Plaża Corniche Beach - Emiraty Arabskie

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Corniche Beach znajduje się w mieście Sharjah i jest plażą miejską, ale podzieloną na sektory – część plaży należy do okolicznych hoteli, są też miejsca ogólnodostępne, ale najczęściej płatne. Plaża jest piaszczysta, pokryta złotym piaskiem, nie ma tutaj żwiru i kamieni, można więc bez obaw chodzić po plaży na boso. Zejście do wody na całej długości wybrzeża jest bezpieczne, kąpiel będzie idealna nawet dla dzieci i osób, które nie czują się dobrymi pływakami. Na Corniche Beach znajdziesz kompleksową plażową infrastrukturę, wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz sprzętów do sportów wodnych. Są miejsca, gdzie można usiąść w cieniu, altanki, strefy na zrobienie grilla, a także boiska do siatkówki czy piłki nożnej. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Corniche Beach, to miejsce z pewnością Cię nie zawiedzie i dostarczy mnóstwa pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Opis plaży Corniche Beach

Jeśli na wakacje wybierasz się do Emiratów Arabskich, możesz mieć pewność, że warunki do plażowania będą idealne bez względu na porę roku. Ten arabski kraj leży w miejscu, gdzie nawet przez cały rok nie pada ani kropla deszczu. A jeśli do gwarancji udanej pogody dorzucimy przepiękne plaże i wiele atrakcji, będzie to kierunek wręcz wymarzony. W poszukiwaniu atrakcyjnego miejsca do wypoczynku w Emiratach Arabskich, warto zwrócić uwagę na Corniche Beach.

Emiraty Arabskie to dosyć egzotyczny, arabski kraj znajdujący się na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską i Omańską. Z roku na rok stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym, przyciągając turystów z całego świata. I to najczęściej tych z zasobniejszym portfelem – wypoczynek nie jest bowiem tani. Nawet za kilka dni takich wakacji w raju trzeba zapłacić więcej niż za dłuższe wakacje gdzieś na południu Europy. Jednak wrażenia, jakie na nas wtedy czekają, są zdecydowanie warte swojej ceny. Dużym atutem oprócz położenia, jest również klimat – Emiraty Arabskie znajdują się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, który sprawia, że przez cały rok warunki są tutaj odpowiednie do plażowania i korzystania z nadmorskich atrakcji. Co więcej – latem bywa nawet zbyt ciepło, dlatego też wielu turystów decyduje się na wypoczynek w sezonie zimowym. Od jesieni do wiosny można tutaj wypoczywać w wysokich temperaturach i przywieźć opaleniznę z wakacji w grudniu czy w styczniu. Jeśli zdecydowałeś się na wakacje w Emiratach Arabskich i dopiero szukasz odpowiedniego miejsca, sprawdź, co ma do zaoferowania plaża Corniche Beach.

Corniche Beach Emiraty Arabskie to propozycja dla turystów, którzy marzą o wyjątkowym połączeniu plaży z centrum dużego miasta. Emiraty Arabskie nie bez powodu kojarzą nam się z drapaczami chmur tuż nad morzem – to właśnie takie widoki oglądamy w katalogach biur podróży i to właśnie one przyciągają turystów z całego świata. Na plaży Corniche Beach można opalać się z widokami nie tylko na bezkresne morze, ale również na drapacze chmur, które są na wyciągnięcie ręki. Plaża znajduje się niemal w centrum miasta Sharjah, dzięki czemu jest wyjątkowo popularna wśród gości znajdujących się w pobliżu hoteli. A że tych jest sporo, to i na plaży bywa, że turystów jest naprawdę dużo. Plaża jest największą plażą w mieście, jest długa, rozległa i piaszczysta. Pokryta jest białym i złotym piaskiem – złoty jest naturalny w tej części wybrzeża, biały piasek został natomiast tu przywieziony, aby plaża prezentowała się jeszcze lepiej. I tak jest w rzeczywistości, jasne, piaszczyste tereny zachęcają do wypoczynku i spędzania czasu nad morzem. Wybrzeże na całej długości plaży zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody – można tu się kąpać bez większych umiejętności pływackich. Nie ma spadków głębokości, wodorostów, muszli czy jeżowców. Dno morskie pod względem komfortu chodzenia jest tak samo dobre jak powierzchnia piaszczystej plaży.

Corniche Beach plaża

Corniche Beach plaża / shutterstock.com / Ali A Suliman

Atrakcje na plaży

Wśród atrakcji na plaży Corniche Beach warto wymienić przede wszystkim ciekawe połączenie doskonałych warunków naturalnych z wielką metropolią, która wyrasta niemal nad brzegiem morza. Plaża zapewnia piękne widoki, a także dobrą infrastrukturę. Są tutaj do wynajęcia leżaki, parasole, a także akcesoria do sportów wodnych. Nie brakuje punktów gastronomicznych z regionalnymi, arabskimi przysmakami oraz napojami bezalkoholowymi. W pobliżu można znaleźć miejsca, w których można pojeździć na wielbłądzie oraz skorzystać z innych egzotycznych atrakcji.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.