Ceny w Ligurii 2025
Przed wyjazdem do Ligurii warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Ligurii. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Ligurii i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Ligurii
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
2 307,38 zł
Opłaty
554,00 zł
Transport
670,98 zł
Jedzenie
1 960,31 zł
Łączny koszt
5 492,67 zł
Para
Mieszkanie
2 994,70 zł
Opłaty
779,66 zł
Transport
1 084,19 zł
Jedzenie
3 882,18 zł
Łączny koszt
8 740,73 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 682,02 zł
Opłaty
798,47 zł
Transport
2 616,36 zł
Jedzenie
5 276,15 zł
Łączny koszt
12 373,00 zł
Sprawdź ceny w Ligurii dla:
Wakacje we Włoszech - ceny
Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) we Włoszech.
Najtańsza oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
115 miejsceNajdroższa oferta
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
124 miejsceŚrednia cena wszystkich ofert
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)
20 miejsceNajtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Włochy / Riwiera Adriatycka / Milano Marittima
Kent
własny
02.06.2025 - 09.06.2025
7 dni
All Inclusive
25 °C
Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)





Włochy / Sycylia / Campofelice di Roccella
Mangias Himera Resort (ex. Himera Beach Club)
samolotem
31.08.2025 - 07.09.2025
7 dni
All Inclusive
28 °C
W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop we Włoszech dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 1959.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 8927.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji we Włoszech (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 4085.90 zł.
Restauracje
Ceny w restauracjach w Ligurii są średnio 46% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
54.97% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
64.65% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
46.74% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
54.03% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
56.08% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
36.18% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Ligurii są średnio 51% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
67.76% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
111.02% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
108.51% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
30.77% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
31.08% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
81.82% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
51.11% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
106.99% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
64.46% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
25.17% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
8.11% taniej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
14.93% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
26.03% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
17.65% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
95.73% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
2.85% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
57.52% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Ligurii są średnio 71% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
15.64% drożej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
79.32% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
57.54% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
117.12% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Ligurii są średnio 15% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
16.52% drożej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
2.08% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
0.43% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
7.38% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
77.79% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
26.64% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
26.56% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
28.34% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
1.78% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Ligurii są średnio 48% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
21.54% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
7.8% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
70.94% drożej niż w PL
Liguria - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach we Włoszech
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztują wakacje we Włoszech?
W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive we Włoszech wynosi 4085.90 zł.
Ile kosztuje jedzenie w Ligurii?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 40.24 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 10.64 zł, za chleb 7.86 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 57.92 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 248.6 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 46% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 51% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Ligurii?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Ligurii dla jednej osoby dorosłej wynosi 5492.67 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 8740.73 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 12373 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.