Plaża Pasjaca Beach - Chorwacja

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie dzika, skalista i nieodkryta plaża, Chorwacja ma ich całkiem sporo. Jednym z najciekawszych miejsc jest Pasjaca Beach w południowej Dalmacji niedaleko Dubrovnika. Plaża jest wyjątkowo piękna, ale równie wyjątkowo niedostępna. Znajduje się na dole wysokiego, klifowego urwiska. Aby się na nią dostać, trzeba zejść po schodach skalnych pokonując wysokość 250 metrów. To, co zobaczymy na dole, z pewnością jest warte wysiłku. Warto jednak mierzyć siły na zamiary – droga powrotna bywa bardzo męcząca. Pasjaca Beach to dobre miejsce do plażowania i kąpieli, nie jest polecana rodzinom z małymi dziećmi ze względu na trudną dostępność. Z tego też względu trudno się spodziewać, że na miejscu zastaniemy jakąkolwiek infrastrukturę. To typowo dzika plaża, co jednak zdecydowanie jest zaletą tego miejsca.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Opis plaży Pasjaca Beach

Niektóre plaże Chorwacji są doskonale przygotowane na przyjazd turystów, dostępne i pełne rozbudowanej infrastruktury. Inne to natomiast dzikie plaże ukryte wśród skał, które zachwycają naturalnym pięknem. Wśród tych drugich na uwagę zasługuje Pasjaca Beach, plaża, którą koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Dubrovniku lub okolicach tego wyjątkowego miasta.

Wśród chorwackich plaż wiele jest takich, które uznawane są za jedne z najpiękniejszych w Europie i na świecie. I nic w tym dziwnego – wybrzeże Adriatyku obfituje w miejsca, które wyglądają jak z bajki. Piękne, piaszczyste plaże łączą się tutaj z turkusową wodą oraz bujną roślinnością, która zwykle jest nietknięta ręką człowieka. Plaża Pasjaca Beach na pewno spodoba się turystom, którzy szukają unikalnych i wyjątkowych miejsc, stworzonych do spokojnego wypoczynku z dala od tłumów. Wakacje w Chorwacji to nie tylko okazja do spędzenia czasu na najpiękniejszych plażach świata, ale również gwarancja doskonałej pogody przez większą część roku. ten południowoeuropejski kraj znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego – od wiosny do jesieni jest tutaj ciepło, można spędzać czas na plażowaniu, kąpielach w Adriatyku oraz korzystaniu ze wszystkich słonecznych atrakcji. Bez względu na to, czy wybierasz się do kontynentalnej Chorwacji, czy na którąś z chorwackich wysp, plażowanie na pewno będzie udane.

Pasjaca Beach Chorwacja to nieco ukryta plaża znajdująca się w południowej Dalmacji niedaleko Dubrovnika w gminie Konavle. Jej największym atutem jest fakt, że jest mocno ukryta pośród skał i wysokich klifów. Aby się do niej dostać, trzeba zejść po bardzo stromych schodach, prowadzących prosto w dół. Niektórym turystom może się nawet zdawać, że prowadzą one prosto w przepaść. Różnica wysokości pomiędzy klifem a znajdującą się na dole plażą wynosi około 250 metrów, spacer będzie więc dosyć konkretny. Szczególnie w powrotną stronę, gdy trzeba będzie wdrapać się po skalnych schodach na górę. Sama plaża jest połączeniem plaży piaszczystej i kamienistej. To niewielki fragment piasku pomiędzy skałami a morzem, który upodobali sobie miłośnicy fotografii, a także osoby, które stawiają na zwiedzanie miejsc wyjątkowych i trudno dostępnych. Plaża jest niemal całkowicie dzika i pozbawiona roślinności – osoby szukające cienia znajdą go nie pod drzewami, a w ustępach skalnych, które w wyjątkowo słoneczne dni będą świetnym schronieniem przed palącym słońcem.

Pasjaca Beach plaża

Pasjaca Beach plaża / shutterstock.com / Tupungato

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Pasjaca Beach jest jej naturalne piękno i unikalna lokalizacja. Plaża zachwyca krajobrazem, kontrastami, które są tu obecne na każdym kroku. Monumentalne skały, pnące się aż pod niebo świetnie wyglądają w zestawieniu z ciągnącym się po horyzont turkusowym morzem. Jeśli marzy się Tobie dzika i nieodkryta Chorwacja, Pasjaca Beach na pewno spełni te oczekiwania i pozostawi niezapomniane wrażenia. Pod względem infrastruktury nie ma jednak się tutaj czego spodziewać – nie jest to plaża bogata w jakiekolwiek udogodnienia dla turystów.  Jeśli ktoś planuje wypoczynek w tym miejscu, musi mieć świadomość, że cały ekwipunek będzie musiał przynieść ze sobą. Pasjaca Beach jest dobrym miejscem dla wielbicieli plażowania, spacerów na łonie natury, a także pływaków, którzy mogą tutaj korzystać z uroków kąpieli w ciepłym, krystalicznie czystym Adriatyku. Jeśli chodzi o możliwości uprawiania sportów wodnych, są one raczej ograniczone ze względów lokalizacyjnych. Nie wszystkie sprzęty da się bowiem znieść po stromym klifie.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.
Czy plaża Pasjaca Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Chorwacja z pewnością jest jednym z ulubionych kierunków dla rodzin z dziećmi, które doceniają piaszczyste, słoneczne plaże, spokojne morze, a także rozbudowaną infrastrukturę, która jest przygotowana do przyjęcia osób podróżujących z pociechami. Jednak jeśli interesuje Cię Pasjaca Beach, zdecydowanie lepiej jest wybrać się na tę plażę w pojedynkę lub w towarzystwie osób dorosłych. Nie jest to miejsce odpowiednie dla dzieci przede wszystkim ze względu na lokalizację i trudny dostęp. Zejście po stromym klifie raczej nie jest atrakcją dla maluszków, a nawet dla nieco starszych pociech. Jeśli wybierasz się do Chorwacji z całą rodziną, stawiaj na plaże bardziej dostępne, bezpieczne, a także wyposażone we wszelką infrastrukturę. Pasjaca Beach, choć wyjątkowo piękna i niezwykła, raczej nie jest zalecana na rodzinne wypady.

Plaża Pasjaca Beach

Plaża Pasjaca Beach / shutterstock.com / Tupungato

Nasza ocena plaży Pasjaca Beach

W naszej ocenie plaża Pasjaca Beach jest jednym z piękniejszych naturalnych miejsc w Chorwacji. Urzeka wspaniałymi widokami, naturalnym pięknem, a także niedostępnością, która sprawia, że wydaje się tajemnicza i nieco magiczna. I faktycznie – po dotarciu na miejsce ma się wrażenie, że się jest na końcu świata z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Wybierając się na Pasjaca Beach możesz mieć pewność, że zachwycą Cię nieziemskie widoki, spędzisz czas z dala od głośnych i tłocznych kurortów, a także zrobisz zdjęcia, które będą prawdziwą ozdobą wakacyjnego albumu.

Zobacz oferty już od 599 zł za os.