Plaża Varadero Beach - Kuba

Skopiuj link do tej plaży

Spośród wielu pięknych miejsc, jakie oferuje Kuba, plaża Varadero Beach uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych. A co za tym idzie – bywa mocno zatłoczona. Znajduje się na półwyspie Ikakos, jest bardzo długa, ciągnie się na 20 kilometrów. W całości pokryta jest jasnym, prawie białym piaskiem, po którym można chodzić na boso. Wybrzeże zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody, a morze przy plaży nie ma wysokich fal i jest dosyć płytkie. Warunki są bardzo dobre do kąpieli dla dzieci i osób, które nie czują się zbyt pewnie w głębokiej wodzie. Plaża Varadero Beach to nie tylko zachwycające widoki, ale również bardzo dobra infrastruktura dla turystów. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w tym miejscu, bez problemu znajdziesz wypożyczalnie sprzętu plażowego, akcesoriów do nurkowania i innych sportów wodnych. Sporo jest tu również miejsc, gdzie można dobrze zjeść – bary i restauracje przy plaży serwują pyszną, kubańską kuchnię pełną smaku i aromatu. Bardzo dobra jest również baza noclegowa – hotele znajdujące się na półwyspie leżą blisko plaży, nie trzeba więc długo wędrować, by z miejsca noclegów dostać się na brzeg morza.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Opis plaży Varadero Beach

Kubańskie klimaty nieodłącznie kojarzą się z plażowaniem, doskonałą pogodą, zabawą do białego rana. Nic więc dziwnego, że ta nieco tajemnicza wyspa jest wyjątkowo popularna wśród turystów preferujących egzotyczne i jeszcze nie do końca odkryte kierunki. Jeśli wybierasz się na wakacje na Kubę, jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić, a nawet spędzić tam większość wakacji, jest Varadero Beach.

Kuba znajduje się w tej części świata, gdzie zawsze jest ciepło i słonecznie. Leży na Morzu Karaibskim w Ameryce Środkowej, zapewnia całe mnóstwo atrakcji nie tylko dla plażowiczów, ale również dla turystów, którzy lubią aktywny wypoczynek, zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc. Kubańskie miasta i miasteczka zachwycają kolonialną zabudową, wyjątkową gościnnością mieszkańców, radością i muzyką płynącą z okien. Wakacje na Kubie z pewnością będą niezapomnianym czasem pełnym pozytywnych wrażeń. Kuba to także wspaniałe plaże, typowo karaibskie, rajskie miejsca, które pozwalają na wypoczynek w prawdziwym raju. Plaża Varadero Beach uznawana jest za jedną z najpiękniejszych, tym bardziej warto zarezerwować sobie czas na jej zobaczenie. Na wakacje na Kubie można wybrać się nie tylko w sezonie letnim. Wyspa leży w strefie klimatu podrównikowego gorącego. Jest tu, co prawda wyraźny podział na porę suchą i deszczową, ale nawet padające czasem deszcze nie są przeszkodą w wypoczynku.

Varadero Beach Kuba to miejsce spełniające marzenia o karaibskich wakacjach. Plaża znajduje się na półwyspie Ikakos, który jest dosyć wąski, ale za to długi. Jest to jedna z najbardziej zatłoczonych plaż – w ciągu roku przewija się przez nią niemal milion turystów. W szczycie sezonu bywa więc tutaj naprawdę tłoczno. Jednak ze względu na długość plaży, można również znaleźć miejsca z dala od plażowiczów, zapewniające spokojny i kameralny wypoczynek. Varadero Beach ciągnie się na długości ponad 20 kilometrów, jest całkowicie piaszczysta, w całości pokryta jasnym, niemal białym piaskiem. Zejście do wody na całej długości plaży jest łagodne, wybrzeże pozbawione jest uskoków, a dno morskie nie ma nagłych spadków głębokości. Wzdłuż plaży, choć nieco bardziej w głąb morza ciągnie się rafa koralowa, która zatrzymuje wysokie fale. Dzięki temu na samej plaży jest bezpiecznie.

Varadero Beach plaża

Varadero Beach plaża / shutterstock.com / Junki Asano

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twoich wakacji jest słoneczna Kuba, Varadero Beach będzie miejscem, które zapewni całe mnóstwo atrakcji. Plaża to nie tylko malownicze widoki, które zapierają dech w piersiach i są świetną scenerią dla fotografii z wakacji. W okolicy sporo jest miejsc, które warto zobaczyć z bliska – dzikie klify, malownicze laguny, a także bujna roślinność w pełnym rozkwicie. Varadero Beach jest miejscem idealnym dla wielbicieli nurkowania. Przy plaży można znaleźć ponad 30 miejsc idealnych do nurkowania, ale nie tylko. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy innych sportów wodnych, żeglowania, wędkowania. Ciekawą atrakcją są rejsy organizowane w łodziach ze szklanym dnem, dzięki którym można podziwiać bogactwo morskiej flory i fauny. Plaża Varadero Beach posiada dobrą infrastrukturę dla turystów. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego i pływającego. Nie brakuje lokali, w których można zjeść coś z lokalnego, kubańskiego jedzenia. Są przebieralnie, miejsca, gdzie można odpocząć w cieniu, a także rozbudowana baza hotelowa. Jako że półwysep jest dosyć wąski, większość hoteli i pensjonatów znajduje się w bliskiej odległości plaży.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Czy plaża Varadero Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Na kubańskie wakacje bez obaw można się wybrać z całą rodziną. Karaibskie plaże są idealnym miejscem dla młodszych i starszych dzieci, które uwielbiają pluskanie w wodzie i zabawy w piasku. Jeśli szukasz miejsca na rodzinny wypad na Kubę, warto rozważyć wypoczynek w okolicy Varadero Beach. Plaża łączy w sobie piękne, niezapomniane widoki, dobrą infrastrukturę, a także bazę noclegową położoną niedaleko wybrzeża. W poszukiwaniu odpowiednich miejscówek na wypoczynek warto sprawdzać hotele pod kątem udogodnień, a także opinii, jakie mają w sieci. Najlepiej wybierać te lokalizacje, które zostały już odwiedzone przez innych rodziców z dziećmi i które są w stu procentach polecane. Wybierając się na tak odległe wakacje dobrze jest mieć wszystko zaplanowane i dopięte na ostatni guzik.

Plaża Varadero Beach

Plaża Varadero Beach / shutterstock.com / Lesinka372

Nasza ocena plaży Varadero Beach

Plaża Varadero Beach jest w naszej ocenie miejscem, gdzie można poczuć prawdziwie kubańskie klimaty. Nie bez powodu uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie, a milion turystów, którzy odwiedzają ją co roku tym bardziej świadczy, że te oceny nie są na wyrost. Plaża jest wyjątkowo malownicza, długa i piaszczysta, zapewnia piękne widoki, wygodny wypoczynek, sporo udogodnień i dodatkowych atrakcji turystycznych. Wybierając Varadero Beach na miejsce wakacyjnego wypoczynku na Kubie możesz mieć pewność, że będą to egzotyczne wakacje pełne pozytywnych przeżyć, zabawy, słońca i doskonałej kuchni.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.