Plaża Kacjak Beach - Chorwacja

Skopiuj link do tej plaży

Kacjak Beach obok miasta Crikvenica to kolejne miejsce stworzone do kameralnego wypoczynku. Plaża jest niewielka, bardzo spokojna, nie ma tutaj tłumów ani głośnych imprez. Urzekające są natomiast widoki łączące szmaragdowe morze z jasnym żwirkiem, jakim pokryta jest cała plaża. Można tutaj spędzać całe dni na plażowaniu, wodnych szaleństwach, łódkach czy deskach.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Opis plaży Kacjak Beach

W poszukiwaniu najpiękniejszych europejskich plaż warto wybrać się do Chorwacji. Zarówno kontynentalne wybrzeże nad Adriatykiem, jak i rozsiane na morzu wyspy zapewniają idealne warunki do plażowania. Można tu poczuć się jak na dalekich, egzotycznych plażach, w rzeczywistości nie opuszczając Europy. Jedną z plaż dla turystów szukających kameralnego wypoczynku jest Kacjak Beach. Na pewno spodoba się każdemu, komu nie odpowiadają głośne i zatłoczone plaże w największych europejskich kurortach.

Wśród chorwackich plaż sporo jest miejsc bardzo dzikich, kameralnych, położonych z dala od dużych miast i zapewniających spokojny wypoczynek. Takie plaże pozwalają na przebywanie w bliskości z naturą i poznawanie prawdziwego klimatu sielskiej i wiejskiej Chorwacji. Wybierając się na wakacje do tego wyjątkowego, południowoeuropejskiego kraju możesz mieć pewność, że będzie to urlop pełen słońca i pozytywnych wrażeń. Są tutaj bowiem nie tylko plaże, ale również wiele innych miejsc godnych zobaczenia z bliska. Chorwacja jest przecież krajem o ogromnym bogactwie kulturowym i historycznym, z wielowiekową historią, sztuką i kulturą, a także doskonałą kuchnią. Planując wakacje w tym kraju można również mieć gwarancję dobrej pogody od wiosny do jesieni. Chorwacja znajduje się nad Morzem Adriatyckim w strefie klimatu śródziemnomorskiego – jest tu ciepło i słonecznie, nie ma jednak bardzo wysokich upałów, które bywają utrudnieniem na wielu malowniczych plażach świata. Plaża Kacjak Beach jest jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wypoczynku w słonecznej Chorwacji.

Kacjak Beach Chorwacja znajduje się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego w odległości około 6 kilometrów na północ od znanego miasta Crikvenica. Jest to miejsce dosyć kameralne, niezbyt rozległe, ale zapewniające komfortowy wypoczynek. Plaża, choć polecana przez turystów, nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Pokryta jest drobnym żwirkiem, który na pierwszy rzut oka wygląda jak piasek. Drobne kamyczki są na tyle malutkie, że nie przeszkadzają w chodzeniu po plaży bosymi stopami. Linia brzegowa na całej długości plaży jest łagodna, zapewnia wygodne zejście do wody. Morze jest w tym miejscu spokojne, nie ma fal ani dużych spadków głębokości. Można pluskać się przy brzegu, a nieco dalej wypuścić, jeśli chcemy uprawiać sporty wodne. Plaża od strony lądu otoczona jest drzewami, które dostarczają cienia w słoneczne dni. Całość jest bardzo zadbana, regularnie sprzątana i z powodzeniem można nazwać Kacjak Beach jedną z najczystszych plaż w całej Chorwacji.

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na Kacjak Beach są niesamowite widoki połączone ze spokojną atmosferą. Każdy turysta, który szuka relaksu i spokoju znajdzie tutaj zakątek idealny dla siebie. Można również liczyć na dobrą infrastrukturę – w bliskiej odległości od plaży jest parking. Są też prysznice, toalety, przebieralnie, miejsca, gdzie można schronić się w cieniu. W części plaży na betonowych podestach znajdują się leżaki i parasole plażowe, które można wynająć. Są też wypożyczalnie sprzętu wodnego. Turyści, którzy nie lubią nosić ze sobą na plażę prowiantu, również nie będą zawiedzeni – można tu znaleźć punkty gastronomiczne oferujące specjały regionalnej, chorwackiej kuchni. W niedalekiej odległości od plaży znaleźć możemy również dobrą bazę noclegową i hotele na każdą kieszeń.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Czy plaża Kacjak Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest rodzinna Chorwacja, Kacjak Beach jest jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania konkretnej lokalizacji. Miejsce jest spokojne, dobrze skomunikowane z dużymi miastami i kurortami, ale jednak położone nieco na uboczu. Znaleźć tu można wszystko, co jest potrzebne do rodzinnego wypoczynku – piękną plażę z drobnym żwirkiem, ciepłe, płytkie morze i mnóstwo słońca. Dobra infrastruktura zapewnia natomiast sporo udogodnień dla osób podróżujących zarówno z maluchami, jak i starszakami. Jeśli szukasz miejsca w Chorwacji, które znajdować się będzie z dala od tłumów i imprezowych miejsc, Kacjak Beach będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Nasza ocena plaży Kacjak Beach

W naszej ocenie Kacjak Beach to plaża, która ma wszystko, czego oczekujemy od słonecznego wypoczynku. Przede wszystkim – są tu wyjątkowe warunki naturalne, mnóstwo roślinności i przepiękne krajobrazy. Zdjęcia z wakacji robione w tym miejscu są zachwycające i stają się doskonałą pamiątką na długo po powrocie do domu. Na Kacjak Beach coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele plażowania, jak i osoby nastawione na aktywny wypoczynek – w pobliżu jest sporo atrakcji turystycznych, które można zwiedzać, gdy plażowanie nieco już nam się znudzi. Plaża posiada również dobrą infrastrukturę, co dla wielu turystów jest istotne podczas poszukiwania odpowiedniego miejsca. Szereg zalet i praktycznie żadnych wad sprawi, że Kacjak Beach spełni wszystkie Twoje urlopowe oczekiwania.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.