Plaża Playa Ancon - Kuba

Skopiuj link do tej plaży

Przepiękne, piaszczyste plaże można znaleźć również w południowej części Kuby. Jedną z nich jest Playa Ancon leżąca na półwyspie o tej samej nazwie. To typowa plaża przeznaczona do obsługi dużego ruchu turystycznego. Jest tutaj świetna infrastruktura, wypożyczalnie sprzętu, centra nurkowe, boiska i place zabaw dla dzieci. Przy plaży jest sporo punktów gastronomicznych z doskonałym jedzeniem, a baza noclegowa jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb. Sama plaża Ancon to miejsce, które zachwyca od pierwszego wejrzenia. Kilka kilometrów wybrzeża z jasnym, prawie białym piaskiem, szmaragdowa woda, wysokie palmy i gorąca, kubańska atmosfera zachęcają do wypoczynku, plażowania, kąpieli i korzystania ze sportów wodnych. Plaża jest idealna dla miłośników opalania, rodzin z dziećmi, młodych i aktywnych turystów nastawionych na zabawę i rekreację. Każdy znajdzie tutaj rozrywkę na miarę swoich wakacyjnych planów.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Opis plaży Playa Ancon

Jeśli marzy się Tobie urlop w wyjątkowo egzotycznym miejscu, warto rozważyć wakacje na Kubie. Ten karaibski kraj pełen jest nie tylko słońca, ale również mnóstwa atrakcji dla turystów nastawionych zarówno na plażowanie, jak i na bardziej aktywny wypoczynek. Jest tu wiele miejsc do zwiedzania, piękna architektura, wyjątkowe bogactwo naturalne, świetna kuchnia i przyjazna atmosfera. W poszukiwaniu dobrej lokalizacji wakacji sprawdź, co ma do zaoferowania kubańska Playa Ancon.

Wakacje na Kubie to spełnienie marzeń o urlopie. Nie bez powodu słowa starej piosenki brzmią Kuba wyspa jak wulkan gorąca. Gorący jest tutaj nie tylko klimat, ale również atmosfera. Kubańczycy są wyjątkowo pozytywnie nastawieni do turystów, oferując im wspólną zabawę w myśl gorących, kubańskich rytmów i w towarzystwie doskonałego jedzenia. Kuba znajduje się na Morzu Karaibskim w strefie klimatu podrównikowego gorącego. Nie ma tutaj zimy, a pogoda na wakacje trwa tutaj przez cały rok. Choć występuje na wyspie pora deszczowa, nie przeszkadza ona ani w plażowaniu, ani zwiedzaniu. Jednym z miejsc wręcz stworzonych do spędzania czasu nad morzem jest plaża Playa Ancon, na której coś dla siebie znajdą turyści o różnych wakacyjnych potrzebach i upodobaniach co do spędzania wolnego czasu.

Playa Ancon Kuba położona jest na mierzei o takiej samej nazwie, znajdującej się na południowym wybrzeżu wyspy w prowincji Sancti Spiritus. Jest to bardzo szeroka, piaszczysta plaża ciągnąca się na długości ponad 6 kilometrów. Pokryta jest w całości jasnym, prawie białym piaskiem, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową wodą morza i zielenią roślinności znajdującej się z tyłu plaży. Wysokie palmy i inne egzotyczne drzewa zapewniają schronienie przed słońcem, dostarczając cienia w wyjątkowo upalne dni. Plaża na całej długości ma łagodne wybrzeże i bezpieczne zejście do wody. Nie trzeba się obawiać uskoków ani spadków głębokości – wiele metrów od brzegu jest płytko. Warunki do kąpieli są dobre dla dzieci i osób, które obawiają się głębokiej wody. Plaża słynie z przepięknych widoków, przyciąga wielbicieli spacerów brzegiem morza, amatorów robienia pięknych zdjęć i klimatycznych filmów z wakacji.

Playa Ancon plaża

Playa Ancon plaża / shutterstock.com / EB Adventure Photography

Atrakcje na plaży

Wśród wielu plaż, jakie ma do zaoferowania gorąca Kuba, Playa Ancon jest miejscem, które spełni oczekiwania praktycznie wszystkich grup turystów. Łączy bowiem w sobie przepiękne widoki z rozbudowaną infrastrukturą i szeregiem wygód dla plażowiczów. Można znaleźć tu wypożyczalnie leżaków i parasoli plażowych, skorzystać z trzcinowych osłon przeciwsłonecznych, wypożyczyć akcesoria do nurkowania, snorkelingu, łódki i inne jednostki pływające. Plaża jest dobrze wyposażona również pod względem gastronomicznym – w okolicy znajdują się bary, restauracje i kawiarnie, w których można spróbować lokalnych przekąsek czy kompletnych dań na bazie owoców morza i nie tylko. Są miejsca, w których odbywają się imprezy plażowe, a także strefy dla rodzin z dziećmi z placami zabaw. Playa Ancon jest bardzo popularna także wśród miłośników nurkowania – w okolicy znajduje się ponad 30 stref przeznaczonych do nurkowania, nie tylko dla doświadczonych, ale również dla początkujących amatorów tego podwodnego sportu. Dużym atutem na Playa Ancon i w okolicy jest dobra baza noclegowa. Jest tu sporo hoteli, pensjonatów i apartamentów, które zapewniają wszelkie wygody dla turystów nastawionych na komfortowy wypoczynek.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Czy plaża Playa Ancon jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Playa Ancon jest jedną z tych kubańskich plaż, które są wręcz stworzone do rodzinnego wypoczynku. Oferuje wyjątkowe warunki naturalne, sporo miejsc do zabawy w piasku i w wodzie, a także szereg udogodnień, których oczekują rodzice podróżujący ze swoimi pociechami. Rozbudowana baza noclegowa gwarantuje, że bez problemu znajdzie się miejsce z udogodnieniami dla najmłodszych. Szukając dobrego hotelu na wakacje na Kubie, warto kierować się opiniami turystów, którzy już mieli okazję w danym miejscu wypoczywać. Wyspa jest na tyle odległym i egzotycznym miejscem, że urlop na niej powinien być zaplanowany pod każdym względem. Tym bardziej, jeśli wybieramy się z całą rodziną, zwłaszcza z najmłodszymi dziećmi.

Plaża Playa Ancon

Plaża Playa Ancon / shutterstock.com / Kali Justine

Nasza ocena plaży Playa Ancon

Playa Ancon na słonecznej Kubie jest w naszej ocenie jednym z miejsc, które zdecydowanie warto włączyć do planu zwiedzania tej gorącej wyspy. Plaża zapewnia wszelkie możliwe atrakcje – od rajskich widoków, przez doskonałą pogodę, aż po całe mnóstwo udogodnień i atrakcji, które zapewniają komfortowy wypoczynek. Wybierając wakacje na Playa Ancon możesz mieć pewność, że zarówno latem, jak i w środku zimy gorąca będzie tu nie tylko pogoda, ale również atmosfera. Na pewno przywieziesz z urlopu całe mnóstwo wrażeń, piękną opaleniznę, a także chęć powrotu na Kubę podczas kolejnego urlopu. Kilka czy kilkanaście dni to bowiem stanowczo za mało, by w pełni odkryć wszystkie warte zobaczenia zakątki na Kubie.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.