Plaża Nugal Beach - Chorwacja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Nugal Beach to kolejne miejsce na mapie Chorwacji, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania plażowania. Znajduje się w odległości około 60 kilometrów od dużego miasta Split, jest rozległa, pokryta drobnym żwirkiem. Nie brakuje tu jednak także piaszczystych fragmentów, po których zdecydowanie wygodniej się chodzi. Plaża urzeka przepięknymi widokami, porośniętymi roślinnością wzgórzami, delikatnym zapachem sosny, a także niesamowitym krajobrazem zatoki. Można tu spędzać czas na pływaniu i opalaniu, a także na uprawianiu sportów wodnych. Infrastruktura plaży Nugal Beach jest dosyć uboga, jednak miłośnikom dzikich plaż zdecydowanie to odpowiada.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Opis plaży Nugal Beach

Jeśli marzą się Tobie piaszczyste, chorwackie plaże, warto jeszcze przed wyjazdem zdecydować, na której z nich chcesz spędzić swój wymarzony urlop. A wybór jest spory – plaże w Chorwacji są zachwycające, wiele z nich pojawia się w rankingach najpiękniejszych plaż świata. Nugal Beach jest jednym z polecanych miejsc, w którym można poczuć prawdziwy klimat Chorwacji.

Planując wyjazd do Chorwacji, możesz mieć pewność, że będą to wakacje nie tylko słoneczne, ale również pełne wrażeń i atrakcji. Znajdziesz tu piękne, historyczne miasta, takie jak stolica kraju Zagrzeb, a także Dubrovnik czy Split, które pełne są pozostałości dawnej historii, zabytków, miejsc o wartości kulturalnej. Miłośnicy zwiedzania z pewnością nie będą zawiedzeni, ale również wielbiciele wakacji na plaży znajdą coś dla siebie. Chorwacja słynie z wyjątkowo pięknych plaż z niezwykłymi widokami, które rozlokowane są zarówno na kontynentalnym wybrzeżu na Adriatyku, jak i na chorwackich wyspach, rozsianych na morzu. Plaża Nugal Beach to kawałek Chorwacji w najpiękniejszym wydaniu. Warto pomyśleć właśnie o tym kierunku podczas planowania zwiedzania kraju. Nie bez znaczenia będzie również fakt, że w Chorwacji doskonała jest pogoda dla urlopowiczów. Kraj leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, wyjątkowo przyjaznego i ciepłego. Sporo słońca jest tu od wiosny do jesieni, co sprawia, że nie trzeba ograniczać wakacyjnych planów wyłącznie do miesięcy letnich.

Nugal Beach Chorwacja to piękna plaża znajdująca się nad Adriatykiem w odległości nieco ponad 60 kilometrów na południowy wschód od miasta Split. Jest to plaża kamienista, pokryta żwirem i drobnymi kamieniami. Jeśli ktoś lubi typowo piaszczyste plaże, będzie tu jednak czuł się całkiem dobrze, gdyż nie brakuje również pokrytych piaskiem fragmentów. Dobrze jest jednak zabrać ze sobą obuwie z gumową podeszwą do chodzenia po wodzie. Przyda się, jeśli planujesz intensywne spędzanie czasu na plaży. Plaża zamknięta jest z jednej strony płytką zatoką w pięknym, szmaragdowym odcieniu. Od strony lądu otaczają ją wysokie, skaliste wzgórza porośnięte sosnami, dzięki czemu na całej plaży unosi się delikatny, sosnowy aromat. Linia brzegowa jest łagodna, podobnie jak spadki głębokości. Przy brzegu jest płytko i bezpiecznie, co zapewnia idealne warunki do kąpieli nawet dla najmłodszych. W pobliżu Nugal Beach nie ma głośnych kurortów czy dyskotek, można więc spędzić czas na relaksie i wypoczynku w ciszy.

Nugal Beach plaża

Nugal Beach plaża / shutterstock.com / Maciej Czekajewski

Atrakcje na plaży

Pod względem infrastruktury plaża Nugal Beach nie jest bogato wyposażona. Bliżej jej do dzikiej plaży niż do miejsca z wszelkimi udogodnieniami dla turystów. Jednak to, co dla jednych jest wada, dla innych zdecydowanie jest zaletą. Znajduje się tu kilka niewielkich barów plażowych, bezpłatny parking, a także możliwość wypożyczenia sprzętów do sportów wodnych. Najbardziej popularne w tym miejscu są nurkowanie i snorkeling. Plaża zachwyca wspaniałymi widokami, które wręcz zapierają dech w piersiach. Jest idealną scenerią dla fotografii z wakacji. Miłośnicy spacerów po plaży mogą wybrać się na wędrówkę wzdłuż brzegu, która szczególnych wrażeń dostarcza o wschodzie słońca, gdy cały krajobraz jest bajeczny. Choć plaża nie zapewnia wielu atrakcji, cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Nie ma tu jednak tłumów – wybrzeże jest na tyle rozległe, że każdy znajdzie dla siebie własny fragment przestrzeni.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Czy plaża Nugal Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaże w Chorwacji cieszą się dużym uznaniem wśród rodzin podróżujących z dziećmi. Są idealne do spokojnego wypoczynku nad wodą i w słonecznych warunkach. Jeśli celem Twojego rodzinnego wyjazdu jest gorąca Chorwacja, Nugal Beach jest jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę. Jest tu przede wszystkim spokojnie i bezpiecznie, co z perspektywy rodziców maluchów jest jednym z ważniejszych kryteriów. Plaża zapewnia wiele możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, ma płytką wodę przy brzegu, dla maluchów jest to więc miejsce idealne. Planując wakacje w Chorwacji w okolicy Nugal Beach sprawdź dokładnie ofertę hotelu czy ośrodka wypoczynkowego – warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy jest to miejsce polecane przez innych rodziców z dziećmi. Trzeba natomiast unikać dużych hoteli, w których działają dyskoteki i kluby nocne. Raczej nie są to miejsca stworzone do kameralnego, rodzinnego wypoczynku.

Plaża Nugal Beach

Plaża Nugal Beach / shutterstock.com / Andreas May

Nasza ocena plaży Nugal Beach

Biorąc pod uwagę wyjątkowe widoki i przepiękne warunki naturalne, nasza ocena plaży Nugal Beach może być wyłącznie pozytywna. Coś dla siebie znajdą na plaży zarówno turyści szukający leniwego wypoczynku i plażowania, jak i osoby, które wolą spędzać czas w sposób bardziej aktywny. Plaża pozwala poczuć prawdziwy, słoneczny klimat Chorwacji, wypocząć i zrelaksować się w miejscu, które zachwyca już od pierwszego wejrzenia. Jeśli marzysz o wakacjach na klimatycznej plaży, a jednocześnie chcesz mieć co zwiedzać, Chorwacja i Nugal Beach na pewno spełni Twoje oczekiwania i marzenia dotyczące idealnego urlopu na południu Europy.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.