Plaża Manuel Antonio Beach - Kostaryka

Skopiuj link do tej plaży

Na hasło piękna plaża Kostaryka odpowiedzią może być między innymi Manuel Antonio Beach. Jest to plaża znajdująca się nad Pacyfikiem w prowincji Puntarenas w odległości około 130 kilometrów od stolicy Kostaryki San Jose. Plaża znajduje się w parku narodowym Manuel Antonio, jest rozległa i bardzo piaszczysta, idealna do plażowania i pluskania w morzu. Trzeba jednak pamiętać, że jako iż jest to obszar chroniony, mogą się tu pojawiać ograniczenia. Szczególnie, że poza turystami, plażę wyjątkowo upodobały sobie krokodyle. Lubią one wychodzić na brzeg późnym popołudniem i wieczorami, dlatego też przebywanie na plaży jest możliwe wyłącznie do godziny 16.00. Sama plaża jest dosyć dzika, jednak dobrą infrastrukturę i sporo udogodnień dla turystów można znaleźć w pobliskim miasteczku Manuel Antonio. Znajdują się tam wypożyczalnie sprzętu, a także punkty gastronomiczne i sklepiki z przekąskami. Można więc bez problemu wyposażyć się we wszystko, co jest potrzebne do plażowania.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Opis plaży Manuel Antonio Beach

Wakacje na Kostaryce to prawdziwa podróż do raju. Ten wyjątkowo egzotyczny kraj zapewnia całe mnóstwo naturalnych atrakcji i widoków, które na długo pozostają w pamięci. Na uwagę zasługują przepiękne, piaszczyste plaże, które gwarantują wymarzone plażowanie. Manuel Antonio Beach to jedna z tych plaż, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania urlopu w Kostaryce.

Choć przepiękne plaże możemy znaleźć nawet w Europie, egzotyczne kierunki podróży cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, którzy szukają czegoś nowego, bardziej odległego i niezwykłego. Plaże na Kostaryce są jeszcze nie do końca odkryte, dzięki czemu zapewniają spokojny i kameralny wypoczynek. Nawet na najbardziej polecanych plażach nie ma dużych tłumów, można odpocząć w ciszy i spokoju. A plaż w Kostaryce jest naprawdę sporo. ten środkowoamerykański kraj znajduje się pomiędzy Oceanem Spokojnym a Morzem Karaibskim. Linia brzegowa przy obu akwenach to aż 1290 kilometrów wyjątkowych plaż. Plaża Manuel Antonio Beach jest jednym z kierunków, które na pewno zapewnią idealne warunki do opalania i innych wakacyjnych aktywności. Dużym atutem wypoczynku w Kostaryce jest również pogoda – kraj znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, który na przestrzeni roku zapewnia dosyć podobne i wysokie temperatury. Można zaplanować wakacje nie tylko w sezonie letnim, ale również zimą – piękna opalenizna gwarantowana.

Manuel Antonio Beach Kostaryka to propozycja zarówno dla zapalonych plażowiczów, jak i dla wielbicieli odkrywania nowych miejsc i wędrówek w pięknych okolicznościach przyrody. Plaża znajduje się na wybrzeżu Pacyfiku w odległości 132 kilometrów od stolicy kraju San Jose. Leży w prowincji Puntarenas w Parku Narodowym Manuel Antonio. Jako że jest to obszar chroniony, trzeba liczyć się z różnymi obostrzeniami, które warto poznać przed wybraniem się na tę plażę. Plaża Manuel Antonio Beach jest nieduża, w całości piaszczysta, znajduje się w spokojnej zatoce, w której przy brzegu nie ma wysokich fal i ocean jest naprawdę spokojny. Wejście do wody jest dosyć spadziste, a dno piaszczyste. Nieco dalej od brzegu pojawiają się wysokie fale, które zapewniają idealne warunki do surfowania i korzystania ze sportów wodnych. Wody przy plaży wyjątkowo upodobały sobie krokodyle. Dlatego też wejście na plażę jest możliwe jedynie do godziny 16.00. Po tym czasie plażowicze muszą teren opuścić, gdyż po południu i wieczorem na piasek wypełzają krokodyle i robi się zdecydowanie mniej bezpiecznie.

Manuel Antonio Beach plaża

Manuel Antonio Beach plaża / shutterstock.com / Simon Dannhauer

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją plaży Manuel Antonio Beach jest zdecydowanie natura i wspaniałe widoki, które zapierają dech w piersiach i pozwalają na robienie niepowtarzalnych fotografii z wakacji. Pod względem infrastruktury plażę można nazwać całkiem dziką – bezpośrednio na plaży nie ma udogodnień. Ale wszystko, co potrzebne do plażowego szczęścia, turyści mogą znaleźć w pobliskiej miejscowości Manuel Antonio. Są tam sklepy, restauracje i punkty gastronomiczne, a nawet wypożyczalnie sprzętu – trzeba jednak mieć świadomość, że będzie tam zdecydowanie drożej ze względu na bliskość obszaru chronionego i duże odległości do innych miejsc obsługujących turystów. Przy plaży Manuel Antonio Beach można napotkać nieduże małpki kapucynki, które z pozoru są ciekawą atrakcją, jednak w kontakcie z nimi trzeba się pilnować – lubią bowiem ukraść różne błyskotki. Podobnie jak szopy pracze, których również nie brakuje w okolicy.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Czy plaża Manuel Antonio Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojej wakacyjnej wyprawy jest Kostaryka, Manuel Antonio Beach to plaża, która pod wieloma względami może spełnić Twoje oczekiwania. Na pewno jest to dobre miejsce dla turystów, którzy poszukują miejsc bliskich naturze, pełnych niezwykłych widoków i dzikiej przyrody. Jeśli jednak chodzi o rodzinne wakacje, Manuel Antonio Beach nie do końca będzie odpowiednim miejscem na pobyt dla rodziny z dziećmi. Przede wszystkim, infrastruktura jest dosyć słaba na plaży, co sprawia, że nie ma tutaj żadnych wygód i udogodnień. Trzeba liczyć się również z tym, że jest to obszar chroniony, w którym są różne ograniczenia. A ostatnim czynnikiem, który sprawia, że Manuel Antonio Beach nie będzie dobra dla dzieci, są krokodyle, z którymi można spotkać się twarzą w twarz. Jeśli więc planujesz rodzinny wypoczynek i wybierasz się na Kostarykę, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie bardziej rozwiniętej i bezpieczniejszej plaży.

Plaża Manuel Antonio Beach

Plaża Manuel Antonio Beach / shutterstock.com / Simon Dannhauer

Nasza ocena plaży Manuel Antonio Beach

Plaża Manuel Antonio Beach to wyjątkowe, nieco dzikie miejsce z pięknymi widokami, które zapewnia spokojny i kameralny wypoczynek w pobliżu parku narodowego. Z pewnością jest to plaża, która zasługuje na uwagę ze względu na swoje krajobrazy, różnorodność przyrodniczą, idealne warunki do plażowania. Pod względem infrastruktury raczej nie zachwyca – jednak to, co dla jednych turystów będzie minusem, dla innych może być zaletą. Im mniej infrastruktury, tym bliżej natury można przebywać podczas urlopu.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.