Plaża Playa Hermosa - Kostaryka

Skopiuj link do tej plaży

Jedną z piękniejszych plaż w Kostaryce jest również Playa Hermosa położona nad Oceanem Spokojnym w niedalekiej odległości miasta Santa Teresa. Plaża jest rozległa i piaszczysta, zapewnia idealne warunki do opalania, kąpieli w ciepłym oceanie, a także do uprawiania sportów wodnych. Choć woda przy brzegu jest spokojna i płytka, nieco dalej pojawiają się fale, które są doskonałe do uprawiania sportów wodnych. Plaża łączy w sobie piękne widoki i malownicze krajobrazy z dobrą infrastrukturą, która spełni oczekiwania wszystkich turystów. Są tu wypożyczalnie sprzętu plażowego i pływającego, sporo punktów gastronomicznych, miejsca rozrywki i aktywności. W okolicy można znaleźć sporo miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, a także na kempingach. Jeśli szukasz dla siebie pięknej plaży z wyjątkowymi widokami i dobrym wyposażeniem, Playa Hermosa będzie strzałem w dziesiątkę. Spędzisz tutaj niezapomniane wakacje o każdej porze roku – nawet w środku zimy jest tu ciepło, słonecznie i po prostu wakacyjnie.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Opis plaży Playa Hermosa

Kostaryka wielu osobom kojarzy się jedynie z krajem w Ameryce Środkowej. Faktycznie, nie jest to zbyt popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów, jednak w ostatnich latach zaczęło się to zmieniać. Kostaryka jako kierunek podróży cieszy się popularnością wśród osób, które szukają dzikich plaż, pięknych terenów zielonych, miejsc, gdzie można z bliska podziwiać unikalne zwierzęta i rośliny. Jeśli planujesz spędzić urlop na Kostaryce, Playa Hermosa jest miejscem, które warto uwzględnić w planie zwiedzania tego niezwykłego kraju.

Wiedza na temat krajów Ameryki Środkowej nie jest zbyt duża nawet wśród doświadczonych podróżników. Tymczasem są one warte poznania i odwiedzenia. Jednym z nich z pewnością jest Kostaryka, kraj pełen zieleni, obszarów chronionych, rezerwatów i miejsc, w których można przebywać na łonie dzikiej i nietkniętej ręką człowieka natury. Kostaryka ma dwa długie wybrzeża o łącznej długości około 1290 kilometrów. Od wschodu znajduje się nad Morzem Karaibskim, na zachodzie jest natomiast wybrzeże Oceanu Spokojnego. Wybór plaż jest na tyle duży, że każdy turysta znajdzie coś na miarę swoich zainteresowań – znajdą się miejsca i dla zapalonych plażowiczów, i dla miłośników sportów wodnych czy długich wędrówek. Plaża Playa Hermosa spodoba się praktycznie każdemu – są tu warunki do opalania, sportów wodnych, a także podziwiania pięknej natury. Co więcej, nie trzeba ograniczać wakacyjnych planów wyłącznie do ciepłych miesięcy letnich. Kostaryka to kraj, w którym ciepło jest przez cały rok. Jest tu klimat podrównikowy z ustabilizowaną przez cały rok pogodą. Nawet zimą można przyjechać tu, aby się wygrzać, opalić się, spędzić czas z dala od chłodów.

Playa Hermosa Kostaryka to dobry kierunek podróży dla osób, które szukają dla siebie rajskich wakacji z dala od wielkich i mocno zatłoczonych kurortów. Plaża znajduje się na zachodzie kraju nad Oceanem Spokojnym w niedalekiej odległości miasta Santa Teresa i kilku innych, popularnych plaż. Plaża rozciąga się na długości kilku kilometrów, jest rozległa i piaszczysta. Nie ma tutaj żwiru ani kamieni, można więc chodzić po plaży bez konieczności zakładania obuwia do wody. Plaża na całej długości zapewnia łagodne wejście do wody – dno oceanu jest przy brzegu płytkie, piaszczyste, bez żadnych uskoków. Zapewnia dobre warunki do kąpieli dla dzieci oraz dla osób, które nie czują się zbyt pewnie w głębokiej wodzie. Nieco dalej od brzegu woda jest mniej spokojna, pojawiają się wysokie fale, co sprawia, że woda jest doskonała dla surferów i innych wielbicieli sportów wodnych, do których potrzebne są wysokie fale.

Playa Hermosa plaża

Playa Hermosa plaża / shutterstock.com / SaltySnow Photography

Atrakcje na plaży

Jeśli w twoich planach jest Kostaryka, Playa Hermosa nad Pacyfikiem to kierunek, który warto wziąć pod uwagę. Plaża zapewnia przede wszystkim niesamowite widoki, dosyć charakterystyczne dla pacyficznych plaż – ciągnące się po horyzont, rozległe, piaszczyste przestrzenie, ocean uderzający o brzeg delikatnymi falami, a także bujna roślinność z tyłu plaży, która dostarcza schronienia przed słońcem. Playa Hermosa to jednak nie tylko doskonałe warunki naturalne, ale również dobra infrastruktura, dzięki której na plaży można wypoczywać nie tylko z pięknymi widokami, ale również w wygodzie i komforcie. Infrastruktura plażowa jest tak zaplanowana, aby nie zaburzać wrażenia dzikiej i nieodkrytej plaży. Wszystko jest więc tu niewielkie i w zgodzie z naturą – wypożyczalnie leżaków i parasoli, bary i kafejki z regionalnymi przekąskami, a także miejsca noclegowe. W okolicy Playa Hermosa można znaleźć zarówno eleganckie hotele, jak i campingi, które pozwalają na niedrogi wypoczynek.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Czy plaża Playa Hermosa jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wakacje na Kostaryce z dziećmi mogą być świetnym pomysłem na urlop, który pod każdym względem będzie udany. Playa Hermosa to jedno z tych miejsc, które na pewno spodobają się osobom planującym rodzinny wypoczynek. Plaża jest duża i rozległa, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów i można liczyć na spokojny, kameralny wypoczynek. Na samej plaży i w okolicy znajduje się wszystko, co jest potrzebne maluchom i nieco starszym dzieciom do wakacyjnej zabawy – piasek, woda, słońce, parki i centra rozrywki, a także wiele miejsc, które warto zobaczyć ze względu na niesamowite zwierzęta. Przed zarezerwowaniem miejsc w konkretnym hotelu w okolicy Playa Hermosa dobrze jest jednak sprawdzić, czy obiekt ma dobre opinie i czy znajduje się przy plaży. Na wakacje z dziećmi raczej nie sprawdzi się hotel położony z dala od morza – wtedy sporo czasu zajmowałoby codzienne dojście na brzeg.

Plaża Playa Hermosa

Plaża Playa Hermosa / shutterstock.com / Dudarev Mikhail

Nasza ocena plaży Playa Hermosa

Playa Hermosa nad Pacyfikiem w Kostaryce to miejsce, które spełnia marzenia o rajskich widokach i wrażeniach, które pozostawiają niezwykłe wspomnienia. Plaża urzeka wyglądem, jest piękna, dobrze utrzymana, nieco dzika i nieodkryta, kameralna i spokojna. Zajęcia idealne dla siebie znajdą tutaj nie tylko wielbiciele plażowania i wodnego szaleństwa, ale również osoby, które lubią zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.