Plaża Kite Beach - Emiraty Arabskie

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Kite Beach to kolejna plaża w Dubaju, jaka polecana jest przez każdego turystę, który miał okazję na niej wypoczywać. To miejsce wyjątkowo popularne wśród wielbicieli sportów wodnych. Dosyć duże fale i spore wiatry sprawiają, że warunki są idealne do surfingu, windsurfingu i innych sportów wymagających sporego wiatru. Plaża jest mniej uczęszczana niż inne plaże w Dubaju, dlatego chętnie wybierają ją turyści poszukujący spokojnego i kameralnego wypoczynku. Infrastruktura na Kite Beach nie jest aż tak rozbudowana, jak gdzie indziej, ale można tu liczyć na wszystko, co jest potrzebne do plażowania – wypożyczalnie leżaków, akcesoriów do sportów wodnych, a także punkty z jedzeniem i chłodnymi napojami.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Opis plaży Kite Beach

Przepiękne plaże, egzotyczne klimaty i gorąca atmosfera – wyjazd do Emiratów Arabskich to świetny pomysł na udany wypoczynek dla osób, którym marzy się nieco dalsza wyprawa. Emiraty oferują wspaniałe warunki naturalne do plażowania, a także możliwość zwiedzania całego mnóstwa atrakcji turystycznych. Jeśli nastawiasz się głównie na aktywny wypoczynek i sporty wodne, doskonałym kierunkiem może być Kite Beach w Dubaju.

Emiraty Arabskie z roku na rok zyskują na popularności jako kierunek turystyczny. Nie należą, co prawda, do miejsc tanich, jednak pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości, przebywanie w niezwykłych warunkach łączących w sobie piękno natury ze zdobyczami techniki, jakimi są chociażby potężne drapacze chmur. To bogaty kraj o rozbudowanej infrastrukturze turystycznej. Nawet najbardziej wymagający turyści na pewno nie będą zawiedzenie, a wycieczka będzie udana pod każdym względem. Dużym atutem Emiratów Arabskich jest nie tylko egzotyka i ciekawa kultura, ale również pogoda. Kraj znajduje się na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską i Omańską w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Gwarancja doskonałej pogody jest tutaj przez cały rok. Latem temperatury powietrza w cieniu mogą sięgać nawet 40 stopni, zimą natomiast nie spadają poniżej 25 stopni. Wielu turystów decyduje się na wypoczynek w sezonie zimowym, gdyż wtedy warunki są odpowiednie do plażowania, a nie ma trudnych do wytrzymania upałów. Piękne, piaszczyste plaże można więc eksplorować przez cały rok. Plaża Kite Beach to jedno z miejsc, które na pewno spodoba się miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Kite Beach Emiraty Arabskie to miejsce, które zapewnia idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Wysokie fale i dobre wiatry sprawiają, że chętnie przyjeżdżają tutaj surferzy, wielbiciele windsurfingu, kitesurfingu, a także innych aktywności, do których niezbędne jest niezbyt morze. Przy plaży można znaleźć wiele wypożyczalni sprzętu, a także szkółek sportów wodnych. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą więc znaleźć tutaj coś dla siebie. Plaża Kite Beach jest rozległa i piaszczysta, w całości pokryta złocistym, miękkim piaskiem. Nie ma tu żadnego żwiru, kamieni, ani innych ostrych elementów, które utrudniałyby poruszanie się po plaży. Zejście do wody jest wygodne i łagodne, a przy samym brzegu jest dosyć płytko – mogą się tu więc kąpać nawet osoby, które nie do końca czują się dobrze w głębokiej wodzie. Plaża, choć znajduje się w popularnym Dubaju, nie jest aż tak często uczęszczana jak inne plaże w tym mieście. Nie ma więc tutaj tłumów, można liczyć na spokojny wypoczynek i kameralną atmosferę.

Kite Beach plaża

Kite Beach plaża / shutterstock.com / Ashraf Hamdan

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Kite Beach na pewno są wyjątkowe widoki, które przyciągają turystów spragnionych egzotycznych klimatów. Wspaniały widok na morze, a z tyłu na drapacze chmur w Dubaju to ciekawe połączenie, które na długo pozostaje w pamięci. Plaża pod względem infrastruktury nie jest tak wyposażona jak inne, pobliskie i bardziej odległe plaże. To typowa mekka amatorów sportów wodnych. Słaba infrastruktura nie oznacza jednak, że nie ma jej wcale. Przy plaży można znaleźć prysznice i toalety, miejsca, gdzie można kupić przekąski czy napoje, a także altanki i domki drewniane, w których można się schronić w bardzo upalne dni. Będąc na Kite Beach mamy też już rzut beretem do wszystkich atrakcji oferowanych w Dubaju. Można więc połączyć plażowanie z aktywnym zwiedzaniem i poznawaniem nowych miejsc, które na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Czy plaża Kite Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wiele plaż w Emiratach Arabskich jest wręcz stworzona do rodzinnego wypoczynku w komfortowych warunkach. Są piaszczyste, bezpieczne, doskonale utrzymane, strzeżone i zapewniają całe mnóstwo atrakcji. Jeśli celem Twojego rodzinnego wypoczynku są Emiraty Arabskie, Kite Beach to miejsce, które może być dobrą lokalizacją na spokojne wakacje. Trzeba jednak pamiętać, że plaża ze względu na warunki jest uwielbiana przez surferów i windsurferów. A co za tym idzie – bywa tutaj dosyć wietrznie, a fale, czasem nawet blisko brzegu, mogą być wysokie. Plażowanie i kąpiele w przypadku najmłodszych zawsze powinny odbywać się pod czujnym okiem rodziców. Wakacje w Emiratach Arabskich, bez względu na wybór plaży, powinny być zaplanowane pod względem terminu. Planując podróż z dziećmi, lepiej jest celować w miesiące jesienne i zimowe, gdyż wtedy temperatury są najlepsze do bezpiecznego plażowania. Latem bywa zbyt gorąco, szczególnie dla małych dzieci.

Plaża Kite Beach

Plaża Kite Beach / shutterstock.com / Plamen Galabov

Nasza ocena plaży Kite Beach

Plaża Kite Beach w Emiratach Arabskich jest w naszej ocenie miejscem, które spodoba się każdemu. Choć szczególnie polecana jest wielbicielom sportów wodnych, chętnie wybierają się tutaj także plażowicze i osoby nastawione na rekreację na lądzie. Jeśli dodamy do tego wspaniałe widoki i Dubaj w zasięgu wzroku, można z pewnością stwierdzić, że wakacje na takiej plaży będą należały do udanych i niezapomnianych.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.