Plaża Cayo Coco Beach - Kuba

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Cayo Coco Beach również znajduje się nie na głównej wyspie, a na niedużej wysepce na północy Kuby. To typowa karaibska plaża z białym piaskiem, szmaragdowym morzem i wysokimi palmami, które wyrastają niemal na samym brzegu. Plaża zachwyca malowniczymi widokami, jest idealnym miejscem dla osób, które marzą o wakacjach w raju i szukają bardziej spokojnych i kameralnych plaż. Cayo Coco Beach uważana jest za jedną z najpiękniejszych kubańskich plaż, często znajduje się w różnego rodzaju rankingach i jest mocno polecana. Jednak pomimo to nie ma tutaj tłumów. Poza wspaniałymi warunkami naturalnymi, plaża zapewnia również dobrą infrastrukturę turystyczną. Jest ona jednak wpisana w zastany krajobraz. Można więc czuć się tutaj jak na niemal dzikiej plaży. Jeśli planujesz wakacje na Kubie i dopiero zastanawiasz się nad wyborem konkretnego miejsca wypoczynku, warto postawić na Cayo Coco Beach. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, plażowiczów uwielbiających wędrówki po plaży, a także amatorów nurkowania i innych sportów wodnych.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Opis plaży Cayo Coco Beach

Gorąca nie tylko pogoda, ale również atmosfera to coś, co na Kubę przyciąga turystów z całego świata. Wypoczynek na tej bardzo odległej i jeszcze bardziej tajemniczej wyspie to gwarancja wakacji, które będą pełne wrażeń i pozostawią mnóstwo wspomnień. Jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę w planie zwiedzania Kuby jest Cayo Coco Beach.

Kuba przyciąga podróżników karaibskimi plażami, wspaniałą pogodą, mnóstwem miejsc wartych zobaczenia, doskonałą kuchnią i niepowtarzalnym klimatem. Wyspa znajduje się w Ameryce Łacińskiej na Morzu Karaibskim. Przez lata z powodów politycznych była niedostępna dla ruchu turystycznego i mało kto miał okazję ją odwiedzać. Dziś jednak jest to miejsce wyjątkowo dostępne i popularne wśród turystów, którzy chętnie korzystają z okazji, by je zobaczyć z bliska i poznać z każdej strony. Kuba zachwyca wspaniałymi plażami, które zapewniają idealne warunki do wypoczynku dla miłośników opalania i korzystania z nadmorskich atrakcji. Plaża Cayo Coco Beach na pewno spodoba się zarówno zapalonym plażowiczom, jak i turystom, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Sprzyjać na pewno będzie także pogoda. Wyspa znajduje się w strefie klimatu podrównikowego gorącego – najlepszy czas na wakacje jest tu przez cały rok. Także w środku zimy jest słonecznie, gorąco, a pogoda zachęca do plażowania.

Cayo Coco Beach Kuba to plaża znajdująca się na wyspie o tej samej nazwie, leżącej na północy Kuby w jej środkowej części. Plaża zachwyca wspaniałymi widokami, malowniczym krajobrazem i iście karaibską atmosferą. Rozciąga się na długości kilku kilometrów, jest rozległa i piaszczysta, z tyłu zamknięta szpalerem palm i wysokich drzew, które dostarczają cienia i ochłody podczas bardzo upalnych dni. Na całej długości plaży wybrzeże zapewnia łagodne i bezproblemowe zejście do wody. Miękki biały piasek przechodzi w równie miękkie, czyste dno, Nie ma tu konieczności noszenia obuwia do wody. Morze przy plaży i kilkadziesiąt metrów w głąb jest bardzo płytkie, pozbawione uskoków, spadków głębokości. Nie ma tu również wysokich fal. Można więc kąpać się bez obaw nawet bez większych umiejętności pływackich. Cayo Coco Beach to miejsce wręcz stworzone do relaksu, wypoczynku, aktywnych wędrówek po plaży czy korzystania z uroków sportów wodnych. Warto wybrać się tu choć raz na spacer o zachodzie słońca – niezapomniane wrażenia i piękne fotografie z wakacji gwarantowane.

Cayo Coco Beach plaża

Cayo Coco Beach plaża / shutterstock.com / vvital

Atrakcje na plaży

Spośród licznych plaż, jakie oferuje Kuba, Cayo Coco Beach jest uznawana za jedną z najpiękniejszych. Często i nie bez powodu pojawia się w rankingach najlepszych plaż na wyspie i nie tylko. Największą atrakcją na plaży są niesamowite widoki, ale turyści szukający wygód i komfortowego wypoczynku również znajdą tutaj coś dla siebie. Na pierwszy rzut oka Cayo Coco Beach wygląda jak dzika plaża, ale posiada również infrastrukturę. Z tym, że jest ona doskonale wpisana w krajobraz i warunki naturalne. Turyści wypoczywający na plaży mogą liczyć na sprzęt plażowy, wypożyczalnie akcesoriów do sportów wodnych. W okolicy są punkty gastronomiczne serwujące doskonałe, regionalne jedzenie, a także miejsca noclegowe.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Czy plaża Cayo Coco Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Cayo Coco Beach można z czystym sumieniem polecić turystom o różnych wakacyjnych potrzebach. Doskonałe warunki do wypoczynku znajdą tutaj także rodziny podróżujące z małymi dziećmi. Rozległa, piaszczysta plaża, mnóstwo miękkiego piasku, ciepła woda, świetna pogoda – to w zupełności wystarczy, aby dzieci doskonale bawiły się na karaibskiej plaży. Jeśli wybierasz się na wakacje na Kubę, warto jednak dobrze zaplanować wyjazd i dopiąć go pod każdym względem. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór miejsc noclegowych – warto stawiać na miejsca znane, polecane, cieszące się dobrymi opiniami wśród turystów, którzy już mieli okazję wypoczywać w danym hotelu czy pensjonacie. Im dokładniej sprawdzisz wakacyjną lokalizację, tym większą możesz mieć pewność, że będzie ona spełniała wszystkie oczekiwania. Kuba to miejsce praktycznie na końcu świata – wakacje w tak odległej lokalizacji powinny być dopracowane pod każdym względem.

Plaża Cayo Coco Beach

Plaża Cayo Coco Beach / shutterstock.com / vvital

Nasza ocena plaży Cayo Coco Beach

Cayo Coco Beach na Kubie to plaża, której sama nazwa zwiastuje rajskie klimaty. Plaża położona na wyspie nie jest tak zatłoczona, jak najbardziej popularne plaże przy znanych kurortach. Pozwala na spokojny i kameralny wypoczynek, chętnie jest wybierana przez turystów poszukujących dzikich miejsc w otoczeniu pięknej natury. Piękne widoki, doskonała pogoda, mnóstwo słońca i plażowych atrakcji sprawiają, że Cayo Coco Beach jest polecana przez każdego, kto miał okazję tutaj spędzić urlop. Jeśli wybierzesz właśnie tę plażę, możesz mieć pewność, że poznasz Kubę od jej najpiękniejszej strony. Nawet w środku zimy możesz tu liczyć na gorące klimaty i piękną opaleniznę, która przez długi czas będzie przypominała i najlepszych wakacjach w życiu.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.