Ceny w Tychach 2025
Przed wyjazdem do Tychów warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Tychach. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Tychach i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Tychach
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 656,24 zł
Opłaty
615,80 zł
Transport
548,07 zł
Jedzenie
1 332,14 zł
Łączny koszt
4 152,25 zł
Para
Mieszkanie
2 299,22 zł
Opłaty
893,06 zł
Transport
867,35 zł
Jedzenie
2 638,16 zł
Łączny koszt
6 697,79 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 942,19 zł
Opłaty
918,59 zł
Transport
1 928,38 zł
Jedzenie
3 547,12 zł
Łączny koszt
9 336,28 zł
Sprawdź ceny w Tychach dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Tychach są średnio 5% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
12.01% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
6.13% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
6.84% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
12.93% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
9.08% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
1.48% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Tychach są średnio 1% niższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
0.63% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
0.93% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
9.77% taniej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
9.1% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
33.52% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
12.21% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
17.75% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
10.66% taniej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
0.51% taniej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
2.25% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
1.24% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
0.96% taniej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
25.68% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
5.21% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.69% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
7.06% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
12.22% taniej niż w PLTransport
Ceny transportu w Tychach są średnio 9% niższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
1.56% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
5.99% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
3.34% taniej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
25.36% taniej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Tychach są średnio 25% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
24.41% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
35.27% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
23.85% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
32.02% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
2.73% taniej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
16.89% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
16.2% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
29.12% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
20.91% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Tychach są średnio 24% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
11.12% taniej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
49.97% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
16.5% taniej niż w PLTychy - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach w Polsce
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Tychach?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 32.58 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 6.53 zł, za chleb 4.92 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 40.13 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 147.75 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 5% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 1% niższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Tychach?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Tychach dla jednej osoby dorosłej wynosi 4152.25 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6697.79 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 9336.28 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.