Ceny w Elblągu 2025
Przed wyjazdem do Elbląga warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Elblągu. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Elblągu i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Elblągu
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 592,86 zł
Opłaty
838,02 zł
Transport
548,79 zł
Jedzenie
1 141,19 zł
Łączny koszt
4 120,86 zł
Para
Mieszkanie
1 674,59 zł
Opłaty
1 232,15 zł
Transport
868,41 zł
Jedzenie
2 260,00 zł
Łączny koszt
6 035,15 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
1 756,32 zł
Opłaty
1 273,92 zł
Transport
1 910,17 zł
Jedzenie
2 963,25 zł
Łączny koszt
7 903,66 zł
Sprawdź ceny w Elblągu dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Elblągu są średnio 25% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
42.83% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
11.96% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
0.54% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
14.33% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
20.31% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
18.48% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Elblągu są średnio 6% niższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
8.1% taniej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
4.29% taniej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
5.36% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
4.64% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
8.3% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
5.7% taniej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
6.38% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
8.05% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
13.02% taniej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
16.87% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
16.46% taniej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
4.72% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
34.06% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
6.74% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
25% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
7.21% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
51.25% taniej niż w PLTransport
Ceny transportu w Elblągu są średnio 8% niższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
0.64% drożej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
6.82% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
23.65% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
26.87% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Elblągu są średnio 22% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
29.42% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
31.89% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
55.23% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
56.46% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
19.4% taniej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
20.56% drożej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
22.1% drożej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
10.81% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
38.25% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Elblągu są średnio 9% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
26.1% taniej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
68.97% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
16.19% drożej niż w PLElbląg - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach w Polsce
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Elblągu?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 25.65 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 8.39 zł, za chleb 4.4 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 32.62 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 94.08 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 25% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 6% niższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Elblągu?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Elblągu dla jednej osoby dorosłej wynosi 4120.86 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6035.15 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 7903.66 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.