Plaża Labadusa Beach - Chorwacja

Skopiuj link do tej plaży

Osobom, które cenią spokojne miejsca z dala od tłumów, na pewno spodoba się plaża Labadusa Beach. Jest dosyć niewielka, ale zapewnia wszystko, co jest niezbędne do słonecznego wypoczynku. Znajduje się z dala od dużych miast i największych kurortów, chętnie przybywają tutaj rodziny z dziećmi, a także osoby, które nie przepadają za tłumami na plaży. Labadusa Beach zapewnia niesamowite widoki, bliskość natury i spokój, który tak cenimy na wakacjach. Infrastruktura nie jest zbyt rozbudowana, ale w zupełności wystarczy, aby na plaży czuć się po prostu komfortowo.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Opis plaży Labadusa Beach

Kamieniste i pokryte żwirem chorwackie plaże w niczym nie ustępują tym piaszczystym, które znamy z innych wakacyjnych regionów. Co więcej – zapewniają wyjątkowe widoki i warunki do wspaniałego wypoczynku z doskonałą pogodą w tle. Jeśli celem Twoich wakacji jest Chorwacja, sprawdź, jakie plaże warto zobaczyć i które są idealne do spędzenia mniej lub bardziej aktywnego urlopu. Jedną z nich z pewnością będzie Labadusa Beach.

Jeśli zdecydujesz się na wakacje w Chorwacji, możesz mieć pewność, że będzie to czas niezapomniany i pełen wrażeń. Niektóre miejsca w tym niezwykłym kraju potrafią turystów zachwycić tak mocno, że wracają oni do nich podczas kolejnych urlopów przez wiele lat. Chorwacja wciąga, urzeka wspaniałymi warunkami naturalnymi, nieco magicznym klimatem, bogatą historią i wieloma zabytkowymi miastami i miasteczkami, które wyglądają tak, jakby czas zatrzymał się w nich przed wiekami. Wakacje w Chorwacji pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości, czerpanie pełnymi garściami z idealnych warunków pogodowych, słońca, bliskości natury, a także wszystkich wakacyjnych aktywności. Plaża Labadusa Beach na pewno spodoba się miłośnikom plażowania, wielbicielom sportów wodnych, a także turystom, którzy poszukują klimatycznych miejsc z dala od wielkich kurortów. Wybierając urlop w Chorwacji możesz mieć również gwarancję świetnej pogody – wybrzeże Adriatyku znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, idealnego do słonecznych wakacji.

Labadusa Beach Chorwacja znajduje się w miejscowości Okrug Gornji nad Adriatykiem. Miejscowość jest niewielka i bardzo urokliwa, sama plaża również jest dosyć spokojna i kameralna. Nie ma tutaj wielkich hoteli i obiektów turystycznych, można natomiast poznać Chorwację od jej naturalnej, spokojnej strony. Plaża nie jest długa, ale zapewnia sporo miejsca do opalania i innych nadmorskich atrakcji. Pokryta jest w całości bardzo drobnym żwirkiem, który zachowuje się niemal jak piasek – nie kaleczy stóp i bez problemu można tutaj chodzić na boso bez konieczności noszenia butów do wody. Od strony lądu plażę otaczają drzewa i krzewy, które tworzą wrażenie zielonej oazy nad szmaragdową wodą. Można tu się schronić w cieniu podczas mocno słonecznych dni. Linia brzegowa na Labadusa Beach jest łagodna, plaża znajduje się w niewielkiej zatoce chronionej od wiatru i wysokich fal. Wejście do wody zapewnia bezpieczne warunki do kąpieli, a morze w tym miejscu przez długi czas jest płytkie. Można się tutaj pluskać bez większych umiejętności pływackich. Nieco dalej w głąb morza bardzo dobre warunki znajdą natomiast miłośnicy surfowania oraz innych sportów wodnych.

Labadusa Beach plaża

Labadusa Beach plaża / shutterstock.com / ninopavisic

Atrakcje na plaży

Plaża Labadusa Beach to miejsce, w którym największą atrakcją jest spokój i bliskość natury. Można tu wypocząć w kameralnym klimacie, spędzić czas na leniwym plażowaniu, a także na uprawianiu sportów wodnych. Plaża posiada średnio rozwiniętą infrastrukturę – z pewnością pod tym względem odbiega od najlepiej wyposażonych plaż, ale absolutnie nie można uznać tego za wadę. Osoby poszukujące dzikich i nieco nieodkrytych plaż uważają, że w braku rozbudowanej infrastruktury tkwi cały urok tego miejsca. Oczywiście, słaba infrastruktura nie oznacza, że nie ma tu zupełnie żadnych udogodnień dla turystów. Wręcz przeciwnie, w pobliżu plaży znajdziemy parking, prysznice, toalety, przebieralnie, stragany z przekąskami, a także bary i punkty gastronomiczne, w których można zjeść coś z regionalnej, śródziemnomorskiej kuchni. W niedalekiej odległości od Labadusa Beach znajdują się obiekty noclegowe, gdzie można znaleźć wypoczynek na każdą kieszeń.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Czy plaża Labadusa Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie urokliwa, słoneczna Chorwacja, Labadusa Beach jest jednym z miejsc wyjątkowo polecanych na rodzinny wypoczynek. To spokojna i kameralna plaża, na której nie ma dużych tłumów. Znajduje się z dala od wielkich kurortów z dyskotekami i klubami nocnymi. Raczej nie ma tu imprezowiczów, tylko osoby, które na wakacjach szukają spokojnego relaksu. Maluchom na pewno spodoba się możliwość zabawy w piasku, pluskania w ciepłej wodzie o przepięknym kolorze, a także przebywanie na powietrzu praktycznie od rana do wieczora. Labadusa Beach jest doskonała dla turystów nastawionych na stacjonarny wypoczynek z niewielką ilością zwiedzania, natomiast dużą ilością plażowania. Osoby, które planują wybrać się w te okolice z pociechami, powinny dokładnie sprawdzać hotele i obiekty turystyczne. Jadąc z najmłodszymi trzeba już przed wylotem wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się hotel, jak daleko jest do plaży, na jakie udogodnienia można liczyć w samym obiekcie i w najbliższej okolicy.

Plaża Labadusa Beach

Plaża Labadusa Beach / shutterstock.com / ninopavisic

Nasza ocena plaży Labadusa Beach

Labadusa Beach to plaża, która zapewnia klimatyczny i spokojny wypoczynek w naturalnych warunkach. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz poczuć prawdziwą atmosferę sielskiej Chorwacji z dala od dużych miast, to miejsce z pewnością spodoba się Tobie pod każdym względem. Plażę Labadusa Beach polecamy rodzinom z dziećmi, turystom nastawionym na uprawianie sportów wodnych, a także plażowiczom, którym do udanych wakacji wystarczy jedynie plaża z pięknymi widokami i ciepłe morze.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.