Plaża Al Khan Beach - Emiraty Arabskie

Skopiuj link do tej plaży

W poszukiwaniu pięknych plaż w Emiratach Arabskich, warto również zwrócić uwagę na Al Khan Beach, znajdującą się w miejscowości Szardża. Plaża jest piaszczysta, pokryta złocisto-szarym piaskiem. Nie ma tu żwiru i kamieni, można więc bez obaw biegać po plaży na boso. Idealne są tutaj warunki do kąpieli, a także do uprawiania sportów wodnych. Chętnie wypoczywają tu nurkowie i surferzy, a także wielbiciele pływania skuterami i motorówkami. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, można tu wynająć dowolny sprzęt, zjeść coś dobrego w lokalnych restauracjach. W pobliżu plaży rozbudowana jest baza hotelowa, można więc znaleźć miejsce do wypoczynku niemal tuż na wybrzeżu. Jeśli zdecydujesz się na Al Khan Beach, możesz mieć pewność, że Twoje arabskie wakacje pod każdym względem będą udane.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Opis plaży Al Khan Beach

Emiraty Arabskie z pewnością należą do dosyć luksusowych kierunków wakacyjnego wypoczynku. Z roku na rok cieszą się jednak coraz większą popularnością wśród turystów, którzy mieli już okazję zwiedzić bliższe rejony turystyczne. Bezkresne plaże, wspaniałe atrakcje i mnóstwo słońca to gwarancja, że wypoczynek będzie udany. W poszukiwaniu idealnego miejsca na wakacje w arabskim raju, sprawdź, co ma do zaoferowania Al Khan Beach, jedna  najpiękniejszych plaż w Emiratach Arabskich.

Aby dostać się do Emiratów Arabskich, trzeba spędzić co najmniej kilkanaście godzin w podróży. Choć jest to miejsce odległe, a przy tym nie tanie, nie brakuje turystów, którzy o każdej porze roku rezerwują wakacje właśnie w tym rejonie świata. Emiraty Arabskie zachwycają wspaniałymi warunkami naturalnymi, rozległymi, piaszczystymi plażami położonymi nad Zatoką Perską oraz Omańską, a także rozbudowaną infrastrukturą. Niezwykłe widoki drapaczy chmur znajdujących się tuż nad morzem zna zapewne każdy z folderów biur podróży i portali turystycznych. Na żywo prezentują się jeszcze bardziej niesamowicie. Wakacje w Emiratach są popularne także ze względu na pogodę – wybierając wypoczynek właśnie tutaj można mieć sto procent pewności, że pogoda będzie idealna. Kraj znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, który zapewnia wysokie temperatury przez cały rok. Deszcze nie padają praktycznie wcale, dzięki czemu można mieć pewność, że nie popsują wypoczynku. Latem temperatury sięgają nawet 40 stopni w cieniu, zimą nie spadają poniżej 25 stopni. Nawet w miesiącach jesiennych i zimowych plaże w Emiratach Arabskich tętnią więc życiem i są idealnym miejscem do łapania słońca i opalenizny. Plaża Al Khan Beach to jedna z propozycji, która na pewno spodoba się turystom szukającym idealnych, egzotycznych wakacji.

Al. Khan Beach Emiraty Arabskie z pewnością zachwyci każdego, kto po raz pierwszy będzie miał okazję wypoczywać właśnie tutaj. Plaża znajduje się w miejscowości Szardża i jest bardzo popularna przede wszystkim wśród turystów ze wschodniej Europy, ale nie tylko oni wybierają właśnie to miejsce na swój wakacyjny wypoczynek. Plaża jest bardzo długa i rozległa, w całości pokryta żółtym piaskiem o nieco szarawym odcieniu. Nie ma tutaj żwirku i kamieni, nie ma też muszli i innych morskich żyjątek, na które nadepnięcie nie należy do przyjemnych. Można więc na plażę nie zabierać obuwia do wody i spędzać czas chodząc na boso. Plaża ma łagodne zejście do wody, a morze jest w tym miejscu spokojne i płytkie. Bardzo długo nie ma tu spadków głębokości, co sprawia, że warunki są odpowiednie do kąpieli także dla najmłodszych. Coś dla siebie znajdą tutaj wielbiciele całodniowego plażowania, amatorzy sportów wodnych, miłośnicy wędrówek brzegiem morza. Wyjątkowo pięknie jest tutaj o zachodzie słońca – warto choć raz wybrać się na spacer właśnie o tej porze, by zrobić niesamowite zdjęcia z wakacji.

Al Khan Beach plaża

Al Khan Beach plaża / shutterstock.com / Kiev.Victor

Atrakcje na plaży

Podobnie jak na każdej innej plaży w Emiratach Arabskich, także na Al Khan Beach można znaleźć idealne warunki do wakacyjnego wypoczynku. Oprócz przepięknych widoków jest tu bowiem rozbudowana infrastruktura, zapewniająca szereg atrakcji i udogodnień. Można wypożyczyć leżaki i parasole plażowe – te drugie przydadzą się na pewno podczas wyjątkowo upal nich dni. Plaża jest popularna wśród wielbicieli sportów wodnych. Można tu wynająć sprzęt do nurkowania, a także deski do pływania, łódki i inne jednostki pływające. Plaża posiada dobre zaplecze gastronomiczne – są bary z napojami bezalkoholowymi, a także z przekąskami czy daniami z kuchni arabskiej i nie tylko. Jeśli ktoś szuka atrakcji związanych nie tylko z plażowaniem, w pobliskiej Szardży może wybrać się do Muzeum Morskiego, a także do oceanarium, w którym można podziwiać ciekawe okazy morskiej fauny. Wieczorem warto natomiast wybrać się na pobliską wyspę Al-Majaz, na której odbywają się pokazy fontann.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Czy plaża Al Khan Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojej egzotycznej wyprawy są Emiraty Arabskie, Al Khan Beach to plaża, która sprawdzi się idealnie jako miejsce do wypoczynku. Także, jeśli wybierasz się z całą rodziną. Dzieci w każdym wieku mogą znaleźć na plaży mnóstwo atrakcji – nie tylko ciepłe morze i piasek, w którym można bawić się całymi dniami. Plaża oferuje sporo rozrywek dla najmłodszych – place zabaw, punkty rekreacji, miejsca, gdzie można kupić pamiątki czy zabawki. Warto jednak pamiętać, że na wyprawę z całą rodziną najlepszym czasem będzie jesień i zima – w miesiącach zimowych w Emiratach Arabskich jest bardzo ciepło, nie ma jednak zbyt dużych upałów. Latem bywa tu na tyle gorąco, że dla dzieci nie są to warunki odpowiednie.

Plaża Al Khan Beach

Plaża Al Khan Beach / shutterstock.com / Kiev.Victor

Nasza ocena plaży Al Khan Beach

W naszej ocenie plaża Al Khan Beach w Emiratach Arabskich to miejsce, które warto polecać każdemu. Plaża cieszy się pozytywnymi opiniami wszystkich, którzy mieli okazję już na niej wypoczywać – jest piękna pod względem naturalnych widoków, doskonale wyposażona i pełna atrakcji dla każdego. Wybierając Al Khan Beach masz gwarancję, że Twoje arabskie wakacje dostarczą wyjątkowych wrażeń i na długo pozostaną w pamięci.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.