all inclusive, a wszystko to, co nie jest objęte all inclusive, będzie wyjątkowo drogie.

Czego nie obejmuje All Inclusive
Czego nie obejmuje All Inclusive. Zdjęcie autorstwa Oleg Magni z Pexels

Zazwyczaj all inclusive nie obejmuje tego, co turysta robi samemu we własnym zakresie, czyli na przykład nie obejmuje on biletów za wstęp do muzeów. W ramach all inclusive często nie występują również różnego rodzaju szkody hotelowe. Oznacza to, że jeżeli przez przypadek stłuczemy szklankę, to poniesiemy wtedy koszty. Ponadto all inclusive nie obejmuje ubezpieczenia turystycznego, które może okazać się bardzo przydatne na przykład, gdy po spożyciu alkoholu doznamy jakiejś kontuzji. Dlatego ważne jest w all Inclusive co zawiera.

Sprawdź też co znaczy All Inclusive Plus

Czy warto lecieć na urlop w opcji Inclusive All?

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak, ponieważ wszystko, co obejmuje all inclusive mamy wliczone w cenę i nie musimy się tym przejmować. Przykładowo, jeżeli chcemy zjeść na obiad nieco więcej – nie ma problemu, nakładamy sobie tyle, ile zechcemy, jeżeli z kolei jakieś danie nam z różnych względów nie pasuje, to śmiało możemy wybrać ze szwedzkiego stołu inne. Chcemy bardziej zaszaleć i wypić więcej alkoholu niż zwykle? W tym przypadku nie musimy się obawiać, że dodatkowo za niego zapłacimy (należy jednak pamiętać, że niektóre, bardziej luksusowe trunki mogą być płatne – za każdym razem pytajmy na barze czy nasza oferta obejmuje alkohol, o który właśnie pytamy).

Czy warto lecieć na wczasy all inclusive
Czy warto lecieć na wczasy all inclusive. Zdjęcie autorstwa Kseniya Kobi z Pexels

W ramach pełnego all inclusive mamy to wszystko wliczone w cenę. Jest to korzystne rozwiązanie z dwóch względów, a mianowicie ekonomicznego – gdyż często jest to dosyć tania opcja, oraz komfortu psychicznego, gdyż nie musimy się niczym przejmować- wszystko mamy zapewnione.

Czytaj co znaczy All Inclusive Soft

Na wakacje, do jakich krajów warto skorzystać z All Incl.?

Generalnie, jeżeli chodzi o wakacje all inclusive, to prym wiodą tutaj niewątpliwie ciepłe kraje. Gorące słońce, piękne plaże, ciepłe i czyste morze – to niewątpliwie skutecznie przyciąga turystów. Z tego względu jednym z najpopopularniejszych krajów, jeżeli chodzi o wycieczki all inclusive jest Egipt last minute – łączy on wszystkie te cechy oraz co ważne jest on stosunkowo tani, jeżeli chodzi o all inclusive. Między innymi z tego względu co roku odwiedza go tysiące turystów.

Gdzie na wakacje w ofercie All Inclusive
Gdzie na wakacje w ofercie All Inclusive. Zdjęcie autorstwa Quang Nguyen Vinh z Pexels

Kolejnym ciekawym krajem, jeżeli chodzi o all inclusive, jest Grecja – tutaj oprócz pięknego i ciepłego morza, gorących plaż, są również malownicze ruiny starożytnej Grecji, oraz pyszne śródziemnomorskie jedzenie. Bardzo podobna sytuacja jest w Turcji, która mocno w tej dziedzinie konkuruje z Grecją.

Jeżeli zaś chodzi o Europę, to ciekawą opcją, aczkolwiek nieco mało znaną są takie kraje jak Bułgaria i Rumunia, położone nad Morzem Czarnym. Ich klimat jest ciepły, ale nieco łagodniejszy. Nadrabiają za to znacząco cenami oraz ilością zabytków. Ponadto ich kuchnia jest ciekawym połączeniem smaku karpackich, słowiańskich oraz śródziemnomorskich. Dlatego też warto rozważyć je jako cel naszej wycieczki all inclusive.

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Jeżeli natomiast chcielibyście zasmakować czegoś bardziej egzotycznego (np. wakacje egzotyka last minute), to bardzo popularne są wycieczki all inclusive do Meksyku. Takie kurorty jak na przykład Cancun to świetnie zorganizowane miejsca, gdzie nie tylko wypoczniecie, ale także możecie skorzystać z hoteli oferujących pełne all inclusive. Jeżeli do tego dodacie bardzo wysokie standardy hotelowe, w zasadzie gwarancję dobrej pogody, to jak najbardziej Meksyk może być bardzo ciekawą opcją, jeżeli chodzi o nasz wakacyjny wyjazd. Równie ciekawą opcją są Karaiby, gdzie na spokojnych plażach, w tropikalnym klimacie, popijając w cieniu palm kokosowych wymyślne drinki.

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Czym Jest All Inclusive?

All inclusive to tak naprawdę nic innego, jak pełny serwis, jaki oferuje nam hotel. Co ważne- wszystko jest wliczone w cenę pobytu, chyba że umowa mówi inaczej.

Co standardowo obejmuje All Inclusive?

Standardowo all inclusive obejmuje wszystko, to co znajduje się na terenie danego ośrodka, czyli dowolne ilości jedzenia, picia, trunków, oraz swobodny dostęp do różnego rodzaju atrakcji oferowanych przez dany ośrodek, takich jak na przykład plaże, baseny, siłownie czy też imprezy takie jak dyskoteki.

Czego zazwyczaj nie obejmuje All Inclusive?

All inclusive standardowo nie obejmuje między innymi ubezpieczenia wypadkowego, które musimy sami sobie wykupić. Nie obejmuje ono także strat, jakie wywołamy na terenie ośrodka- jeżeli coś na przykład stłuczemy, to musimy za to zapłacić. W ramach all inclusive nie ma też atrakcji poza terenem hotelu.