Ceny w Bielsku-Białej 2025
Przed wyjazdem do Bielska-Białej warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Bielsku-Białej. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Bielsku-Białej i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Bielsku-Białej
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 985,16 zł
Opłaty
725,78 zł
Transport
541,52 zł
Jedzenie
1 382,02 zł
Łączny koszt
4 634,48 zł
Para
Mieszkanie
2 765,24 zł
Opłaty
1 058,16 zł
Transport
855,33 zł
Jedzenie
2 736,94 zł
Łączny koszt
7 415,67 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 545,32 zł
Opłaty
1 081,76 zł
Transport
1 886,67 zł
Jedzenie
3 722,77 zł
Łączny koszt
10 236,52 zł
Sprawdź ceny w Bielsku-Białej dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Bielsku-Białej są średnio 7% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
18.99% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
6.84% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
0.54% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
10.53% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
8.01% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
5.44% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Bielsku-Białej są średnio 2% niższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
4.26% taniej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
3.33% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
5.94% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
7.83% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
34.64% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
0.38% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
26.53% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
2.91% taniej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
1.04% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
4.84% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
1.9% taniej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.3% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
17.52% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
8.16% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
Wino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
5.38% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
9.07% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Bielsku-Białej są średnio 14% niższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
Bilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
10.35% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
8.69% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
31.48% taniej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Bielsku-Białej są średnio 27% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
9.9% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
17.84% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
8.21% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
13.98% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
1.17% taniej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
1.67% drożej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
1.81% drożej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
25.2% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
30.56% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Bielsku-Białej są średnio 27% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
13.12% taniej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
63.34% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
16.19% taniej niż w PLBielsko-Biała - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach w Polsce
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Bielsku-Białej?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 29.75 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 6.57 zł, za chleb 4.58 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 39.59 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 195.79 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 7% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 2% niższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Bielsku-Białej?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Bielsku-Białej dla jednej osoby dorosłej wynosi 4634.48 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 7415.67 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 10236.52 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.