Co znaczy All Inclusive Light

All Inclusive Light – co to znaczy? Wyjaśniamy czym są oferty z opcją All Inclusive Light

All Inclusive Light – co to znaczy?

All Inclusive Light to rodzaj wyżywienia zawarty w opcji wyjazdu wakacyjnego, jaki kupiliśmy oraz hotelowe atrakcje i udogodnienia, które są dostępne w ramach pobytu. Do takich atrakcji zaliczamy np. serwis plażowy, aquapark, miniklub dla dzieci, animacje, sauna.

Co obejmuje AI Light
Co obejmuje AI Light. Zdjęcie autorstwa Julius Silver z Pexels

Co obejmuje All Inclusive Light? To zależy od danej oferty, ale na ogół określoną ilość głównych posiłków, określaną jako trzy główne posiłki. All Inclusive Light co to znaczy? All Inclusive oznacza „wszystko w cenie” i jak można się domyśleć, All Inclusive Light będzie tu niższą opcją. Mamy również inne opcje wyżywienia oprócz najbardziej znanej All i opisanej tutaj Light: Plus All Inclusive, Premium, Ultra All Inclusive oraz Soft All Inclusive.

Co zazwyczaj obejmują wycieczki w opcji All Inclusive Light?

Jest to opcja wyżywienia najczęściej składająca się z trzech głównych posiłków. Będą to śniadanie, obiad/lunch i kolacja, jak również napoje bezalkoholowe. Niektóre opcje zawierają również napoje alkoholowe do obiadu i kolacji w pakiecie All Inclusive Light.

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Jeśli wpiszemy hasła w sieci: All Inclusive Light co obejmuje? All Inclusive Light co zawiera? Znajdziemy dużo wyników. Ale każdorazowo, należy zapoznać się z wykupioną ofertą, bo może okazać się, że obejmuje ona mniej opcji niż standardowo i trzeba być na to przygotowanym.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute

Czego nie obejmuje All Incl. Light?

Pakiet light to uproszczona wersja popularnego all inclusive i zawiera oprócz 3 głównych posiłków, najczęściej 5 napojów dziennie lub napoje serwowane tylko podczas posiłków.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Zazwyczaj opcje light nie zawierają napojów alkoholowych, ani drugiego śniadania czy podwieczorku. Kluczowa sprawa to przeczytanie umowy przed wyjazdem, aby nie być zaskoczonym na miejscu. W opcji Light dostępne posiłki i napoje są limitowane, przeciwnie do opcji All, gdzie możemy jeść i pić w hotelu, kiedy chcemy.

Czytaj także gdzie jechać na tanie wakacje

Czy warto lecieć na urlop w opcji AI Light?

Oczywiście jest to bardzo popularna i lubiana opcja. Trzy posiłki to nie jest mało, a z pewnością wystarczająco, jeśli chodzi o ilość rozrywek na miejscu, gdzie nie zawsze mamy czas na więcej posiłków i ich wyznaczone godziny mogą nas ograniczać. All Inclusive Light jako opcja z głównymi posiłkami, będzie przydatna zarówno dla samych dorosłych bez dzieci, jak i rodzin z dziećmi. Jeśli rodzina z dziećmi chce wybrać się na bezproblemowy urlop i nie martwić się o przygotowywanie posiłków i kupowanie składników, musi się przekonać co to znaczy All Inclusive Light.

Co zawiera Light All Inclusive
Co zawiera Light All Inclusive. Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Są zwolennicy wyjazdów na własną rękę, którzy załatwiają sobie wszystko same i lubią związany z tym dreszczyk emocji. Ale zdecydowana większość wybiera jednak opcje gotowych wyjazdów z wyżywieniem. Trudno się temu dziwić, jeśli nie znamy miejsca do którego się wybieramy. Poza tym, w opcja All Inclusive, mamy posiłki dostępne w obrębie hotelu, a tam zazwyczaj czekają na nas dodatkowe atrakcje tj. basen, aquapark, minizoo, kluby z animacjami dla dzieci, muzyka na żywo i wiele innych. Mamy dostępne wszystko w obrębie hotelu, co oczywiście dla jednych jest wygodne, a dla innych już nieco mało urozmaicone. 

All Inclusive Light jest opcją tańszą niż All Inclusive, więc będzie ona bardziej dostępna dla szukających oszczędności. Przy czym trzeba wspomnieć, że jej jakość, nie odbiega wiele od opcji All. Na ogół w ciepłych krajach, nie mamy aż tak dużego apetytu przez upały i naprawdę trzy główne posiłki są w tej sytuacji wystarczające. Na wyjeździe liczy się przede wszystkim dobra zabawa i atrakcje i na nich trzeba się skupić bardziej niż na pełnej opcji wyżywienia. 

Na wakacje do jakich krajów warto skorzystać z Light All Inclusive?

Formuły All Inclusive są ciągle bardzo popularne i sprawdzają się w zasadzie w odniesieniu do większości kierunków wakacyjnych. Czy będzie to Turcja last minute, Egipt last, lasty na Malediwy, Dominikana lasty czy Karaiby, w każdym z tych krajów, opcje All Inclusive są opłacalne i popularne. Dlaczego? Turcja ma wysoki standard hoteli i słynie z bogatej oferty All Inclusive, natomiast Egipt z piękną pogodą i rozrywkami wodnymi przyciąga rodziny.

Gdzie na wakacje All Inclusive Light
Gdzie na wakacje All Inclusive Light. Zdjęcie autorstwa Julius Silver z Pexels

Z kolei na Malediwach, alkohole są drogie, stąd warto wybrać opcje Light, gdzie są one w cenie. Dominikana i Karaiby również słyną z różnych ofert All Inclusive. Warto dodać, że w Egipcie czy Tunezji warto wybrać opcję jedzenia w hotelu, bo często warunki sanitarne na mieście pozostawiają wiele do życzenia i bezpieczniej stołować się na miejscu.

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive


Niezależnie od tego, co zawiera All Inclusive Light, czy inny rodzaj All Inclusive, warto wybrać tę opcję, bo nie musimy się martwić o posiłki, tylko możemy się skupić na wypoczynku. Ceny na miejscu nas nie zaskoczą, ani nie musimy szukać restauracji, barów i innej gastronomii, aby coś zjeść. Byłoby to szczególnie kłopotliwe w przypadku wakacji dla rodzin z dziećmi. Opcje wyżywienia mamy dostępne na miejscu i możemy wygodnie iść zjeść, a następnie planować sobie dzień. Z pewnością jest to opcja dla osób ceniących wygodę i dla takich, którzy chcą trochę odpocząć od gotowania. Przygotowywanie posiłków codziennie bywa męczące, a wizja gotowania na wakacjach bywa skutecznie zniechęcająca do wyjazdów na własną rękę.

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Czym jest All Inclusive Light?

All Inclusive Light to rodzaj opcji wyżywienia w wykupionym wyjeździe wakacyjnym, obejmujący najczęściej 3 posiłki. Gdy zapytamy – All Inclusive Light co to jest? To odpowiedź jest prosta: śniadanie, lunch i kolacja oraz limitowane napoje. Jest to opcja mniej rozbudowana niż popularne All Inclusive, ale wystarczająca aby wybrać się na wygodne wakacje.

Co standardowo obejmuje All Inclusive Light?

Standardowo obejmuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, lunch i kolację oraz napoje bezalkoholowe, serwowane w trakcie posiłków, w opcji limitowanej. Czasami opcja Light obejmuje opcje z napojami alkoholowymi, jednak są to raczej rzadko spotykane oferty.

Czego zazwyczaj nie obejmuje All Inclusive Light?

Nie obejmuje drugich śniadań, podwieczorków ani przekąsek, jak również napojów alkoholowych. Jest to opcja ograniczona, gdzie nie ma się całodziennego dostępu do baru, jak w przypadku All Inclusive.