Ceny Włochy

Ceny we Włoszech 2025

Przed wyjazdem do Włoch warto sprawdzić jakie będą koszty życia we Włoszech. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie we Włoszech i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia we Włoszech

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

2 408,41 zł

Opłaty

565,94 zł

Transport

668,19 zł

Jedzenie

1 883,63 zł

Łączny koszt

5 526,17 zł

14.21% drożej niż w PL

Para

Mieszkanie

3 452,95 zł

Opłaty

794,86 zł

Transport

1 073,84 zł

Jedzenie

3 730,33 zł

Łączny koszt

9 051,98 zł

17.26% drożej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

4 497,50 zł

Opłaty

816,01 zł

Transport

2 526,11 zł

Jedzenie

5 032,65 zł

Łączny koszt

12 872,27 zł

20.39% drożej niż w PL

Wakacje we Włoszech - ceny

Poniżej znajdziesz wykres z najdroższą ofertą, najtańszą ofertą oraz średnią ceną za wszystkie dostępne oferty na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel) we Włoszech.

Najtańsza oferta

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

1 809,00 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

115 miejsce

Najdroższa oferta

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

7 681,00 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

123 miejsce

Średnia cena wszystkich ofert

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

4 119,88 zł

(7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 ⭐ hotel)

21 miejsce

Najtańsza oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)

Włochy / Riwiera Adriatycka / Milano Marittima

Kent

5.9
ocena klientów: Średni

własny

26.05.2025 - 02.06.2025

7 dni

All Inclusive

21 °C

Najdroższa oferta na wakacje.pl (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel)

Włochy / Sycylia / Campofelice di Roccella

Mangias Himera Resort (ex. Himera Beach Club)

9.2
ocena klientów: Fantastyczny

samolotem

20.07.2025 - 27.07.2025

7 dni

All Inclusive

28 °C

W tym momencie najtańsza znaleziona przez nas oferta na wakacje.pl na 7-dniowy urlop we Włoszech dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym gotelu All Inclusive wynosi 1809.00 zł. Natomiast najdroższa oferta o tych samych parametrach to koszt 7681.00 zł za osobę. Biorąc pod uwagę wszystkie aktualne oferty, wyliczyliśmy, że średni koszt wakacji we Włoszech (7 dni, 1 osoba dorosła, All Inclusive, 4 gwiazdki hotel) wynosi 4119.88 zł.

Kalkulator kosztów podróży

Opcje wyjazdu

Poniższa tabela przedstawia średnie koszty wycieczki w zależności od miesiąca rezerwacji (wiersze) i miesiąca podróży (kolumny). Wszystkie ceny podane są w PLN. Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są traktowane jako rezerwacje na kolejny rok.

Legenda:

  • Cena podane są w PLN za osobę
  • Rezerwacje na wcześniejsze miesiące są automatycznie traktowane jako rezerwacje na kolejny rok
  • Ceny uwzględniają sezonowe zmiany (wyższe ceny w sezonie letnim)
  • Kolumny oznaczone na pomarańczowo oznaczają sezon turystyczny
  • Komórki oznaczone na zielono pokazują najniższą cenę dla danego miesiąca wyjazdu

Restauracje

Ceny w restauracjach we Włoszech są średnio 38% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

119,33 zł

Dla jednej osoby

44.12% drożej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

58,97 zł

Dla jednej osoby

64.03% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

6,53 zł

Jedna filiżanka

49.46% taniej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

9,44 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

33.71% drożej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

19,15 zł

Jeden kufel

47.31% drożej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

38,81 zł

np. Zestaw w McDonald's

28.51% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych we Włoszech są średnio 37% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

7,24 zł

Jeden bochenek

49.9% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

8,37 zł

Cena za 1kg.

108.21% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

9,34 zł

Opakowanie 1kg.

83.86% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

11,75 zł

10 sztuk

15.99% drożej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

8,64 zł

Cena za 1kg.

26.13% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

57,13 zł

Cena za 1kg.

59.27% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

6,22 zł

Cena za 1kg.

45.33% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

41,58 zł

Cena za 1kg.

73.39% drożej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

5,62 zł

Jeden karton / butelka

47.12% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

23,07 zł

Jedna paczka

23.63% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

1,20 zł

Butelka 1l.

23.57% taniej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

7,31 zł

Cena za 1kg.

15.12% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

5,07 zł

Butelka 1l.

0.39% taniej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

11,50 zł

Cena za 1kg.

11.33% drożej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

6,57 zł

Cena za 1kg.

90.43% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

25,32 zł

Butelka 0,75l.

9.89% taniej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

6,44 zł

Puszka / butelka 0,5l.

45.7% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu we Włoszech są średnio 49% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

7,23 zł

1l benzyny

11.92% drożej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

6,54 zł

Lokalny transport

51.04% drożej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

146,29 zł

Lokalny transport

26.83% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

94,05 zł

Kurs 10 km.

115.32% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w we Włoszech są średnio 3% wyższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

2 849,00 zł

W centrum miasta

13.31% drożej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

2 064,15 zł

Na obrzeżach

3.87% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

5 446,85 zł

W centrum miasta

17.3% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

3 728,04 zł

Na obrzeżach

6.27% drożej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

104,87 zł

W sieci komórkowej

77.72% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

444,10 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

29.36% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

686,66 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

29.07% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

917 546,85 zł

Cena za 100 m2

6.87% taniej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

820 952,10 zł

Cena za 50 m2

18.76% drożej niż w PL

Usługi

Ceny usług we Włoszech są średnio 29% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

35,23 zł

1 bilet normalny

27.74% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

59,84 zł

Prosta fryzura

1.37% drożej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

200,13 zł

Miesięczny karnet

41.81% drożej niż w PL
Ceny we Włoszech

Włochy - ceny

Sprawdź ceny w miastach i regionach we Włoszech

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztują wakacje we Włoszech?

W tym momencie średnia cena za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby w 4-gwiazdkowym hotelu all inclusive we Włoszech wynosi 4119.88 zł.

Ile kosztuje jedzenie we Włoszech?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 40.01 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 9.73 zł, za chleb 7.39 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 60.79 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 243.53 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 38% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 37% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie we Włoszech?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia we Włoszech dla jednej osoby dorosłej wynosi 5526.17 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 9051.98 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 12872.27 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.