Plaża Sakarun Beach - Chorwacja

Skopiuj link do tej plaży

W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż w Chorwacji, warto wziąć pod uwagę także Sakarun Beach. Plaża znajduje się na niewielkiej wyspie Dugi Otok w archipelagu Zadar. Można tu dotrzeć promem z części kontynentalnej Chorwacji. Plaża jest duża, rozległa, pokryta drobnym żwirkiem, a z tyłu zamknięta łagodnymi wzgórzami. Linia brzegowa jest równie łagodna, zapewnia bezpieczną możliwość kąpieli najmłodszym, a także osobom, które nie przepadają za dużymi głębokościami. Oprócz wyjątkowych warunków naturalnych, Sakarun Beach oferuje pełną plażową infrastrukturę, wypożyczalnie sprzętu plażowego, akcesoriów do nurkowania i innych sportów wodnych, prysznice, przebieralnie i toalety. Jest też gdzie wrzucić coś na ząb – regionalne jedzenie w barach przy plaży smakuje zdecydowanie lepiej niż w hotelowych restauracjach.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Opis plaży Sakarun Beach

Chorwacja jest krajem o wielu twarzach, dzięki czemu każdy turysta znajdzie tutaj coś na miarę swoich zainteresowań. Miłośnicy zwiedzania miejsc historycznych czy o wartości kulturowej znajdą tutaj całe mnóstwo wrażeń, a wielbiciele plażowania bez problemu wybiorą plażę, która spełni ich wszystkie wakacyjne oczekiwania. Wśród polecanych miejsc znajduje się między innymi Sakarun Beach, uważana za jedną z najbardziej malowniczych wysp w całej Chorwacji.

Wakacje w Chorwacji to idealny pomysł na wypoczynek w słonecznym i pełnym atrakcji miejscu. Są tutaj nie tylko idealne warunki naturalne, ale również bardzo dobry klimat śródziemnomorski. Łagodna zima i długie, ciepłe lato sprawiają, że można wybrać się tutaj na urlop nie tylko w szczycie sezonu, ale również wiosną i jesienią. Chorwacja zaprasza nie tylko do swojej kontynentalnej części – należy do niej wiele wysp, które również są doskonałym celem wakacyjnego wypoczynku. Plaża Sakarun Beach znajduje się na jednej z takich wysp. Jeśli szukasz lokalizacji, która zachwyci Cię pod każdym względem, ta z pewnością będzie idealna.

Sakarun Beach Chorwacja znajduje się na południowym zachodzie wyspy Dugi Otok, która jest największa w archipelagu Zadar. Wielu turystów uważa, że swoim klimatem i atmosferą przypomina dalekie Malediwy. Wybierając tę plażę można więc poczuć się jak na odległych, rajskich wyspach, a jednocześnie cały czas być w Europie. Na plażę można dostać się promem z portu w Zadarze – już sam rejs jest wyjątkową atrakcją pozwalającą na podziwianie z bliska pięknych wysp na Adriatyku. Plaża Sakarun Beach znajduje się w osłoniętej od wiatru zatoce, dzięki czemu jest tutaj wyjątkowo spokojnie, nie ma wysokich fal ani dużych pływów morza. Pokryta jest jasnym, niemal białym piaskiem, co jest wyjątkiem w porównaniu do większości chorwackich plaż pokrytych drobnym żwirkiem. Linia brzegowa ma ponad kilometr długości, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłoku. Każdy turysta bez problemu znajdzie sobie miejsce na wypoczynek z dala od innych plażowiczów. Spore jest również kąpielisko, które oddzielone jest bojami od motorówek i innych jednostek pływających. Przy brzegu jest bardzo płytko, nawet najmłodsi mogą bez obaw korzystać z uroków kąpieli.

Sakarun Beach plaża

Sakarun Beach plaża / shutterstock.com / Ilija Ascic

Atrakcje na plaży

Plaża Sakarun Beach z pewnością zachwyca wspaniałymi widokami i warunkami naturalnymi, ale nie tylko. Spełnia również wymagania turystów, którzy oczekują rozbudowanej infrastruktury i wielu udogodnień. Na plaży znajdziemy restauracje i tawerny serwujące regionalne jedzenie. Są miejsca, w których można wynająć sprzęt plażowy, a także prysznice, szatnie, toalety oraz duży parking. Nie brakuje boisk do siatkówki plażowej, a także stref rozrywki dla najmłodszych ze zjeżdżalniami i trampolinami. Przy plaży można wypożyczyć katamaran, kajak lub łódkę i spędzić czas aktywnie na wodzie. Wybór atrakcji na Sakarun Beach jest na tyle duży, że każdy z pewnością znajdzie coś na miarę swoich zainteresowań.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Czy plaża Sakarun Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojego rodzinnego wyjazdu jest słoneczna Chorwacja, Sakarun Beach jest jednym z tych miejsc, które idealnie wpisują się w potrzeby całej rodziny. Zapewnia świetne warunki naturalne, a także sporo atrakcji dla najmłodszych. Można spędzać tutaj czas aktywnie nie tylko na zabawach w piasku i pluskaniu w wodzie. W okolicy plaży znajdują się hotele i obiekty noclegowe, które są przygotowane na przyjmowanie całych rodzin i pełne udogodnień dla najmłodszych. Turyści, którzy planują wyjazd w okolice Sakarun Beach z rodzinami powinni uważnie przeglądać oferty biur turystycznych, a także dokładnie sprawdzać lokalizację. Ważna jest nie tylko odległość hotelu od plaży, ale również fakt, czy w obiekcie nie ma głośnych imprez. Nie zapominajmy, że plaża cieszy się popularnością wśród turystów w różnym wieku, także tych młodych i nastawionych na zabawę do późnej nocy. Im lepiej sprawdzisz miejsce swojego rodzinnego wypoczynku, tym większa pewność, że będzie on w stu procentach udany i dobrze zaplanowany.

Plaża Sakarun Beach

Plaża Sakarun Beach / shutterstock.com / Ilija Ascic

Nasza ocena plaży Sakarun Beach

W naszej ocenie plaża Sakarun Beach to doskonałe miejsce dla osób, którym zamarzyła się Chorwacja, ale nie wiedzą, na czym skupiać się przy wyborze lokalizacji. Sakarun Beach oferuje wspaniałe widoki, śródziemnomorskie klimaty, doskonałą atmosferę do wypoczynku zarówno aktywnego, jak i tego bardziej leniwego, polegającego na całodniowym plażowaniu. Dużym atutem tego miejsca jest również świetna infrastruktura, która zapewnia wysokie standardy wypoczynku. Z Sakarun Beach można bezproblemowo dotrzeć w inne miejsca, szczególnie te, które są polecane do zobaczenia w tym regionie Chorwacji. Wybierając tę plażę na cel Twojego wakacyjnego wypoczynku masz pewność, że przywieziesz piękną opaleniznę, wyjątkowe wspomnienia oraz chęć odwiedzenia Chorwacji podczas kolejnych wakacji na południu Europy.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.