Plaża Whale Tail Beach - Kostaryka

Skopiuj link do tej plaży

Whale Tail Beach to niezwykła plaża, która znajduje się nad Pacyfikiem. To spory kawałek piasku w kształcie ogona wieloryba, który jest atrakcją samą w sobie, a jednocześnie zapewnia niezapomniane widoki na morze i bujną roślinność znajdującą się z tyłu plaży. Co więcej, w tym miejscu bardzo często można spotkać wieloryby, które podpływają niemal do brzegu. Ogon wieloryba można więc tutaj zobaczyć także w wersji naturalnej. Plaża Whale Tail Beach jest w całości piaszczysta, nie ma tutaj kamieni i żwirku, można bez obaw chodzić po wybrzeżu na boso. Plaża jest idealnym miejscem dla wielbicieli leniwego plażowania, amatorów sportów wodnych, pływaków, surferów. W okolicy jest dobra infrastruktura i można znaleźć wszystko, co jest niezbędne do wygodnego wypoczynku. Jeśli dopiero planujesz swoje wakacje w Kostaryce, warto wziąć pod uwagę Whale Tail Beach – niekoniecznie na całe wakacje, ale choćby na jednodniowe plażowanie w wyjątkowo atrakcyjnych warunkach.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Opis plaży Whale Tail Beach

Piękne, piaszczyste plaże Kostaryki to doskonały wakacyjny kierunek dla osób, które nastawiają się na czerpanie pełnymi garściami ze słonecznych, nadmorskich atrakcji. Można tu złapać piękną opaleniznę, kąpać się w ciepłej wodzie w morzu, korzystać z uroków sportów wodnych. Jedną z plaż, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania wypoczynku, jest Whale Tail Beach znajdująca się nad Pacyfikiem.

Kostaryka leży w Ameryce Środkowej pomiędzy Morzem Karaibskim na wschodzie a Oceanem Spokojnym na zachodzie. To kraj, który nie jest jeszcze tak popularny wśród turystów, aby być całkiem zadeptany i zatłoczony. Wręcz przeciwnie, chętnie wybierają się tutaj osoby, które szukają dzikich plaż, nieodkrytych miejsc, idealnych warunków do wypoczynku na łonie natury. Kostaryka zachwyca przede wszystkim bogactwem naturalnym – wiele tu miejsc chronionych, parków narodowych i rezerwatów, w których można spotkać najciekawsze okazy fauny i flory. Zarówno w wodzie, jak i na lądzie żyją zwierzęta, które są rzadko spotykane w innych rejonach świata. Kostaryka jest świetnym wakacyjnym kierunkiem także ze względu na klimat i warunki pogodowe. Ta część świata znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, który zapewnia piękną pogodę przez cały rok. Nie ma tutaj zimy, dlatego bez obaw można zaplanować wyjazd na urlop także w miesiącach jesiennych i zimowych. Jeśli szukasz ciekawych miejsc, które warto zobaczyć podczas podróży po Kostaryce, sprawdź, co ma do zaoferowania plaża Whale Tail Beach.

Whale Tail Beach Kostaryka to miejsce, które pod wieloma względami jest niezwykłe. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu kraju nad Oceanem Spokojnym. Jej nazwa, czyli ogon wieloryba wzięła się z charakterystycznego wyglądu – ma ciekawy kształt, który do złudzenia przypomina wielorybi ogon. Ale nie tylko – przy plaży bardzo często można spotkać migrujące wieloryby. Widok wielorybiego ogona jest tutaj o wiele częściej spotykany niż gdzie indziej. Plaża jest w całości piaszczysta, znajduje się w błękitnej, płytkiej lagunie. Ma miękki, jasny piasek, po którym można bez obaw chodzić na boso, bez konieczności posiadania specjalnych butów do wody. Na całej długości plaży zejście do wody jest bezpieczne i wygodne, a woda przy plaży płytka. Można się tutaj spokojnie kąpać bez wysokich fal i pływów. Nie ma też uskoków dna i spadków głębokości. Plaża idealnie wpisuje się w oczekiwania plażowiczów, a także osób, które nastawiają się na aktywny wypoczynek, pływanie i uprawianie sportów wodnych.

Whale Tail Beach plaża

Whale Tail Beach plaża / shutterstock.com / Stefan Neumann

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Whale Tail Beach jest niezwykły kształt i położenie plaży, które zapewniają niesamowite widoki. Możliwość zobaczenia wielorybów w ich naturalnym środowisku również jest wartością dodaną do plażowania i korzystania ze wszystkich nadmorskich atrakcji. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, jest świetną scenerią dla fotografii i filmów z wakacji. W okolicy Whale Tail Beach można również znaleźć wszystko, co jest niezbędne do wygodnego i komfortowego wypoczynku. Są miejsca, gdzie można wynająć sprzęt plażowy i akcesoria do sportów wodnych. Nie brakuje również barów i niedużych kafejek, które serwują regionalne przysmaki. Okolica Whale Tail Beach obfituje również w miejsca noclegowe – nie ma problemu ze znalezieniem hotelu, który znajdowałby się w pobliżu plaży.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Czy plaża Whale Tail Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Kostaryka Whale Tail Beach to kierunek, który gwarantuje udane wakacje o każdej porze roku i bez względu na Twoje wakacyjne plany. To bardzo dobre miejsce na wypoczynek z całą rodziną, z mniejszymi i większymi dziećmi. Piaszczysta, przyjazna plaża z mnóstwem miękkiego, jasnego piasku na pewno spodoba się maluchom uwielbiającym budować z piasku. A ciepła, płytka woda przy brzegu zapewni bezpieczne pluskanie nawet dla najmłodszych. Przed wyjazdem na Kostarykę z całą rodziną trzeba jednak pamiętać, że wakacje w tak egzotycznym miejscu powinny być dobrze zaplanowane pod każdym względem. Najważniejszy jest wybór hotelu – warto w poszukiwaniach kierować się opiniami osób, które w danym miejscu już wypoczywały i mogą go z czystym sumieniem polecić. Zwracajmy uwagę między innymi na lokalizację, czy faktycznie obiekt znajduje się niedaleko plaży, a także na udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

Plaża Whale Tail Beach

Plaża Whale Tail Beach / shutterstock.com / U. Eisenlohr

Nasza ocena plaży Whale Tail Beach

Opinie na temat Whale Tail Beach są wyłącznie pozytywne wśród tych turystów, którzy już w okolicy tej plaży mieli możliwość spędzenia urlopu. Także nasza ocena nie będzie więc odbiegać od tego, co o tym miejscu myślą tłumy podróżnych. Whale Tail Beach to miejsce wyjątkowe pod względem krajobrazowym, zapewniające komfortowy wypoczynek i mnóstwo atrakcji dla każdego. Coś dla siebie znajdą tu osoby lubiące sporty wodne, a także turyści, którym marzy się spokojne i kameralne plażowanie z dala od zatłoczonych kurortów i miejsc, w których trudno wcisnąć leżak. Wakacje na Whale Tail Beach na pewno będą udane.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.