Plaża Punta Uva Beach - Kostaryka

Skopiuj link do tej plaży

Punta Uva Beach to plaża położona nad Morzem Karaibskim, a więc spełniająca marzenia każdego turysty szukającego karaibskich klimatów. Plaża pokryta jest jasnym, złocistym piaskiem, który pięknie kontrastuje ze szmaragdowym morzem i bujną roślinnością znajdującą się z tyłu plaży. Jest tutaj sporo palm, które dostarczają schronienia w mocno słoneczne dni. Plaża Punta Uva Beach posiada dobrą infrastrukturę, turyści znajdą tutaj wszystko, co jest potrzebne do wygodnego i komfortowego wypoczynku. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, osób, które nastawiają się na plażowanie i pływanie w ciepłym morzu. Połączenie niezwykłych widoków, doskonałej pogody i wielu udogodnień to gwarancja udanych wakacji i to bez względu na porę roku. Nawet w środku zimy przywieziesz z Punta Uva Beach piękną opaleniznę i wyjątkowe wspomnienia.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Opis plaży Punta Uva Beach

Karaibskie plaże zachwycają wspaniałymi widokami, idealnymi warunkami do wypoczynku i pogodą, która jest doskonała do opalania i korzystania z nadmorskich atrakcji praktycznie przez cały rok. Sporo efektownych plaż znajduje się w Kostaryce, której jedno wybrzeże leży nad Morzem karaibskim. Punta Uva Beach to propozycja, która na pewno spodoba się turystom poszukującym rajskiego wypoczynku w egzotycznych warunkach.

Kostaryka to nieduży kraj znajdujący się w Ameryce Środkowej, który jednak ma do zaoferowania całe mnóstwo turystom o różnych wakacyjnych potrzebach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wyjątkowe bogactwo naturalne, niezwykłe okazy fauny i flory, które można podziwiać w parkach narodowych i rezerwatach. Kostaryka to także plaże ulokowane nad oceanem Atlantyckim i Morzem Karaibskim. Blisko 1300 kilometrów wybrzeża to gwarancja, że każdy znajdzie dla siebie miejsce idealne do plażowania i korzystania z uroków urlopu na Karaibach. Plaża Punta Uva Beach to miejsce, które spodoba się zapalonym plażowiczom, amatorom kąpieli w ciepłym morzu, miłośnikom sportów wodnych i zwiedzania ciekawych atrakcji naturalnych. Kostaryka jest świetnym wakacyjnym kierunkiem także ze względu na pogodę – znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, który ma dosyć podobne temperatury przez cały rok. W głębi kraju, na terenach wyżynnych bywa czasem chłodniej, jednak na wybrzeżu temperatury nie spadają poniżej 25 stopni. Jest więc ciepło, ale jednocześnie nie ma potężnych upałów, które zniechęcałyby do plażowania nawet najbardziej zatwardziałych amatorów kąpieli słonecznych.

Punta Uva Beach Kostaryka to miejsce, które spełnia marzenia o rajskich wakacjach na Karaibach. Plaża jest długa, rozległa i piaszczysta, w całości pokryta jasnym, białawym piaskiem, który jest miękki, delikatny, pozbawiony muszelek czy żwirku. Bez żadnych obaw można tutaj chodzić po piasku i po wodzie bez konieczności noszenia specjalnych butów do wody. Plaża na całej długości ma łagodne zejście do morza, które przy brzegu jest spokojnie płytkie. Nie ma tutaj żadnych uskoków i spadków głębokości, warunki do pływania są bardzo dobre nawet dla kiepskich pływaków i dla małych dzieci. Z tyłu plaża otoczona jest gęstą, bujną roślinnością, która będzie idealnym schronieniem w cieplejsze i najbardziej słoneczne dni. Nieco dalej od brzegu w morzu pojawiają się wyższe fale, które zapewniają świetne warunki dla amatorów sportów wodnych.

Punta Uva Beach plaża

Punta Uva Beach plaża / shutterstock.com / Chrispictures

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na Punta Uva Beach na pewno są niezwykłe widoki, które zachwycają już od pierwszego kroku na jasnym piasku. Połączenie białej plaży z turkusową wodą w morzu i zielenią z tyłu to harmonia, która zapewnia spokojny i komfortowy wypoczynek. Plaża jest jednak nie tylko efektowna pod względem wizualnym, ale również dobrze wyposażona. Jest tu infrastruktura plażowa, wypożyczalnie leżaków, sprzętów do sportów wodnych. Nie brakuje również w okolicy barów i punktów gastronomicznych, w których można zjeść coś pożywnego w przerwie między plażowaniem. Przy Punta Uva Beach można również znaleźć sporo hoteli i pensjonatów. Baza noclegowa jest na tyle rozbudowana, że każdy turysta znajdzie miejsce na swoje idealne wakacje.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.
Czy plaża Punta Uva Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli Twoim wakacyjnym marzeniem jest Kostaryka, Punta Uva Beach to miejsce, które na pewno spodoba się zarówno Tobie, jak i twojej rodzinie. Karaibska plaża w egzotycznym klimacie to świetne warunki do rodzinnego wypoczynku. Jest polecana przez wiele rodzin z dziećmi, które miały już okazję w tym miejscu wypoczywać. Punta Uva Beach oferuje wszystko, co jest niezbędne do wypoczynku dla najmłodszych i nieco starszych. Jest tu sporo piasku, w którym można przez cały dzień budować babki czy zamki, jest ciepła, płytka woda, która zapewnia świetne warunki do kąpieli przez cały rok. Wakacyjna pogoda, wiele atrakcji dookoła, a także możliwość spokojnego i kameralnego wypoczynku sprawią, że Punta Uva Beach będzie idealna na twoje rodzinne wakacje. Jeśli jednak wybierasz się w te okolice, sprawdź uważnie hotel lub pensjonat, w których zaplanujesz noclegi. Warto upewnić się, czy jest to miejsce z udogodnieniami dla najmłodszych i czy nie ma w pobliżu dyskotek czy klubów nocnych, które utrudniałyby wypoczynek z najmłodszymi.

Plaża Punta Uva Beach

Plaża Punta Uva Beach / shutterstock.com / Damsea

Nasza ocena plaży Punta Uva Beach

Zarówno jeśli chodzi o widoki, jak i warunki do wygodnego i komfortowego plażowania, plaża Punta Uva Beach spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Jeśli komuś marzą się karaibskie klimaty, ale z dala od dużych tłumów i zatłoczonych plaż, Kostaryka i jej jeszcze niezadeptane plaże będą idealnym kierunkiem. Na Punta Uva Beach coś dla siebie znajdą zarówno osoby nastawione na leniwe plażowanie, jak i turyści, którym marzy się aktywny wypoczynek, uprawianie sportów wodnych, pływanie i wędrowanie po okolicznych atrakcjach.

Zobacz oferty już od 8 245 zł za os.