Plaża Al Mamzar Beach Park - Emiraty Arabskie

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie coś więcej niż plaża, Emiraty Arabskie mają sporo takich miejsc. Jednym z nich jest znajdujący się w Dubaju Al Mamzar Beach Park. To potężny park rozrywki i wodnych atrakcji położony na kilkunastu hektarach. Można znaleźć tutaj zarówno piaszczyste plaże, jak i rozbudowaną infrastrukturę zjeżdżalni i basenów, w których coś dla siebie znajdą dzieci i dorośli. Park rozrywki zapewnia całe mnóstwo atrakcji dla osób, które nastawiają się nie tylko na plażowanie, ale również na rekreację. Można znaleźć tutaj wypożyczalnie akcesoriów do sprzętów wodnych, bary plażowe, stragany z pamiątkami, punkty zabaw dla najmłodszych, a także dużo więcej innych atrakcji. Wybierając się na plażowanie właśnie tutaj, masz gwarancję, że nawet podczas długiego urlopu nie będziesz się nudzić. Dodatkowo blisko jest do Dubaju, w którym można zwiedzać ciekawe obiekty przez wiele dni, a i tak sporo jeszcze pozostanie do zobaczenia.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Opis plaży Al Mamzar Beach Park

Plażowanie w Emiratach Arabskich to z pewnością luksusowe wakacje, ale zdecydowanie warte swojej ceny. Ten arabski kraj oferuje bowiem całe mnóstwo atrakcji, zarówno naturalnych, jak i związanych z doskonałą infrastrukturą turystyczną. Al Mamzar Beach Park to propozycja dla osób, którzy nastawiają się na beztroskie plażowanie i korzystanie pełnymi garściami z egzotycznych wakacji.

Emiraty Arabskie znajdują się na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską oraz Omańską. To dosyć odległy i bardzo egzotyczny kierunek, a koszty wyjazdu, dosyć wysokie, są związane w dużym stopniu z odległością. Aby dostać się na arabskie plaże w Emiratach, konieczne jest spędzenie kilkunastu godzin w samolocie. Długa wyprawa kończy się jednak w miejscu tak pięknym i efektownym, że szybko można zapomnieć o trudach podróży. Bez względu na to, jaką plażę wybierzesz na cel swojego wypoczynku, możesz mieć pewność, że będzie on udany i pełen wrażeń. Plaża Al Mamzar Beach Park to jedno z miejsc, które są polecane przez każdego, kto miał okazję wypoczywać w tym miejscu. Tysiące poleceń nie biorą się z niczego – można więc bez większego zastanowienia zarezerwować wakacje w okolicy tego właśnie miejsca. Warto również pamiętać, że plaże w Emiratach Arabskich są doskonałe do plażowania i letniego wypoczynku nawet w środku zimy. Emiraty leżą w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Latem temperatury mogą tu nawet przekraczać 40 stopni, zimą natomiast nie spadają poniżej 25 stopni. Co więcej, opady deszczu są sporadyczne. Bywają lata, gdy deszcz nie pada wcale. Jest więc gwarancja pięknej pogody bez względu na termin wypoczynku.

Al Mamzar Beach park to propozycja dla turystów, którym zależy na połączeniu przepięknych warunków naturalnych z wygodami i udogodnieniami dla turystów. Jest to potężny kompleks wypoczynkowy znajdujący się w Dubaju. Na ponad 100 hektarach powierzchni znajduje się kilka plaż, sporo terenów do rekreacji i wypoczynku. Wszystkie plaże są doskonale utrzymane, strzeżone, pokryte jasnym, białym piaskiem. W wielu miejscach dodatkowo znajduje się dowieziony piasek, zwykle prawie biały, co pięknie kontrastuje ze szmaragdową wodą i wysokimi, zielonymi palmami. Palmy można znaleźć w każdej części Al Mamzar Beach Park – dzięki nim można znaleźć sporo cienia w upalne dni, szczególnie w sezonie letnim. Plaża jest idealnym miejscem dla turystów nastawionych na plażowanie, a także dla osób, które chcą korzystać z atrakcji, rekreacji i sportów wodnych. Bez względu na Twoje wakacyjne upodobania, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Al Mamzar Beach Park plaża

Al Mamzar Beach Park plaża / shutterstock.com / Olga Vasilyeva

Atrakcje na plaży

Jeśli luksusowo kojarzą się Tobie Emiraty Arabskie, Al Mamzar Beach Park na pewno Cię nie zawiedzie. To miejsce, w którym można podziwiać piękne krajobrazy i naturalne widoki, potężne drapacze chmur Dubaju i inne elementy cywilizacji. Plaża jest pełna wszelkich udogodnień dla turystów. Znajdują się tutaj baseny z krystaliczną wodą, tereny rekreacyjne, domki letniskowe do wynajęcia, altanki, w których można schronić się przed upałami. Nie brakuje pryszniców, przebieralni, toalet, parkingów dla samochodów i rowerów. Są również centra rozrywki i rekreacji, wypożyczalnie sprzętów do sportów wodnych, łódek, akcesoriów do nurkowania, a także skuterów wodnych i innych jednostek pływających. Bardzo bogata jest również oferta gastronomiczna – są restauracje i bary plażowe, które serwują doskonałe jedzenie oraz napoje bezalkoholowe. Wybierając się do Al Mamzar Beach Park, a także na inne arabskie plaże, warto pamiętać o zasadach zachowania wynikających z odmiennej kultury. Ważny jest odpowiedni ubiór, nie można pić alkoholu, trzeba również mieć świadomość, że w niektóre dni plaże są dostępne wyłącznie dla kobiet i dzieci.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Czy plaża Al Mamzar Beach Park jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaże w Emiratach Arabskich są rozległe, piaszczyste, doskonale utrzymane, a przy tym umożliwiające pluskanie się w ciepłym, płytkim morzu. Nic więc dziwnego, że jest to kierunek bardzo popularny wśród rodzin z dziećmi. Wybierając się tutaj na rodzinne wakacje można mieć pewność, że będą one pełne wrażeń zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. W Al Mamzar Beach Park jest całe mnóstwo atrakcji, parków rozrywki, placów zabaw. Ani młodsze, ani starsze dzieci na pewno nie będą się nudzić także w przerwach pomiędzy plażowaniem. Jeśli jednak planujesz wyjazd do Emiratów Arabskich z dziećmi, warto rozważnie wybrać termin – środek wakacji może być nie do końca dobrym pomysłem. W tym czasie w tej części świata jest bowiem bardzo gorąco, temperatury powietrza mogą sięgać 40 stopni w cieniu i więcej. Na rodzinny wypad na Półwysep Arabski zdecydowanie lepiej jest wybrać sezon jesienny i zimowy.

Plaża Al Mamzar Beach Park

Plaża Al Mamzar Beach Park / shutterstock.com / gumbao

Nasza ocena plaży Al Mamzar Beach Park

Kompleks plażowy Al Mamzar Beach Park jest w naszej ocenie jednym z miejsc, które idealnie wpisują się w wakacyjne marzenia o urlopowaniu w prawdziwym, egzotycznym raju. Można tu znaleźć przepiękne plaże, niezwykłe widoki, ciepłe morze, a także doskonała infrastrukturę turystyczną, która zapewnia wygodny i komfortowy wypoczynek. Wybierając Al Mamzar Beach Park możesz mieć pewność, że Twoje wakacje będą niezapomniane.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.