Plaża Tortuga Beach - Kostaryka

Skopiuj link do tej plaży

Wyjątkowa plaża na wyspie pełna niezwykłej przyrody i wielu atrakcji – Tortuga Beach to miejsce, które na pewno przypadnie do gustu osobom szukającym relaksu i spokojnego wypoczynku z dala od tłumów. Plaża znajduje się na wyspie o tej samej nazwie, która leży na Oceanie Spokojnym na zachodzie Kostaryki niedaleko półwyspu Nicoya. Plaża jest piaszczysta, ale otoczona skalistymi wybrzeżami, a z tyłu bujną roślinnością. Cieszy się ogromną popularnością w szczególności wśród miłośników nurkowania i snorkelingu. Odkrywanie podwodnego świata w tym miejscu dostarcza mnóstwa wrażeń. Plaża nie jest rozbudowana pod względem infrastruktury i większość ekwipunku do plażowania czy sportów wodnych trzeba zabrać ze sobą. Jej dzikość jest jednak zdecydowanie zaletą – można tu wypocząć wśród malowniczych krajobrazów z dala od głośnych kurortów, które tylko przeszkadzają w prawdziwym relaksie.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Opis plaży Tortuga Beach

Przepiękne plaże Kostaryki znajdziemy nie tylko w kontynentalnej części kraju, ale również na wyspach i wysepkach, które znajdują się w różnych częściach wybrzeża. Jedną z plaż na wyspie, którą koniecznie trzeba zobaczyć, jest Tortuga Beach, miejsce uwielbiane przede wszystkim przez nurków oraz miłośników snorkelingu.

Plaże na Kostaryce, choć mniej popularne niż w innych rejonach turystycznych, są zachwycające zarówno pod względem widoków, jak i warunków do wypoczynku. Ten środkowoamerykański kraj znajduje się pomiędzy Oceanem Spokojnym na zachodzie a Morzem Karaibskim na wschodzie. Ma prawie 1300 kilometrów linii brzegowej i choć w głębi jest górzysty, to tuż nad wodą jest piaszczysty, pełen zachwycających plaż. Kostaryka zapewnia idealne warunki do wypoczynku dla turystów nastawionych na plażowanie, sporty wodne, rekreację na plaży, a także na zwiedzanie – to kraj, w którym najwięcej do zobaczenia oferuje dzika i nieodkryta przyroda. Plaża Tortuga Beach na pewno wpisze się w oczekiwania osób, którym marzy się poznawanie niepowtarzalnych i niezwykłych miejsc. Sprzyjająca będzie również pogoda. Kostaryka znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, który charakteryzuje się dosyć podobnymi temperaturami przez cały rok. Średnio na termometrach od stycznia do grudnia jest 25 stopni i więcej. Nie ma tu zimy i można bez obaw planować wakacje nawet w sezonie jesienno-zimowym.

Tortuga Beach Kostaryka to plaża wyjątkowa, bo znajduje się na wyspie o tej samej nazwie. Położona jest ona na wschód od półwyspu Nicoya. Wyspa jest nieduża, ale wystarczająca, by zapewnić idealne warunki do plażowania i innych nadmorskich atrakcji. Wokół wyspy ciągną się wspaniałe, piaszczyste plaże, które pokryte są jasnym, niemal białym piaskiem. Nie ma tu żwirku ani kamieni, dzięki czemu bieganie po plaży bosa stopą jest prawdziwą przyjemnością. Wokół wyspy woda jest płytka, zejście z brzegu bezpieczne i bardzo łagodne. To dobre miejsce do pluskania i kąpieli. Jednak największym zainteresowaniem Tortuga Beach cieszy się wśród wielbicieli nurkowania oraz snorkelingu. Zapewnia bowiem wyjątkowe warunki do odkrywania i podziwiania podwodnego świata. Coś dla siebie znajdą w tym miejscu zarówno początkujący, jak i doświadczeni nurkowie. Wyprawa na Tortuga Beach ro także okazja do podziwiania niezwykłych widoków, zrobienia niepowtarzalnych fotografii i filmów z wakacji, a także do spokojnego wypoczynku. Plaża Tortuga Beach nie jest zatłoczona, można więc liczyć na kameralne warunki nawet w szczycie sezonu.

Tortuga Beach plaża

Tortuga Beach plaża / shutterstock.com / Joan Vendrell

Atrakcje na plaży

Piękne plaże, dzika przyroda i mnóstwo nieodkrytych miejsc – to wszystko oferuje nam słoneczna Kostaryka. Tortuga Beach jest pod tym względem prawdziwą Kostaryką w pigułce. Na niewielkiej wysepce znajdziemy piękne plaże, bujną roślinność, niezwykłą wodną florę i faunę, którą można podziwiać podczas nurkowania i snorkelingu. Plaża Tortuga Beach posiada podstawową, wpisaną w krajobraz infrastrukturę. Nie ma tutaj dużych i rozbudowanych kurortów, ale są miejsca, gdzie można odpocząć, wypożyczyć sprzęt plażowy, zjeść coś w nadmorskim barze. Na wyspę można dosyć szybko dotrzeć łodzią – warto potraktować ją jako obowiązkowy punkt zwiedzania zachodniej Kostaryki. Nie trzeba spędzać tu od razu całych wakacji, jednak jednodniowe plażowanie na pewno jest wskazane. Widoki, jakie oferuje Tortuga Beach, na pewno będą niezapomniane i pozostaną w pamięci.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Czy plaża Tortuga Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Tortuga Beach posiada wszystko, co jest potrzebne do spokojnego i kameralnego wypoczynku. Z pewnością spodoba się też niektórym turystom, którzy podróżują z całymi rodzinami. Jeśli komuś nie przeszkadza nieco mniej rozbudowana infrastruktura, a nastawia się przede wszystkim na piękne widoki i korzystanie z nadmorskich przyjemności, Tortuga Beach może być miejscem odpowiednim dla rodzin z dziećmi. Jeśli jednak rodzinie zależy na wygodnym i komfortowym wypoczynku w miejscu z różnymi udogodnieniami, Tortuga Beach może być nie do końca dobrym pomysłem. W porównaniu do wielu innych, okolicznych plaż, ta jest dosyć dzika i nie posiada zbyt rozbudowanej infrastruktury. Co w przypadku dzieci oznacza, że na plażowanie trzeba będzie zabrać ze sobą dużo więcej niż na plażę z bogata infrastrukturą. Bez względu na to, którą plażę wybierzesz na pobyt w dziećmi w Kostaryce, dokładnie sprawdzaj lokalizację, opinie na temat wybranego hotelu i polecenia. Warto zadbać o każdy szczegół przed wyjazdem praktycznie na koniec świata.

Plaża Tortuga Beach

Plaża Tortuga Beach / shutterstock.com / Jorge A. Russell

Nasza ocena plaży Tortuga Beach

Plaża Tortuga Beach na wysepce obok wybrzeża Kostaryki to miejsce magiczne, pełne wspaniałych widoków i możliwości zwiedzenia podwodnego świata. Wyspa zapewnia możliwość plażowania, kąpieli w morzu, nurkowania i snorkelingu. Niesamowite widoki gwarantowane nie tylko nad wodą, ale również pod jej powierzchnią. Jeśli wybierzesz się na Tortuga Beach, możesz mieć pewność, że swoich wakacji na Kostaryce nie zapomnisz jeszcze długo.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.