Plaża Yas Beach - Emiraty Arabskie

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Yas Beach to natomiast kolejna plaża w stolicy kraju Abu Dabi. Znajduje się na wyspie o takiej samej nazwie, jak plaża. Są tutaj strefy należące do hoteli, ale również miejsca ogólnodostępne. Wejście do każdej strefy jest jednak płatne. Plaża Yas Beach zapewnia idealne warunki do opalania, kąpieli, uprawiania sportów wodnych. Jeśli szukasz dodatkowej rozrywki, na wyspie znajduje się kilka dużych parków wodnych, pełnych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Wypoczynek na Yas Beach z pewnością będzie niezapomniany.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Opis plaży Yas Beach

Jeśli planujesz wyjazd na arabskie plaże, Emiraty Arabskie to kierunek, który na pewno pod każdym względem Cię zachwyci. Podczas wakacji możesz nie tylko opalać się i czerpać pełnymi garściami ze słonecznych atrakcji, ale również poznawać zupełnie inną kulturę, zwiedzać wyjątkowe obiekty i być w miejscach, które znane są na całym świecie. Yas Beach to jedna z plaż, które mogą być dobrą bazą wypadową do zwiedzania zarówno stolicy kraju, jak i znajdujących się w jej pobliżu atrakcji.

Emiraty Arabskie nie tylko latem, ale również zimą cieszą się ogromną popularnością wśród turystów poszukujących ciekawych, egzotycznych kierunków. Kraj znajduje się na Półwyspie Arabskim w strefie klimatu zwrotnikowego suchego – latem jest tutaj bardzo gorąco, czasem wręcz za bardzo. Gdy temperatury przekraczają 40 stopni w cieniu, na zewnątrz dobrze sobie radzą chyba wyłącznie miejscowi. Zimą natomiast warunki są świetne do plażowania, kąpieli w morzu oraz uprawiania sportów wodnych. Wakacje w Emiratach można więc planować praktycznie przez cały rok. Plaża Yas Beach to jedno z miejsc, które będzie idealne na urlop dla każdego turysty, bez względu na wakacyjne upodobania i sposób spędzania wolnego czasu. Jest polecana przez turystów, którzy już mieli okazję na niej wypoczywać. Chętnie korzystają z niej również okoliczni mieszkańcy, doceniający wspaniałe widoki i rozbudowaną infrastrukturę.

Yas Beach Emiraty Arabskie to miejsce pod wieloma względami wyjątkowe. Plaża znajduje się w stolicy kraju Abu Dabi i jest jedyną publiczną plażą w stolicy. Co więcej, jej wyjątkowość potęguje fakt, że znajduje się na wyspie. Pas plaży jest długi, ale wąski, z obu stron otoczony szmaragdowym morzem. Sama plaża pokryta jest jasnym, niemal białym piaskiem, pozbawionym kamyczków i żwiru. W głębi plaży rosną wysokie palmy, które nie tylko dodają uroku temu miejscu, ale równie służą za naturalne parasole, które chronią przed słońcem i dostarczają trochę cienia w bardzo upalne dni. Na całej długości plaży wybrzeże zapewnia bezpieczne zejście do wody, która przy brzegu jest płytka, a przy tym ciepła i bardzo czysta. Kąpiel w takich warunkach jest więc prawdziwą przyjemnością. Na plaży chętnie wypoczywają zapaleni plażowicze, nastawieni na leniwy wypoczynek i łapanie opalenizny. Równie chętnie przybywają tutaj amatorzy sportów wodnych. Wybierając się na Yas Beach możesz mieć pewność, że będziesz świetnie się bawić, zgodnie ze swoimi wakacyjnymi upodobaniami.

Yas Beach plaża

Yas Beach plaża / shutterstock.com / Travel Faery

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Yas Beach jest jej niezwykłe położenie, a także warunki naturalne i zapierające dech w piersiach widoki. Ale poza naturalnym pięknem, można tu liczyć także na bardzo dobrą infrastrukturę i wszelkie udogodnienia. Plaża posiada wypożyczalnie akcesoriów do opalania, a także sprzętów do sportów wodnych. Można tu liczyć na wszelkie wodne rozrywki, takie jak pływanie na skuterach i bananie, snorkeling, katamarany, żaglówki i kajaki. Można tu uprawiać wodne szaleństwo w praktycznie każdym wydaniu. Przy plaży można również znaleźć dobrą ofertę gastronomiczną – bary plażowe, restauracje i niewielkie kafejki dbają o to, by żaden z plażowiczów nie był głodny i spragniony. Plaża Yas to także dobra baza wypadowa do innych ciekawych miejsc znajdujących się na wyspie – są tutaj między innymi potężne parki rozrywki i aquaparki, takie jak Yas Water World, Ferrari World czy Warner Bros World.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Czy plaża Yas Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli planujesz na wakacje Emiraty Arabskie, Yas Beach jest jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę jako lokalizację wakacji. Plaża jest naturalnie piękna, doskonale wyposażona i pełna dodatkowych atrakcji. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, którym zależy na różnorodnych rozrywkach dla ich pociech. Na Yas Beach można nie tylko pełnymi garściami korzystać z plażowego i wodnego szaleństwa, ale również zwiedzać parki rozrywki, które zapewniają całodniową zabawę na lądzie i w wodzie. Zanim jednak zdecydujesz się na rodzinny wypoczynek na Yas Beach lub innych plażach w Emiratach, dobrze jest uważnie wybierać termin wyprawy. Chodzi przede wszystkim o to, że latem bywa bardzo gorąco, a temperatury w cieniu często przekraczają 40 stopni. Nie są to dobre warunki dla najmłodszych. Na wypoczynek z dziećmi zdecydowanie najlepiej jest wybrać się w sezonie jesiennym lub zimowym, gdy jest bardzo ciepło, ale nie gorąco.

Plaża Yas Beach

Plaża Yas Beach / shutterstock.com / Travel Faery

Nasza ocena plaży Yas Beach

Plaża Yas Beach w Emiratach Arabskich jest w naszej ocenie jednym z miejsc stworzonych do egzotycznego wypoczynku w prawdziwym, gorącym raju. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu, a także dobrą infrastrukturę, dzięki której można spędzać urlop w wygodnych i komfortowych warunkach. Wybierając się na Yas Beach możesz mieć pewność, że Twoje wakacje będą niezapomniane, a Emiraty Arabskie zachwycą Cię pod każdym względem.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.