Plaża Pupnatska Luka Beach - Chorwacja

Skopiuj link do tej plaży

Wybierając się na Pupnatska Luka Beach masz gwarancję, że wrócisz z piękną opalenizną i w doskonałym, wakacyjnym nastroju. Plaża znajduje się na wyspie Korcula, jest bardzo popularna wśród turystów, ale nie ma tutaj tłumów. Ma bowiem na tyle długą linię brzegową, że turyści równomiernie rozkładają się na kilometrach plaży. Pupnatska Luka Beach to połączenie jasnej, żwirowej nawierzchni, szmaragdowej wody i bujnej roślinności, która porasta tyły plaży. W słoneczne dni można tu znaleźć sporo cienia i ochrony przed palącym słońcem. Plaża jest doskonale wyposażona w infrastrukturę turystyczną, można tutaj znaleźć punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu, a także szereg dodatkowych atrakcji. Bez względu na wakacyjne upodobania i spędzanie czasu na urlopie, na Pupnatska Luka Beach żaden turysta nie będzie się nudził. 

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Opis plaży Pupnatska Luka Beach

Chorwackie plaże mają swój wyjątkowy klimat i atmosferę – sporo jest na nich bujnej roślinności, wzgórz i skał, które nadają im niesamowity wygląd. Jeśli szukasz plaży, która będzie idealna do wakacyjnego wypoczynku, polecamy Pupnatska Luka Beach. Miejsce na pewno spodoba się zarówno turystom nastawionych na plażowanie, jak i osobom, które preferują bardziej aktywny wypoczynek nad wodą.

Wyjazd do Chorwacji zawsze jest dobrym pomysłem na urlop. Ten południowoeuropejski kraj zachwyca każdego, kto choć raz zdecyduje się go odwiedzić. Nie brakuje turystów, którzy raz zakochani w Chorwacji, spędzają tutaj każde kolejne wakacje. Malownicze plaże, wyjątkowe bogactwo naturalne i dzika przyroda to jednak nie wszystko, co Chorwacja ma do zaoferowania. To także mnóstwo zabytków, wspaniałych miast i miasteczek, miejsc o ogromnej wartości historycznej i kulturowej. W tym różnorodnym kraju coś dla siebie znajdą zarówno turyści nastawieni na wypoczynek na plaży, jak i miłośnicy intensywnego zwiedzania. Plaża Pupnatska Luka Beach znajduje się nieco na uboczu głównych kierunków zwiedzania, może być jednak dobrą bazą wypadową do poznawania najciekawszych miejsc w Chorwacji.

Pupnatska Luka Beach Chorwacja to dosyć duża i popularna wśród turystów plaża znajdująca się w południowej części wyspy Korcula niedaleko miejscowości Pupnat. Plaża jest bardzo długa i rozległa, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów i bez problemu znajdziemy dla siebie miejsce idealne do spokojnego wypoczynku. Choć Chorwaci zaliczają plażę do piaszczystych, w rzeczywistości jest ona kamienista, pokryta bardzo drobnymi kamyczkami i żwirkiem. Podłoże jest jednak na tyle wygodne, że nie ma konieczności noszenia butów do wody czy wynajmowania leżaka plażowego – można opalać się bezpośrednio na nim. Pupnatska Luka Beach to także łagodna linia brzegowa, przepiękne szmaragdowe morze i duże płycizny w pobliżu brzegu. Warunki są odpowiednie do kąpieli dla dzieci, a także dla osób, które nieco się obawiają dużych głębokości. Na plaży jest również sporo roślinności, w tym wysokich drzew, które zapewniają odrobinę cienia w wyjątkowo gorące i słoneczne dni. Plaża jest polecana w wielu katalogach turystycznych czy na portalach podróżniczych, raczej nie ma więc tutaj momentów, gdy jest ona całkowicie bezludna. Nie jest też jednak tak zatłoczona, jak plaże przy największych kurortach.

Pupnatska Luka Beach plaża

Pupnatska Luka Beach plaża / shutterstock.com / xbrchx

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Pupnatska Luka Beach jest jej wyjątkowe położenie i niezwykłe widoki, które sprawiają, że można tutaj spędzać całe dni na podziwianiu morza, sesjach fotograficznych i spacerach na brzegu. Plaża posiada dobrą infrastrukturę dla turystów, nie jest to więc typowo dzika plaża. Większość elementów infrastruktury jest jednak tak wkomponowana w otoczenie, że tworzą z nim jednolitą całość. Przy plaży znajdziemy parking, szatnie, prysznice, toalety, a także miejsca, gdzie można wynająć akcesoria plażowe. Nie brakuje również wypożyczalni sprzętu wodnego – plaża jest idealna dla miłośników nurkowania, snorkelingu, a także dla osób, które lubią pływać łódkami, katamaranami czy innym sprzętem pływającym. W pobliżu Pupnatska Luka Beach można również znaleźć dobrą ofertę gastronomiczną – bary plażowe i tawerny serwują pyszną, regionalną kuchnię, często dużo lepszą niż to, co oferują nam hotele.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Czy plaża Pupnatska Luka Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojej wakacyjnej podróży z rodziną jest Chorwacja, Pupnatska Luka Beach to jedna z plaż, którą warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania konkretnej lokalizacji. Przede wszystkim dlatego, że łączy w sobie doskonałe warunki naturalne z rozbudowaną infrastrukturą. Maluchom na pewno spodoba się piaszczysty teren oraz możliwość pluskania się w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie. Przy plaży, a także przy znajdujących się w okolicy hotelach można znaleźć strefy zabaw dla dzieci pełne zjeżdżalni, trampolin i innych zabawek, które wypełnią czas w przerwie pomiędzy plażowaniem. Wyjazd do Chorwacji z dziećmi jest też bardzo dobrym pomysłem ze względu na pogodę. Panuje tu bardzo łagodny, śródziemnomorski klimat. W szczycie sezonu jest bardzo ciepło, nie ma jednak wysokich upałów i żaru lejącego się z nieba. Nawet dla maluszków są to więc warunki odpowiednie. W poszukiwaniu dobrego obiektu noclegowego w okolicy Pupnatska Luka Beach warto dokładnie sprawdzić lokalizację, upewnić się, jaka jest odległość od plaży, a także sprawdzić standardy. Najlepiej wybierać obiekty polecane przez tych rodziców z dziećmi, którzy już mieli okazję w nich wypoczywać i z czystym sumieniem wystawiają im pozytywne opinie.

Plaża Pupnatska Luka Beach

Plaża Pupnatska Luka Beach / shutterstock.com / xbrchx

Nasza ocena plaży Pupnatska Luka Beach

W naszej ocenie Pupnatska Luka Beach to miejsce, które spodoba się każdemu. Plażowicze, miłośnicy sportów wodnych, a także wielbiciele zwiedzania ciekawych okolic na pewno znajdą tutaj atrakcje na miarę swoich zainteresowań. Plaża zapewnia wyjątkowe widoki, jest świetną scenerią dla fotograficznych sesji z wakacji, a także miejscem, gdzie można bawić się przez wiele dni bez nudy i znużenia. Z Pupnatska Luka Beach na pewno przywieziesz wyjątkowe wspomnienia, a także ochotę na dalsze poznawanie Chorwacji.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.