Plaża Punta Rata Beach - Chorwacja

Skopiuj link do tej plaży

Punta Rata Beach to kolejna polecana plaża, która z pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Jeśli marzą się Tobie duże i świetnie wyposażone plaże, Chorwacja na Punta Rata Beach spodoba się Tobie w stu procentach. Znajduje się w południowo-zachodniej Chorwacji niedaleko miejscowości Brela. Plaża jest duża, rozciąga się na długości ponad kilometra i jest pokryta drobnym żwirkiem, który na pierwszy rzut oka przypomina piasek. Morze w tym miejscu jest łagodne i spokojne, idealne do pływania, a także do uprawiania sportów wodnych. Plaża nie posiada mocno rozbudowanej infrastruktury ani dużych kurortów w pobliżu, są tu jednak toalety, prysznice, parking, a także kilka punktów gastronomicznych z regionalnym jedzeniem. To dobre miejsce dla turystów szukających spokojnego wypoczynku w słonecznym i ciepłym miejscu.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Opis plaży Punta Rata Beach

Plaże w Chorwacji są nie tylko zachwycające, ale również bardzo zróżnicowane. Niektóre są duże i bardzo rozległe, inne nieco mniejsze, stworzone do kameralnego wypoczynku. W poszukiwaniu miejsca na wakacje w tym niezwykłym kraju, zwróć uwagę na Punta rata Beach. To plaża, która nie bez powodu uważana jest za najpiękniejszą i najczystszą w Chorwacji.

W Chorwacji można spędzać wakacje praktycznie co roku, a i tak pozostanie wiele do odkrycia. Te znajdujący się na południu Europy kraj przyciąga wspaniałymi warunkami naturalnymi, efektownymi plażami, bogatą historią i kulturą, które możemy odkrywać w najsłynniejszych chorwackich miastach. Za wybraniem Chorwacji na kierunek wakacyjnego wypoczynku przemawia również pogoda – kraj ten leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który jest bardzo ciepły, słoneczny, a przy tym suchy. Warunki do wypoczynku są więc w tej części świata doskonałe. Plaża Punta Rata Beach to miejsce, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji w Chorwacji. Na pewno spodoba się nie tylko miłośnikom pięknych widoków i plażowania, ale również osobom, które na wakacjach lubią spędzać czas aktywnie.

Punta Rata Beach Chorwacja to plaża znajdująca się w południowo-zachodniej części kraju w pobliżu niewielkiej wypoczynkowej miejscowości Brela. Nie jest to duży kurort, dzięki czemu plaża nie jest mocno naruszona ręką człowieka. Cała jej infrastruktura jest tak naturalnie wkomponowana w krajobraz, że całość sprawia, że turyści czują się tutaj jak na łonie dzikiej natury. Plaża rozciąga się wzdłuż wioski Brela na odległość ponad kilometra. W całości pokryta jest piaskiem i drobnymi kamykami. Warto zabrać tu ze sobą obuwie do chodzenia po wodzie z gumową podeszwą – żwirek może bowiem przeszkadzać w bezproblemowym bieganiu po plaży. Jasna plaża idealnie kontrastuje ze szmaragdową wodą w morzu oraz szarymi skałami, które otaczają plażę. Zejście do wody jest w większości łagodne, w pobliżu skał warto jednak uważać na spadki głębokości. W tym miejscu na pewno jak ryby w wodzie będą się czuli wielbiciele snorkelingu i nurkowania pomiędzy skałami. Punta Rata Beach jest prawdziwą wizytówką całej Chorwacji, a jej fotografie często możemy zobaczyć w katalogach biur podróży czy w folderach turystycznych. Cała plaża uzyskała również wielokrotnie status plaży z Błękitną Flagą, co jest najwyższym odznaczeniem i wskaźnikiem jakości wypoczynku w tym miejscu.

Punta Rata Beach plaża

Punta Rata Beach plaża / shutterstock.com / xbrchx

Atrakcje na plaży

Osobom, którym marzy się spokojna i kameralna Chorwacja, Punta Rata Beach na pewno bardzo spodoba się od pierwszego wejrzenia. Plaża jest zdecydowanie miejscem idealnym dla turystów szukających naturalnych, wiejskich klimatów. W pobliżu nie ma dużych kurortów, a także bardzo rozbudowanej infrastruktury, co jednak nie oznacza, że nie ma tu żadnych udogodnień dla turystów. Wręcz przeciwnie – co kilka kroków znajdziemy stragany, na których można kupić świeże owoce, są wypożyczalnie sprzętu plażowego i wodnego, a przy każdym zejściu do wody znajdują się wygodne prysznice. Turyści narzekają czasem na brak dużego parkingu, co sprawia, że muszą zostawiać auta nieco dalej – jednak dla zapalonych podróżników raczej nie powinno być to dużym problemem. Na Punta Rata Beach można również znaleźć niewielkie kafejki i bary plażowe, które serwują regionalne przysmaki oparte na owocach morza i świeżych warzywach oraz ziołach. Na plaży można spędzić czas aktywnie bądź po prostu postawić na leniwe plażowanie w pięknych okolicznościach.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Czy plaża Punta Rata Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Punta Rata Beach na pewno będzie odpowiadała wymaganiom osób podróżujących z małymi dziećmi. Miejsce jest klimatyczne, zapewnia wyjątkowe widoki, spokój i kameralną atmosferę. Zarówno maluchy, jak i starszaki mają tutaj wszystko, co jest im potrzebne do słonecznego wypoczynku. Plaża, choć pokryta żwirem, w wielu miejscach jest dosyć piaszczysta i dobra do zabaw w piasku. Zejście do wody jest łagodne, a dno w pobliżu brzegu płytkie, dzięki czemu maluchy mogą tutaj pluskać się bezpiecznie i bezproblemowo. W okolicy Punta rata Beach znajdziemy hotele i obiekty wypoczynkowe, które odpowiadają standardom rodziców z dziećmi, a także posiadają szereg udogodnień dla najmłodszych. Jeśli planujesz wyjazd do Chorwacji z pociechami, sprawdź najpierw dokładnie miejsce, do którego się wybierasz. Ważna jest lokalizacja, odległość od plaży, a także udogodnienia dla najmłodszych.

Plaża Punta Rata Beach

Plaża Punta Rata Beach / shutterstock.com / xbrchx

Nasza ocena plaży Punta Rata Beach

Punta Rata Beach w Chorwacji należy do plaż, które powinny znajdować się na liście obowiązkowych miejsc do zobaczenia w tym pięknym kraju. Plaża urzeka zachwycającymi widokami, zapewnia dobrą infrastrukturę, a także sporo atrakcji zarówno dla turystów nastawionych na plażowanie, jak i tych, którzy stawiają na aktywne spędzanie czasu. Jeśli wybierzesz się na Punta Rata Beach, możesz mieć pewność, że Twoje wakacje będą udane, zakochasz się w Chorwacji i będziesz chciał tutaj wracać podczas kolejnych wakacji.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.