Plaża Isla del Caño Beach - Kostaryka

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Isla del Caño Beach to kolejne miejsce, które zasługuje na miano jednej z najpiękniejszych plaż Kostaryki. Znajduje się na wyspie położonej na Oceanie Spokojnym u wschodnich wybrzeży kraju. Plaża jest długa i piaszczysta, idealna do opalania, pływania i korzystania ze sportów wodnych. Na uwagę zasługują przede wszystkim piękne widoki i krajobrazy, które zapierają dech w piersiach i są idealną scenerią dla fotografii z wakacji. Plaża nie posiada rozbudowanej infrastruktury, można jednak spotkać stragany z przekąskami, a także kilka miejsc, w których jest nieco udogodnień. Jeśli szukasz plaży z dala od dużych kurortów, która zapewnia wypoczynek w spokoju, Isla del Caño Beach z pewnością będzie propozycją idealną.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Opis plaży Isla del Caño Beach

Kostaryka to przede wszystkim wyjątkowe bogactwo naturalne, obszary chronione, rezerwaty i wyjątkowa przyroda, z którą można obcować na każdym kroku. To również piękne plaże, które spotkamy zarówno na wschodnim, jak i na zachodnim wybrzeżu. Jedną z nich jest Isla del Caño Beach, nieduża plaża na wyspie, która będzie prawdziwą gratką dla miłośników nurkowania, zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Wakacje na Kostaryce to świetny pomysł dla osób, które poszukują mniej znanych kierunków z pięknymi plażami i bujną przyrodą. Ten środkowoamerykański kraj znajduje się w ciekawym położeniu pomiędzy Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Zarówno jedno, jak i drugie wybrzeże obfituje w wyjątkowe plaże ze wspaniałymi widokami, które spodobają się zarówno osobom nastawionym na plażowanie, jak i tym turystom, którzy podczas wakacji preferują wypoczynek w ruchu. Wybór miejsc jest na tyle duży, że nie trzeba całego urlopu spędzać na jednej plaży – w niektórych regionach można znaleźć prawdziwe plażowe zagłębia – gdzie jedna plaża się kończy, tam zaczyna druga. Dużą zaletą wakacji w Kostaryce mogą być również warunki pogodowe – kraj leży w strefie klimatu podrównikowego, nie ma tutaj zimy i praktycznie przez cały rok temperatury są na dosyć podobnym poziomie. Średnio 25 stopni na termometrach i mnóstwo słońca to gwarancja udanych wakacji nawet w sezonie zimowym.

Isla del Caño Beach Kostaryka to nieduża plaża, która nie znajduje się w kontynentalnej części kraju, a na niewielkiej wysepce położonej na Pacyfiku u zachodnich wybrzeży kraju. Wyspa jest rezerwatem przyrody i obszarem chronionym, w którym występuje wiele niespotykanych gatunków roślin i zwierząt. Sama plaża jest długa i piaszczysta, z tyłu zamknięta bujną roślinnością i skałami. Wybrzeże pokryte jest piaskiem, jednak gdzieniegdzie mogą pojawiać się kamienie oraz żwir. Planując wypoczynek na plaży dobrze jest więc zabrać ze sobą obuwie do chodzenia po wodzie. Wybrzeże jest łagodne i pozwala na bezproblemowe wchodzenie do wody. Przy brzegu jest dosyć płytko, jednak nieco dalej pojawiają się wyższe fale. To dobre miejsce do nurkowania, snorkelingu, a także uprawiania innych sportów wodnych. Szczególnie nurkowie mają tu całe mnóstwo możliwości odkrywania podwodnego świata.

Isla del Caño Beach plaża

Isla del Caño Beach plaża / shutterstock.com / Duarte Dellarole

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na Isla del Caño Beach jest przede wszystkim jej niezwykłe, kameralne położenie. Jako, że jest to nieduża wyspa, nie ma tutaj nadmiernie rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Jest to jednak zdecydowany plus tego miejsca. Osoby, które przybywają na wyspę poszukują spokojnego wypoczynku z dala od tłumów i dużych kurortów. Jeśli celem Twojej wakacyjnej wyprawy jest Kostaryka, Isla del Caño Beach zapewni możliwość odkrywania dzikiej i nieujarzmionej przyrody w najpiękniejszym, egzotycznym wydaniu. Choć infrastruktura jest nieduża, nie oznacza, że plaża jest całkowicie dzika. Także tutaj można znaleźć miejsca, w których wypożyczymy sprzęt do nurkowania, a także punkty gastronomiczne, bary czy sklepiki z przekąskami.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Czy plaża Isla del Caño Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Na wyjazd z całą rodziną Kostaryka jest wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem. Jedynym minusem wakacji w tym miejscu może wydawać się tylko odległość – sama podróż będzie trwała co najmniej kilkanaście godzin samolotem. Jednak to, co zastaniemy na miejscu, zdecydowanie jest warte trudów podróży. Kostaryka będzie dobrym miejscem także dla rodzin z dziećmi, które szukają spokojnych, klimatycznych miejsc. Jednak w przypadku Isla del Caño Beach może to być nie do końca odpowiednie miejsce na rodzinny wypoczynek, przede wszystkim ze względu na dosyć trudną dostępność. Nie jest to wygodna plaża w pobliżu hotelu, a plaża na wyspie, do której trzeba dotrzeć i która nie oferuje rozbudowanej infrastruktury. Dlatego też, jeśli wybierasz się na Kostarykę z całą rodziną, postaw raczej na sprawdzone plaże w kontynentalnej części kraju. Bez względu na docelową plażę, którą wybierzesz na wakacje, dokładnie zaplanuj wyjazd i zarezerwuj miejsce w tym hotelu, który zapewnia udogodnienia dla najmłodszych i faktycznie znajduje się w niewielkiej odległości od plaży.

Plaża Isla del Caño Beach

Plaża Isla del Caño Beach / shutterstock.com / Duarte Dellarole

Nasza ocena plaży Isla del Caño Beach

Plaża Isla del Caño Beach to jedno z ciekawszych turystycznie miejsc w Kostaryce, nic więc dziwnego, że często możemy ją spotkać w rankingach najpiękniejszych czy najbardziej atrakcyjnych miejsc. Faktycznie, jest to pełen uroku zakątek, doskonały dla turystów szukających naturalnych wrażeń. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj wielbiciele leniwego plażowania, spacerów brzegiem morza, a także nurkowania i innych sportów wodnych. Wybierając się na Isla del Caño Beach możesz mieć pewność, że będą to udane wakacje, bez względu na porę roku. Nawet w środku zimy możesz bez obaw jechać na Kostarykę i cieszyć się wyjątkową, przyjazną pogodą i mnóstwem atrakcji.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.