Plaża Ajman Beach - Emiraty Arabskie

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli celem Twojego wypoczynku są Emiraty Arabskie, plaża Ajman Beach na pewno spełni wszystkie oczekiwania. Znajduje się w emiracie o takiej samej nazwie, jest długa, rozległa i piaszczysta, w całości pokryta jasnozłotym piaskiem. Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi, miłośników plażowania i uprawiania sportów wodnych. Morze przy brzegu jest łagodne i bezpieczne, nie ma spadków głębokości i uskoków dna. Ajman Beach zapewnia nie tylko świetne warunki naturalne oraz wspaniałe widoki, ale również mnóstwo udogodnień. Można wynająć leżaki i inne akcesoria plażowe, a także sprzęt pływający i do sportów wodnych. Jest też dobra baza gastronomiczna, w restauracjach i plażowych barach można zjeść specjały arabskiej kuchni, wypić dobrą kawę i chłodne napoje. Wybierając się na Ajman Beach możesz mieć pewność, że przywieziesz z wakacji wspaniałe wspomnienia i przepiękną opaleniznę.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Opis plaży Ajman Beach

Wakacje w Emiratach Arabskich to z pewnością pomysł na udany i pełen wrażeń wypoczynek. Ten egzotyczny i bardzo gorący kierunek na pewno spodoba się osobom, które od urlopu wymagają wysokich temperatur i idealnych warunków do plażowania. W Emiratach Arabskich znajdziesz sporo plaż, które będą prawdziwym spełnieniem marzeń. Wśród ciekawych i godnych polecenia miejsc warto wymienić między innymi Ajman Beach.

Emiraty Arabskie znajdują się na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską i Omańską. Nie jest to kierunek należący do tanich, dlatego wakacje w tym kraju będą dosyć kosztowne. Wrażenia, jakie można przywieźć z urlopu są jednak zdecydowanie warte swojej ceny. Ten arabski kraj daje możliwość obcowania z zupełnie inną kulturą i tradycją, podziwiania niezwykłych dzieł architektury, a także plażowania na pięknych, rozległych plażach, na których nigdy nie pada deszcz. Emiraty Arabskie leżą w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, który gwarantuje pogodę przez cały rok. Latem upały są tutaj naprawdę spore – dlatego też wielu turystów decyduje się na plażowanie w zimie. Nawet w miesiącach zimowych, gdy w naszej strefie klimatycznej nie ma ani ciepła, ani słońca, w Emiratach Arabskich można liczyć na świetne warunki do plażowania. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad konkretnym miejscem w Emiratach Arabskich, sprawdź, co ma do zaoferowania plaża Ajman Beach.

Ajman Beach Emiraty Arabskie to propozycja dla turystów, którzy poszukują pięknych piaszczystych plaż w kameralnej odsłonie. Plaża znajduje się w emiracie o tej samej nazwie, który jest najmniejszym emiratem w kraju. Sama plaża jest piaszczysta i rozległa, pokryta jasnym, złocistym piaskiem, po którym można bez obaw chodzić bez konieczności posiadania obuwia do wody. Na całej długości wybrzeże jest łagodne, zapewnia wygodne zejście do wody. Morze jest w tym miejscu spokojne, bardzo ciepłe przez cały rok, pozbawione przy brzegu spadków głębokości. Jest to więc miejsce, które świetnie sprawdza się nie tylko do plażowania, ale również do kąpieli, nawet dla osób, które nie czują się pewnie w głębokiej wodzie. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, jest idealna na długie spacery brzegiem morza. Warto się tu wybrać szczególnie o zachodzie słońca, gdy sceneria jest idealna do fotografii z wakacji. Bez względu na to, czy w czasie wakacji w Emiratach Arabskich nastawiasz się na leniwe plażowanie, czy też chcesz korzystać z uroków sportów wodnych, na plaży Ajman Beach na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Ajman Beach plaża

Ajman Beach plaża / shutterstock.com / Kiev.Victor

Atrakcje na plaży

Plaża Ajman Beach jest nie tylko piękna i wyjątkowo efektowna, ale również bardzo dobrze wyposażona. Infrastruktura plażowa zapewnia komfortowy wypoczynek i wiele udogodnień. Można tu wynająć wygodne leżaki i parasole plażowe, które są przydatne w czasie, gdy słońce pali aż za mocno. Nie brakuje również wypożyczalni sprzętu wodnego – można tu uprawiać zarówno popularne, jak i mniej popularne sporty wodne, a amatorów takiej formy rekreacji nie brakuje. Przy plaży można znaleźć zaciszne altany do wypoczynku w cieniu, a także miejsca do grillowania. Są również bary z napojami bezalkoholowymi oraz restauracje i kafejki, w których można zjeść coś dobrego w przerwach pomiędzy plażowaniem. Ajman Beach jest plażą strzeżoną, można więc korzystać z kąpieli bezpiecznie i pod okiem ratowników. Jedną z ciekawych atrakcji jest również możliwość przejażdżki na wielbłądzie. W niektóre dni na plaży mogą przebywać wyłącznie kobiety i dzieci – jest to związane z arabską tradycją i kulturą. Szczegółową rozpiskę i harmonogram można znaleźć na miejscu.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.
Czy plaża Ajman Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich egzotycznych wakacji są Emiraty Arabskie, Ajman Beach jest miejscem, które na pewno spełni wszystkie oczekiwania i pod żadnym względem nie zawiedzie. To również bardzo dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi. Z pewnością spodobają im się bezkresne plaże, jasny piasek i ciepła woda. Warto jednak mieć świadomość, że zarówno na Ajman Beach, jak i na innych plażach w Emiratach Arabskich w sezonie letnim może być zbyt gorąco. W szczycie lata temperatury znacznie przekraczają 40 stopni, co może być zbyt dużym upałem nawet dla miłośników plażowania. Na wypoczynek z rodziną, szczególnie z małymi dziećmi najlepiej jest wybrać się w sezonie od października do kwietnia. Wtedy temperatury są jak najbardziej letnie, nie ma jednak lejącego się z nieba żaru, który sprawiałby, że większość czasu spędziłoby się w hotelowym, klimatyzowanym pokoju.

Plaża Ajman Beach

Plaża Ajman Beach / shutterstock.com / Kiev.Victor

Nasza ocena plaży Ajman Beach

Plaża Ajman Beach w Emiratach Arabskich to dobry kierunek na wakacje zarówno dla rodziny z dziećmi, jak i dla plażowiczów oraz turystów nastawionych na aktywny wypoczynek. Plaża łączy w sobie doskonałe warunki naturalne i niezwykłe widoki z rozbudowaną infrastrukturą i wszelkimi wygodami, dzięki którym wypoczynek jest udany i pełen komfortu. Jeśli zdecydujesz się na Ajman Beach możesz mieć pewność, że Twoje wakacje w egzotycznym klimacie będą pod każdym względem udane. Nawet w środku zimy opalenizna gwarantowana.

Zobacz oferty już od 1 915 zł za os.